Tworzenie stron internetowych

Kuślin

Zobacz naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje sklepy online które przyciągną klientów w mieście Kuślin. Zapewniemy indywidualne podejście do Twojego biznesu. Niskie ceny i dobre wykonanie zapewni Ci sukces. Miejsce w internecie jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, dobrze wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają kupującego do skorzystania z Twojej oferty. Nowoczesne technologie jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Kuślin - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Kuślin" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Kuślin warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Kuślin" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Kuślin" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Kuślin i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Kuślin

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Kuślin
Centrum, remiza strażacka i stary wóz gaśniczy
Centrum, remiza strażacka i stary wóz gaśniczy
Państwo  Polska
Województwo wielkopolskie
Powiat nowotomyski
Gmina Kuślin
Liczba ludności (2006) 558
Strefa numeracyjna (+48) 61
Kod pocztowy 64-316
Tablice rejestracyjne PNT
SIMC 0587560
Położenie na mapie gminy Kuślin
Mapa lokalizacyjna gminy Kuślin
Kuślin
Kuślin
Położenie na mapie powiatu nowotomyskiego
Mapa lokalizacyjna powiatu nowotomyskiego
Kuślin
Kuślin
Położenie na mapie województwa wielkopolskiego
Mapa lokalizacyjna województwa wielkopolskiego
Kuślin
Kuślin
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Kuślin
Kuślin
Ziemia52°21′45″N 16°18′52″E/52,362500 16,314444
Architektura drewniana w centrum

Kuślinwieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie nowotomyskim, w gminie Kuślin (miejscowość jest siedzibą gminy Kuślin).

Historia[edytuj]

Osada znana od 1404. Wieś Kuslino położona była w 1580 roku w powiecie kościańskim województwa poznańskiego[1]. W 1741 przeniesiona na prawa olęderskie.

Leon Plater w XIX-wiecznej książce pod tytułem "Opisanie historyczno-statystyczne Wielkiego Księztwa Poznańskiego" (wyd. 1846) zalicza Kuślin do wsi większych w ówczesnym powiecie bukowskim, który dzielił się na cztery okręgi (bukowski, grodziski, lutomyślski oraz lwowkowski)[2]. Kuślin należał do okręgu bukowskiego, w obrębie majętności prywatnej Głuponie, której właścicielem była wówczas Stanisława Szczaniecka[2]. Według spisu urzędowego z 1837 roku wieś liczyła 369 mieszkańców i 45 dymów (domostw)[2].

Pod koniec XIX wieku, 80% mieszkańców wsi stanowiła napływowa ludność niemiecka, która założyła Ewangelicką Szkołę Podstawową i wybudowała kościół ewangelicki w 1882. Po I wojnie światowej mimo, iż wieś znalazła się w granicach Polski stan zasiedlenia nie zmienił się i nadal większość ludności była pochodzenia niemieckiego. Podczas powstania wielkopolskiego, w czasie walk, zdobyto tutaj 25 karabinów. Po 1945 roku, wieś zasiedlili głównie przybysze ze wschodnich krańców Polski. W 1954 roku Kuślin stał się gromadą, a od 1973 roku, siedzibą gminy. Kuślin obecnie liczy przeszło 558 mieszkańców.

W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa poznańskiego.

Zabytki i osobliwości[edytuj]

  • neogotycki kościół poewangelicki z 1882 - parafialny (proboszcz ks. Sławomir Kramarczyk) oraz dom kościelnego z 1896,
  • zabytkowe domy drewniane z poł. XIX i pocz. XX wieku, np. ul. Powstańców Wlkp. 1, 29 i 46,
  • młyn z 1912 wraz z domem młynarza i budynkiem gospodarczym,
  • pomnik poświęcony poległym mieszkańcom,
  • pomnik (głaz pamiątkowy) ku czci Jana Pawła II z napisem na tablicy w kształcie mapy Polski, o treści: Nie lękajcie się, otwórzcie drzwi Chrystusowi... W hołdzie Janowi Pawłowi II, Mieszkańcy Gminy Kuślin,
  • stary, konny wóz strażacki przed remizą, stojący w towarzystwie figury św. Floriana.

Bibliografia[edytuj]

  1. praca zbior., Słownik krajoznawczy Wielkopolski, PWN, Warszawa-Poznań, 1992, s.131, ​ISBN 83-01-10630-1
  2. praca zbiorowa, Zabytki architektury i budownictwa w Polsce, Województwo poznańskie 32, cz. 2, Ośrodek Dokumentacji Zabytków, Warszawa, 1998, ss.297-298, ​ISBN 83-86334-37-1

Przypisy

  1. Adolf Pawiński, Polska XVI wieku pod względem geograficzno-statystycznym, Wielkopolska t. I, Warszawa 1883, s. 77.
  2. abc Leon Plater: Opisanie historyczno-statystyczne Wielkiego Ksie̜stwa Poznańskiego. Lipsk: Ksie̜garnia Zagraniczna (Librairie Étrangère), 1846, s. 198-201.

Linki zewnętrzne[edytuj]

'