Tworzenie stron internetowych

Suchy Dąb

Sprawdź naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje strony www które przyciągną klientów w mieście Suchy Dąb. Zapewniemy indywidualne podejście do Twojego biznesu. Niskie ceny i z dbałością o detale wykonanie zapewni Ci sukces. Strona internetowa jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, ładnie wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają kupującego do skorzystania z Twojej oferty. Aktualne rozwiązania jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Suchy Dąb - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Suchy Dąb" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Suchy Dąb warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Suchy Dąb" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Suchy Dąb" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Suchy Dąb i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Suchy Dąb

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Suchy Dąb
Herb
Herb Suchego Dębu
Suchy Dąb
Państwo  Polska
Województwo pomorskie
Powiat gdański
Gmina Suchy Dąb
Liczba ludności (2010) 1083
Strefa numeracyjna (+48) 58
Kod pocztowy 83-022
Tablice rejestracyjne GDA
SIMC 0174540
Położenie na mapie gminy Suchy Dąb
Mapa lokalizacyjna gminy Suchy Dąb
Suchy Dąb
Suchy Dąb
Położenie na mapie powiatu gdańskiego
Mapa lokalizacyjna powiatu gdańskiego
Suchy Dąb
Suchy Dąb
Położenie na mapie województwa pomorskiego
Mapa lokalizacyjna województwa pomorskiego
Suchy Dąb
Suchy Dąb
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Suchy Dąb
Suchy Dąb
Ziemia54°12′24″N 18°46′03″E/54,206667 18,767500

Suchy Dąb (niem. Zugdam) – wieś w Polsce położona nad Motławą w województwie pomorskim, w powiecie gdańskim, w gminie Suchy Dąb na obszarze Żuław Gdańskich. Miejscowość jest siedzibą gminy Suchy Dąb, a także sołectwa, w którego skład wchodzi również miejscowość Kolonia Suchy Dąb. Powierzchnia wsi wynosi 1 344,6 ha.

W latach 1945–1975 miejscowość administracyjnie należała do tzw. dużego województwa gdańskiego, a w latach 1975-1998 do tzw. małego województwa gdańskiego.

Historia[edytuj]

Kościół nad Motławą w Suchym Dębie

Obecna miejscowość Suchy Dąb stanowiła pierwotnie dwie odrębne osady na przeciwległych brzegach Motławy. Na lewym brzegu znajdowało się Ostrowite, wzmiankowane po raz pierwszy 7 września 1215[1], w XIII wieku własność cystersów w Oliwie, następnie – w latach 1308-10 Jakuba, kasztelana tczewskiego i Jana, podkomorzego tczewskiego, synów Unisława, podkomorzego gdańskiego, po czym sprzedana przez nich zakonowi krzyżackiemu. Na prawym brzegu znajdował się Suchy Dąb, dla którego w 1340 wystawiono przywilej lokacyjny, którego beneficjentem był Henryk Culmer. Do 1454 obie miejscowości były własnością krzyżacką komturii gdańskiej, po czym na mocy przywileju Kazimierza Jagiellończyka stały się własnością miasta Gdańska.

Obecnie jest to jedna wieś wzdłuż ulic po obu brzegach Motławy, z kościołem na wzniesieniu nad jej lewym brzegiem. Nazwa Ostrowite została przeniesiona na osadę Ostrowite, położoną na zachód od Suchego Dębu.

Budynek urzędu gminy powstał przed 1945 jako lokalna siedziba NSDAP.

W maju 2014 we wsi otwarto niewielki park o nazwie Plac Dębowy.

Zabytki[edytuj]

Według rejestru zabytków NID[2] na listę zabytków wpisany jest kościół parafialny pw. św. Anny, XIV, XVIII, 1978, nr rej.: 488 z 30.05.1972.

Kościół pochodzi z II połowy XIV wieku. Spalony w 1945, został po wojnie odbudowany i obecnie jest siedzibą parafii św. Anny i św. Joachima. Obok kościoła zawieszono dzwon barokowy z drugiej połowy XVIII wieku. W sąsiedztwie kościoła znajduje się plebania z II poł. XVIII wieku z zachowanymi detalami barokowymi (klatka schodowa, stolarka drzwiowa z okuciami i zawiasami).

Zobacz też[edytuj]

Przypisy

  1. Rowerem po Żuławach, Flash-panorama Pomorza X 2016
  2. Narodowy Instytut Dziedzictwa: Rejestr zabytków nieruchomych – województwo pomorskie. 31 marca 2017; 7 miesięcy temu. [dostęp 2017-01-29]. s. 36.

Bibliografia[edytuj]

'