Tworzenie stron internetowych

Dorohusk

Oceń naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje sklepy www które przyciągną klientów w mieście Dorohusk. Zapewniemy dokładne podejście do Twojego biznesu. Niskie ceny i profesjonalne wykonanie zapewni Ci sukces. Strona internetowa jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, ładnie wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają klienta do skorzystania z Twojej oferty. Nowoczesne technologie jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Dorohusk - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Dorohusk" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Dorohusk warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Dorohusk" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Dorohusk" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Dorohusk i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Dorohusk

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Dorohusk
Herb
Herb Dorohuska
Pałac Suchodolskich
Pałac Suchodolskich
Państwo  Polska
Województwo lubelskie
Powiat chełmski
Gmina Dorohusk
Liczba ludności (2008) 516
Strefa numeracyjna (+48) 82
Kod pocztowy 22-175[1]
Tablice rejestracyjne LCH
SIMC 0102462
Położenie na mapie gminy Dorohusk
Mapa lokalizacyjna gminy Dorohusk
Dorohusk
Dorohusk
Położenie na mapie powiatu chełmskiego
Mapa lokalizacyjna powiatu chełmskiego
Dorohusk
Dorohusk
Położenie na mapie województwa lubelskiego
Mapa lokalizacyjna województwa lubelskiego
Dorohusk
Dorohusk
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Dorohusk
Dorohusk
Ziemia51°09′44″N 23°48′12″E/51,162222 23,803333

Dorohusk (dawna nazwa Drohiczyn Chełmski[2]) – wieś w Polsce położona w Obniżeniu Dubieńskim, w województwie lubelskim, w powiecie chełmskim, w gminie Dorohusk[3][4]. Wieś leży przy granicy z Ukrainą przebiegającej na rzece Bug. W sąsiedztwie wsi znajduje się drogowe i kolejowe przejście graniczne Dorohusk-Jagodzin.

W latach 18671954 miejscowość była siedzibą gminy Turka. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa chełmskiego.

Miejscowość jest siedzibą władz gminy Dorohusk.

W miejscowości działało Państwowe gospodarstwo rolne Dorohusk.[5]

Ok. 1550 w Dorohusku urodził się Paweł Orzechowskiwojski krasnostawski, podczaszy i podkomorzy chełmski, starosta suraski, patron braci polskich.

Zabytki architektury[edytuj]

Kościół parafialny
  • Pałac barokowy z XVIII w., wzniesiony przez dziedzica Dorohuska Michała Maurycego Suchodolskiego na wysokiej skarpie nadbużańskiej. Obiekt murowany, parterowy z piętrową częścią środkową i parterowymi alkierzami. Wnętrze dwutraktowe z obszerną sienią i ośmiobocznym salonem. Dach łamany polski. Obecnie obiekt jest wyremontowany, część pomieszczeń zajmuje biblioteka oraz ośrodek kultury i sportu. Przy pałacu pozostałości XVIII w. parku z klasycystycznymi nagrobkami kamiennymi rodziny Suchodolskich.
  • Kościół parafialny pw. Matki Boskiej i św. Jana Nepomucena – wzniesiony w 1821 z fundacji Jana Suchodolskiego, dziedzica Dorohuska, neogotycki, murowany, z częściowo zachowanym wcześniejszym barokowym wyposażeniem.


Szlaki turystyczne[edytuj]

Starorzecze Bugu w okolicy Dorohuska

szlak turystyczny czerwony Nadbużański szlak rowerowy

Zobacz też[edytuj]

Przypisy

  1. Oficjalny Spis Pocztowych Numerów Adresowych poprzez wyszukiwarkę. Poczta Polska S.A., styczeń 2013. [dostęp 2015-09-12].
  2. Dorohusk w Słowniku geograficznym Królestwa Polskiego. T. II: Derenek – Gżack. Warszawa, 1881.
  3. TERYT (Krajowy Rejestr Urzędowego Podziału Terytorialnego Kraju). Główny Urząd Statystyczny. [dostęp 23.04.2015].
  4. Rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 13 grudnia 2012 r. w sprawie wykazu urzędowych nazw miejscowości i ich części. „Dziennik Ustaw”. Nr 29, poz. 200, s. 1867, 2013-02-15. Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. [dostęp 23.04.2015]. 
  5. M.P. z 1990 r. Nr 48, poz. 366

Linki zewnętrzne[edytuj]

'