Tworzenie stron internetowych

Gromadka

Zobacz naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje sklepy internetowe które przyciągną klientów w mieście Gromadka. Zapewniemy indywidualne podejście do Twojego biznesu. Niskie ceny i dobre wykonanie zapewni Ci sukces. Strona internetowa jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, dokładnie wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają kupującego do skorzystania z Twojej oferty. Rozwiązania na czasie jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Gromadka - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Gromadka" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Gromadka warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Gromadka" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Gromadka" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Gromadka i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Gromadka

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Gromadka
Plac przed budynkiem odlewni żeliwa
Plac przed budynkiem odlewni żeliwa
Państwo  Polska
Województwo dolnośląskie
Powiat bolesławiecki
Gmina Gromadka
Liczba ludności (III 2011) 2029[1]
Strefa numeracyjna (+48) 075
Kod pocztowy 59-706
Tablice rejestracyjne DBL
SIMC 0364140
Położenie na mapie gminy Gromadka
Mapa lokalizacyjna gminy Gromadka
Gromadka
Gromadka
Położenie na mapie powiatu bolesławickiego
Mapa lokalizacyjna powiatu bolesławickiego
Gromadka
Gromadka
Położenie na mapie województwa dolnośląskiego
Mapa lokalizacyjna województwa dolnośląskiego
Gromadka
Gromadka
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Gromadka
Gromadka
Ziemia51°21′36″N 15°45′32″E/51,360000 15,758889
Strona internetowa miejscowości

Gromadka (niem. Gremsdorf[2]) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie bolesławieckim, w gminie Gromadka. Miejscowość jest siedzibą gminy Gromadka i największą miejscowością gminy, liczącą 2029 mieszkańców (III 2011 r.).

Podział administracyjny[edytuj]

W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa legnickiego. W 1988 roku do Gromadki przyłączono sąsiednią wieś Grodzanowice (do 1945 Greulich[2]).

Historia[edytuj]

Pierwsza źródłowa wzmianka na temat miejscowości Gremsdorf została wymieniona w 1554 r., natomiast współczesną nazwę Gromadka przyjęto po 1945 r. Powstanie osady wiąże się z eksploatacją rudy darniowej oraz pierwszymi okolicznymi kuźnicami i hutami. W 1845 r. wieś posiadała 1 młyn, 1 wiatrak, 1 tartak, 1 cegielnię, 6 karczm oraz 15 zakładów rzemieślniczych. Liczba ludności wsi w ówczesnym okresie kształtowała się na poziomie 490 osób. W 1859 roku Johann Gottlieb Wiedermann zbudował na terenie wsi zakład hutniczy z wielkim piecem. Odlewnia żelaza, a po wojnie żeliwa, pracowała jako przedsiębiorstwo państwowe, praktycznie nieprzerwanie do 2002 r. Obecnie teren należy do prywatnego właściciela.

Zabytki[edytuj]

Jednym z nielicznych ocalałych zabytków na terenie Gromadki jest neogotycki kościół parafialny, zbudowany w latach 90. XIX w. Do 1945 r. był to kościół ewangelicki. Na wieży kościoła warto przyjrzeć się dwóm dzwonom wykonanym ze spiżu w latach 1902 i 1911 - jeden z tych dzwonów został przywieziony przez reemigrantów z Jugosławii, natomiast drugi dzwon, po wojnie, został "pożyczony" z kościoła w Wierzbowej i do dziś nie został zwrócony (podobnie jak, służące za ozdoby, piszczałki organowe).

Przypisy

  1. GUS: Ludność - struktura według ekonomicznych grup wieku. Stan w dniu 31.03.2011 r.
  2. ab Rozporządzenie Ministrów: Administracji Publicznej i Ziem Odzyskanych z dnia 12 listopada 1946 r. o przywróceniu i ustaleniu urzędowych nazw miejscowości (M.P. z 1946 r. Nr 142, poz. 262)
'