Tworzenie stron internetowych

Łąka Prudnicka

Sprawdź naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje wyzytówki online które przyciągną klientów w mieście Łąka Prudnicka. Zapewniemy indywidualne podejście do Twojego biznesu. Niskie ceny i profesjonalne wykonanie zapewni Ci sukces. Miejsce w internecie jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, dobrze wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają klienta do skorzystania z Twojej oferty. Rozwiązania na czasie jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Łąka Prudnicka - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Łąka Prudnicka" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Łąka Prudnicka warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Łąka Prudnicka" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Łąka Prudnicka" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Łąka Prudnicka i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Łąka Prudnicka

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Łąka Prudnicka
Łąka Prudnicka
Rodzaj miejscowości wieś
Państwo  Polska
Województwo opolskie
Powiat prudnicki
Gmina Prudnik
Wysokość 265-290 m n.p.m.
Liczba ludności (2011) 1269[1]
Strefa numeracyjna 77
Kod pocztowy 48-200[2]
Tablice rejestracyjne OPR
SIMC 0502641
Położenie na mapie gminy Prudnik
Mapa lokalizacyjna gminy Prudnik
Łąka Prudnicka
Łąka Prudnicka
Położenie na mapie powiatu prudnickiego
Mapa lokalizacyjna powiatu prudnickiego
Łąka Prudnicka
Łąka Prudnicka
Położenie na mapie województwa opolskiego
Mapa lokalizacyjna województwa opolskiego
Łąka Prudnicka
Łąka Prudnicka
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Łąka Prudnicka
Łąka Prudnicka
Ziemia50°18′40″N 17°31′38″E/50,311111 17,527222
Strona internetowa miejscowości

Łąka Prudnicka (niem. Gräflich Wiese[3]) – wieś w Polsce położona w województwie opolskim, w powiecie prudnickim, w gminie Prudnik[4].

Leży u północnego podnóża Gór Opawskich, w otulinie Parku Krajobrazowego Gór Opawskich, wzdłuż rzeki Złoty Potok.

Zabytki[edytuj]

Według rejestru Narodowego Instytutu Dziedzictwa na listę zabytków wpisane są[5]:

  • kaplica przydrożna, z XIX w., wypisana z księgi rejestru
  • zespół zamkowy, z XVI w., z poł. XIX w.:
    • zamek w Łące Prudnickiej pochodzi z XV w., został przebudowany w XVI w. oraz w latach 1615-17 w stylu renesansu. Od XVI w. do 1825 w rękach rodu Mettich jako centrum ich dóbr. Przebudowa neogotycka w latach 1875-83 (Wieża zamkowa). Od paru lat popadający w ruinę. Z zamkiem i samą miejscowością związana jest postać generała Dietricha von Choltitz. Von Choltitz był ostatnim przed 1945 rokiem właścicielem zamku, oraz wojskowym gubernatorem Paryża w sierpniu 1944. Sprzeciwił się jawnie rozkazowi Hitlera, by bronić miasta za wszelką cenę przed wkroczeniem Aliantów. Von Choltitz potajemnie negocjował z Aliantami i wbrew rozkazowi Hitlera by spalić Paryż poddał miasto nietknięte siłom anglo-amerykańsko-francuskim. Zasłużył tym samym w pamięci Paryżan na miano "Obrońcy Paryża", jako tego, który ocalił miasto przed ogromnymi zniszczeniami
    • park.
Ruina Zamku (2012)

Zobacz też[edytuj]

Przypisy

  1. GUS: Ludność - struktura według ekonomicznych grup wieku. Stan w dniu 31.03.2011 r.. [dostęp 2016-09-23].
  2. Oficjalny Spis Pocztowych Numerów Adresowych - Poczta Polska. „Spis numerów adresowych”, s. według indeksu nazw, 2013. Warszawa: Poczta Polska S.A.. 
  3. Rozporządzenie Ministrów: Administracji Publicznej i Ziem Odzyskanych z dnia 12 listopada 1946 r. o przywróceniu i ustaleniu urzędowych nazw miejscowości (M.P. z 1946 r. Nr 142, poz. 262)
  4. Rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 13 grudnia 2012 r. w sprawie wykazu urzędowych nazw miejscowości i ich części (Dz.U. z 2013 r. poz. 200)
  5. Rejestr zabytków nieruchomych woj. opolskiego. Narodowy Instytut Dziedzictwa. [dostęp 10.1.2013]. s. 110.
'