Tworzenie stron internetowych

Górsk

Zobacz naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje wyzytówki online które przyciągną klientów w mieście Górsk. Zapewniemy profesjonalne podejście do Twojego biznesu. Niskie ceny i fachowe wykonanie zapewni Ci sukces. Strona www jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, dokładnie wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają oferenta do skorzystania z Twojej oferty. Aktualne rozwiązania jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Górsk - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Górsk" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Górsk warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Górsk" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Górsk" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Górsk i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Górsk

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Górsk
Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego
Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego
Państwo  Polska
Województwo kujawsko-pomorskie
Powiat toruński
Gmina Zławieś Wielka
Liczba ludności (III 2011) 1964[1]
Strefa numeracyjna (+48) 56
Kod pocztowy 87-134
Tablice rejestracyjne CTR
SIMC 0850980
Położenie na mapie gminy Zławieś Wielka
Mapa lokalizacyjna gminy Zławieś Wielka
Górsk
Górsk
Położenie na mapie powiatu toruńskiego
Mapa lokalizacyjna powiatu toruńskiego
Górsk
Górsk
Położenie na mapie województwa kujawsko-pomorskiego
Mapa lokalizacyjna województwa kujawsko-pomorskiego
Górsk
Górsk
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Górsk
Górsk
Ziemia53°03′26″N 18°25′21″E/53,057222 18,422500
Strona internetowa miejscowości

Górskwieś w Polsce położona w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie toruńskim, w gminie Zławieś Wielka, przy trasie drogi krajowej nr 80. Według Narodowego Spisu Powszechnego (III 2011 r.) liczyła 1964 mieszkańców[1]. Jest największą miejscowością gminy Zławieś Wielka.

Historia[edytuj]

W okresie średniowiecza Górsk był wsią czynszową zakonu krzyżackiego i należał do parafii w Starym Toruniu, a od XVI wieku do parafii św. Janów w Toruniu. W okresie Reformacji Górsk stał się wsią protestancką. Z tamtego okresu pochodzi, wybudowany przez ewangelickich mieszkańców, kościół (po II wojnie światowej przejęty przez Kościół rzymskokatolicki).

Współczesność[edytuj]

W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa toruńskiego.

W tej miejscowości Służba Bezpieczeństwa PRL 19 października 1984 uprowadziła kapelana „Solidarności”, ks. Jerzego Popiełuszkę, który z racji antykomunistycznych wystąpień był od dłuższego czasu inwigilowany i prześladowany. W miejscu uprowadzenia stoi pomnik w kształcie przewróconego krzyża.

Galeria[edytuj]

Zabytki w okolicy[edytuj]

Zabytki istniejące:

  • kościół neobarokowy z XVII w., pierwotnie ewangelicki, od roku 1946 katolicki należący do parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. W świątyni znajduje się 8 wielkich pastelowych malowideł wykonanych w 1696 roku przez Honsa Tiolemona, ołtarz z 1727 roku, ambona z 1608 roku, chrzcielnica z XIV wieku – wykonana na wyspie Gotlandia o cechach romańsko-gotyckich, chór i organy z 1727 roku,
  • cmentarz przykościelny z grobowcem z 2. połowy XIX w.,
  • plebania z 1. połowy XIX w.,
  • chałupa drewniana z około 1850 r.,
  • wały przeciwpowodziowe.

Zabytki zniszczone:

  • karczma,
  • zamek,
  • kościół w Starym Toruniu.

Przypisy

'