Tworzenie stron internetowych

Suchowola

Zobacz naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje sklepy www które przyciągną klientów w mieście Suchowola. Zapewniemy indywidualne podejście do Twojego biznesu. Atrakcyjne ceny i fachowe wykonanie zapewni Ci sukces. Strona internetowa jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, dokładnie wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają klienta do skorzystania z Twojej oferty. Aktualne rozwiązania jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Suchowola - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Suchowola" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Suchowola warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Suchowola" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Suchowola" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Suchowola i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Suchowola

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Ten artykuł dotyczy Suchowoli miasta podlaskiego. Zobacz też: inne miejscowości o tej nazwie.
Suchowola
Suchowola
Herb
Herb Suchowoli
Państwo  Polska
Województwo  podlaskie
Powiat sokólski
Gmina Suchowola
gmina miejsko-wiejska
Burmistrz Michał Grzegorz Matyskiel
Powierzchnia 25,95 km²
Populacja (30.06.2016)
• liczba ludności
• gęstość

2 222[1]
85,6 os./km²
Strefa numeracyjna
+48 85
Kod pocztowy 16-150
Tablice rejestracyjne BSK
Położenie na mapie powiatu sokólskiego
Mapa lokalizacyjna powiatu sokólskiego
Suchowola
Suchowola
Położenie na mapie województwa podlaskiego
Mapa lokalizacyjna województwa podlaskiego
Suchowola
Suchowola
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Suchowola
Suchowola
Ziemia53°34′46″N 23°06′06″E/53,579444 23,101667
TERC
(TERYT)
2011094
SIMC 0041312
Urząd miejski
pl. Kościuszki 5,
16-150 Suchowola
Strona internetowa

Suchowolamiasto w woj. podlaskim, w powiecie sokólskim, położone nad rzeką Olszanką. Siedziba gminy miejsko-wiejskiej Suchowola.

Historia[edytuj]

Miasto królewskie w ekonomii grodzieńskiej położone było w końcu XVIII wieku w powiecie grodzieńskim województwa trockiego[2]. W latach 1975–1998 miasto administracyjnie należało do woj. białostockiego. Zgodnie z obliczeniami Szymona Antoniego Sobiekrajskiego z roku 1775 uznawane jest za geometryczny środek Europy.

Miasto w 2012 roku miało 2259 mieszkańców[3].

Miejscowość powstała w XVI w. w czasie zasiedlania królewskiej Puszczy Nowodworskiej. Nazwa związana z powstaniem na tzw. „suchym korzeniu”, tj. na zrębie, drugi człon – wola – od dania wolnego czasu na spłacenie czynszu i innych należności. W wiekach XVII i XVIII rozwinięty handel zbożem i bydłem oraz końmi. W 1777 Suchowola otrzymała prawa miejskie, odebrane w 1950. 1 stycznia 1997 ponownie nadano jej status miasta.

W 1775 astronom królewski Szymon Antoni Sobiekrajski ogłosił Suchowolę geometrycznym środkiem Europy. W parku ustawiono głaz oraz tablicę symbolizującą ten fakt.

Jesienią 1941 Niemcy utworzyli w Suchowoli getto dla ludności żydowskiej[4]. Oprócz miejscowych Żydów trafiło tam również ok. 2600 Żydów z Dąbrowy Białostockiej, Janowa, Jasionówki, Korycina, Lipska, Nowego Dworu i Sidry[4]. Ogółem przez getto przeszło ok. 5 tys. osób[4]. 2 listopada 1942 zostało ono zlikwidowane, a jego mieszkańców wywieziono do obozu przejściowego w Kiełbasinie pod Grodnem[4]. Zginęli w obozie zagłady w Treblince[5].

W miejscowości działa (założona w 1959 roku) Młodzieżowa Orkiestra Dęta Zespołu Szkół w Suchowoli, laureat wielu krajowych i zagranicznych nagród i wyróżnień.

Spod Suchowoli (wieś Okopy) pochodził ksiądz Jerzy Popiełuszko.

Zabytki i atrakcje turystyczne[edytuj]

Demografia[edytuj]

  • Piramida wieku mieszkańców Suchowoli w 2014 roku[1].


Piramida wieku Suchowola.png

Transport[edytuj]

Przez miejscowość przechodzą drogi:

Galeria[edytuj]

Zobacz też[edytuj]

Przypisy

  1. ab http://www.polskawliczbach.pl/Suchowola, w oparciu o dane GUS.
  2. Вялiкi гicтарычны атлас Беларусi Т.2, Mińsk 2013, s. 96.
  3. GUS-Główny Urząd Statystyczny (pol.). stat.gov.pl. [dostęp 2013-01-19].
  4. abcd Czesław Pilichowski: Obozy hitlerowskie na ziemiach polskich 1939–1945. Informator encyklopedyczny. Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1979, s. 479. ISBN 83-01-00065-1.
  5. Yitzak Arad: Belzec, Sobibor, Treblinka. The Operation Reinhard Death Camps. Bloomington: Indiana University Press, 1999, s. 397. ISBN 978-0-253-21305-1.
  6. Narodowy Instytut Dziedzictwa: Rejestr zabytków nieruchomych – województwo podlaskie. 31 marca 2017; 7 miesięcy temu.

Bibliografia[edytuj]

  • G. Ryżewski, Początki miejskości Suchowoli, [w:] Małe Miast. Kultura, red. M. Zemło, Supraśl 2004.

Linki zewnętrzne[edytuj]

'