Tworzenie stron internetowych

Serokomla

Poznaj naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje wyzytówki online które przyciągną klientów w mieście Serokomla. Zapewniemy szczególne podejście do Twojego biznesu. Niskie ceny i fachowe wykonanie zapewni Ci sukces. Miejsce w internecie jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, profesjonalnie wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają klienta do skorzystania z Twojej oferty. Rozwiązania z wysokiej półki jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Serokomla - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Serokomla" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Serokomla warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Serokomla" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Serokomla" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Serokomla i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Serokomla

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Ten artykuł dotyczy wsi. Zobacz też: inne miejscowości noszące tę nazwę.
Serokomla
Herb
Herb Serokomli
Ulica Warszawska w Serokomli
Ulica Warszawska w Serokomli
Państwo  Polska
Województwo lubelskie
Powiat łukowski
Gmina Serokomla
Liczba ludności (2009) 1070[1]
Strefa numeracyjna (+48) 25
Kod pocztowy 21-413
Tablice rejestracyjne LLU
SIMC 0686440
Położenie na mapie gminy Serokomla
Mapa lokalizacyjna gminy Serokomla
Serokomla
Serokomla
Położenie na mapie powiatu łukowskiego
Mapa lokalizacyjna powiatu łukowskiego
Serokomla
Serokomla
Położenie na mapie województwa lubelskiego
Mapa lokalizacyjna województwa lubelskiego
Serokomla
Serokomla
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Serokomla
Serokomla
Ziemia51°42′01″N 22°19′58″E/51,700278 22,332778

Serokomla – dawne miasto (1537-1870), obecnie wieś w Polsce położona w województwie lubelskim, w powiecie łukowskim, w gminie Serokomla. Przez wieś przebiega droga wojewódzka nr 808.

Rzymskokatolicki kościół pw. św. Stanisława
Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej

W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa siedleckiego.

Miejscowość jest siedzibą gminy Serokomla oraz parafii rzymskokatolickiej św. Stanisława, należącej do metropolii lubelskiej, diecezji siedleckiej, dekanatu Adamów.

Przez miejscowość przepływa rzeka Czarna, dopływ Tyśmienicy.

Miasto zostało lokowane w roku 1573 przez Piotra Kijeńskiego. On to też w roku 1545 ufundował kościół. Pod koniec XVI w. miasto wykupują Firlejowie, a w 1775 r. właścicielem zostaje Ignacy Scypio, podstoli litewski. Po jego śmieci wdowa toczyła długotrwałe spory z mieszczanami za „gwałtowne się od powinności wyłamywanie”[2].

W czerwcu 1831 roku, przed bitwą pod Łysobykami miała miejsce koncentracja wojsk[2].

W październiku 1939 r. Serokomla została znacznie zniszczona w trakcie jednego z epizodów bitwy pod Kockiem. Po jej zakończeniu hitlerowcy rozstrzelali tu 32 żołnierzy wziętych do niewoli i osób cywilnych[2].

14 kwietnia 1940 oddziały SS, Gestapo oraz żandarmerii niemieckiej w odwecie za zabójstwo pięcioosobowej rodziny niemieckiego kolonisty[2] przeprowadziły obławę w okolicach Serokomli. Schwytano 217[3] (181[2]) mężczyzn, kobiet i dzieci, których następnie rozstrzelano w masowej egzekucji we wsi Józefów Duży. Zwłoki ofiar ekshumowano po 1945 i pochowano na cmentarzu w Serokomli, gdzie postawiono pamiątkowy monument.

22 września 1942 r. rozstrzelano tu ok. 200 Żydów[2].

Linki zewnętrzne[edytuj]

Przypisy

  1. Bank Danych Lokalnych
  2. abcdef Włodzimierz Wójcikowski: Śladami ostatniej bitwy gen. Kleeberga. Lublin: Krajowa Agencja Wydawnicza, 1985, s. 48…49. ISBN 83-03-01102-2.
  3. Rys historyczny gminy Serokomla
'