Tworzenie stron internetowych

Suszec

Poznaj naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje strony www które przyciągną klientów w mieście Suszec. Zapewniemy indywidualne podejście do Twojego biznesu. Niskie ceny i profesjonalne wykonanie zapewni Ci sukces. Strona internetowa jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, dobrze wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają klienta do skorzystania z Twojej oferty. Rozwiązania na czasie jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Suszec - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Suszec" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Suszec warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Suszec" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Suszec" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Suszec i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Suszec

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Suszec
Herb
Herb Suszca
Kościół św. Stanisława
Kościół św. Stanisława
Państwo  Polska
Województwo śląskie
Powiat pszczyński
Gmina Suszec
Wysokość 265 m n.p.m.
Liczba ludności (2011) 4 331
Strefa numeracyjna (+48) 32
Kod pocztowy 43-267
Tablice rejestracyjne SPS
SIMC 0222108
Położenie na mapie województwa śląskiego
Mapa lokalizacyjna województwa śląskiego
Suszec
Suszec
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Suszec
Suszec
Ziemia50°01′46,45″N 18°47′30,04″E/50,029569 18,791678
Strona internetowa miejscowości

Suszec (niem. Sussetz) – wieś w Polsce położona w województwie śląskim, w powiecie pszczyńskim, w gminie Suszec.

Miejscowość jest siedzibą gminy Suszec. Jeszcze na początku 2017 roku na terenie gminy znajdowała się kopalnia węgla kamiennego "Krupiński". Kopalnia została zamknięta, a pracownicy przeniesieni lub zwolnieni.

Przez Suszec przebiega linia kolejowa nr 148 (Pszczyna - Rybnik), na której znajduje się stacja Suszec oraz przystanki Suszec Kopalnia i Suszec Rudziczka.

Dzielnice Suszca: Suszec Stary, Grabówki, Podlesie, Sikowiec, Żabiniec, Owczarnia, Osiedle, Wygoda, Branica.

W dniu 19.10.2004 r. Zarząd Województwa rozstrzygnął I edycję konkursu „Piękna Wieś Województwa Śląskiego”, w której Suszec wygrał i jest najpiękniejszą wsią Województwa Śląskiego.[1]

Nazwa[edytuj]

Nazwa pochodzi od polskiego określenia oznaczającego brak wody - "suchości"[2] i prawdopodobnie związana jest z położeniem miejscowości w suchym miejscu leżącym wśród bagien oraz mokradeł. Niemiecki językoznawca Heinrich Adamy w swoim dziele o nazwach miejscowych na Śląsku wydanym w 1888 roku we Wrocławiu wymienia najstarszą nazwę miejscowości w polskiej formie "Susza" tłumacząc jej znaczenie "Trockenfeld" czyli po polsku "suche pole"[2]. Nazwa została później fonetycznie zgermanizowana przez Niemców: początkowo na Sussetz[2], a później na Sissetz w wyniku czego utraciła swoje pierwotne znaczenie.

Historia[edytuj]

Data powstania Suszca nie jest znana. Miejscowość została po raz pierwszy wzmiankowana w spisie świętopietrza parafii dekanatu Oświęcim diecezji krakowskiej z 1326 pod nazwą Susechz[3][4].

W dokumencie sprzedaży dóbr pszczyńskich wystawionym przez Kazimierza II cieszyńskiego w języku czeskim we Frysztacie w dniu 21 lutego 1517 roku wieś została wymieniona jako Sussecz[5].

Z miejscowością wiązany jest Świętosław Milczący zwany Błogosławionym. Herbem Suszca od co najmniej końca XVIII wieku jest rozłożyste drzewo. Od 1994 r. jest to również herb całej gminy.

W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa katowickiego.

Turystyka i rekreacja w Gminie Suszec[edytuj]

Teren gminy otaczają praktycznie ze wszystkich stron lasy – pozostałości tzw. Puszczy Pszczyńskiej – zabezpieczające gminę przed zanieczyszczeniami z pobliskich aglomeracji miejskich. Część lasów na terenie Suszca i Rudziczki należy do parku (oraz otuliny parku) krajobrazowego „Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich”. Ponadto w północnej części gminy znajduje się rezerwat przyrody „Babczyna dolina”. Warto zaznaczyć, że na terenie gminy występuje ok. 120 gatunków roślin umieszczonych w „czerwonej księdze” gatunków rzadkich i ginących w Polsce.

Miejscowość partnerska[edytuj]

Przypisy

  1. Strona Gminy Suszec. Zapraszamy serdecznie, Gmina Suszec [dostęp 2017-08-10] (ang.).
  2. abc Heinrich Adamy: Die Schlesischen Ortsnamen ihre entstechung und bedeutung. Breslau: Verlag von Priebotsch`s Buchhandlung, 1888, s. 75.
  3. Franciszek Maroń. Rozwój sieci parafialnej w diecezji katowickiej aż do końca XV wieku. „Rozwój sieci parafialnej w diecezji katowickiej aż do końca XV wieku”, s. 101-167, 1969. 
  4. Monumenta Poloniae Vaticana T.1 Acta Camerae Apostolicae. Vol. 1, 1207-1344. Jan Ptaśnik (redakcja). Cracoviae: Sumpt. Academiae Litterarum Cracoviensis, 1913, s. 147-150.
  5. Ludwik Musioł. Dokument sprzedaży księstwa pszczyńskiego z dn. 21. lutego 1517 R.. „Roczniki Towarzystwa Przyjaciół Nauk na Śląsku”. R. 2, s. 235–237, 1930. Katowice: nakł. Towarzystwa ; Drukiem K. Miarki. 
  6. l, Wyjazd na Festiwal Serów do partnerskiej miejscowości Novot, „www.pless.pl”, 24 czerwca 2016 [dostęp 2017-08-10] (pol.).
'