Tworzenie stron internetowych

Winów

Oceń naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje strony www które przyciągną klientów w mieście Winów. Zapewniemy dokładne podejście do Twojego biznesu. Konkurencyjne ceny i fachowe wykonanie zapewni Ci sukces. Strona www jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, dobrze wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają kupującego do skorzystania z Twojej oferty. Rozwiązania z wysokiej półki jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Winów - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Winów" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Winów warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Winów" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Winów" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Winów i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Winów

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Herb Opola Winów
część miasta Opola
Państwo  Polska
Województwo  opolskie
Miasto Opole
W granicach Opola 1 stycznia 2017
SIMC 0502552
Kod pocztowy 45-950
Tablice rejestracyjne OP
Położenie na mapie Opola
Mapa lokalizacyjna Opola
Winów
Winów
Położenie na mapie województwa opolskiego
Mapa lokalizacyjna województwa opolskiego
Winów
Winów
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Winów
Winów
Ziemia50°38′09″N 17°54′23″E/50,635833 17,906389
Strona internetowa
Portal Portal Polska

Winów (dodatkowa nazwa w j. niem. Winau, która funkcjonowała do dnia 1 stycznia 2017 r.) - część miasta Opole w województwie opolskim.

Miejscowość wraz z jej obrębem ewidencyjnym włączono do Opola 1 stycznia 2017[1]. Przed włączeniem miejscowość była wsią w województwie opolskim, w powiecie opolskim, w gminie Prószków[2].

Od 1950, jako miejscowość, należała administracyjnie do województwa opolskiego.

Położenie[edytuj]

Winów leży ok. 3–4 km na południe od centrum miasta, na wzgórzu, które jest najwyższym punktem widokowym w okolicy. Stare opowiadania i podania donoszą, że w czasach pogańskich było to wzgórze święte (Święty Gaj), na którym składano ofiary bogom.

Wzgórze jest pozostałością wysokiego lewego brzegu Odry, naniesionego przez spływający jej szerokim nurtem lodowiec, który pchał przed sobą zwały gruntu i kamieni. Wysokość to ok. 194 m n.p.m.

Historia[edytuj]

Winów 1934
Powódź 1997 ul. Krapkowicka

Przed wojną było to miejsce wypoczynkowe dla Opola. W 1933 r. w Winowie mieszkało 415 osób, a przed wybuchem wojny liczba ludności wyniosła 615 osób[3]. Szlak rekreacyjny zaczynał się od „wzgórza księżnej Luizy”, gdzie państwo Pietrzykowie (kiedyś współwłaściciele wyspy Bolko w Opolu) mieli swoją restaurację, park, tor saneczkowy, oraz wyciąg szybowcowy. Ciągnął się dalej w kierunku lasku na Babiej Górze. Szlaki były zadbane, jeziorko ze złotymi rybkami i kwitnącymi liliami, ukwiecone łąki. Nad porządkiem czuwał stróż parku ze strzelbą na „solone kulki” – pan Ponza. Obecnie park został bardzo zaniedbany, jest bowiem włączony w teren poligonu.

Współczesność[edytuj]

W 2002 roku miejscowość przystąpiła do programu „Odnowa Wsi”. Trzy lata później wystartowała w konkursie organizowanym przez bank inicjatyw społeczno-ekonomicznych z bardzo dobrym skutkiem. Ich projekt pod nazwą „Winowskie Winnice” zyskał grant w wysokości 10 000 zł. Za te pieniądze na ponad 12 arach posadzono 300 sadzonek winogron. W następnym roku, w czasie obchodów 10-lecia współpracy Urzędu Marszałkowskiego z krajem związkowym Nadrenia Palatynat, goście z siedmiu państw posadzili tam swoje winogrona. Planowana jest budowa piwniczki winnej.

W 2006 roku miejscowość odniosła, jak do tej pory, największy sukces. W konkursie Urzędu Marszałkowskiego na „Najpiękniejszą Wieś Opolską” zajęła trzecie miejsce oraz otrzymała wyróżnienie za „najlepszy projekt odnowy wsi” pod nazwą „Winowskie Winnice”. Otrzymała również wyróżnienie w konkursie NTO pod nazwą „Róbmy Swoje”.

Budynek po byłej szkole został wyremontowany z pieniędzy miejscowego DFK oraz zebranych podczas tradycyjnego obrządku „wodzenia niedźwiedzia”.

1 stycznia 2017 miejscowość została włączona do Opola[4].

Ludzie związani z Winowem[edytuj]

  • Alojzy Liguda – duchowny katolicki, błogosławiony z grona 108 męczenników.
  • Wojciech Liguda - polski działacz narodowy i społeczny, ojciec Alojzego

Przypisy

  1. Dz.U. z 2016 r. Nr 1134, poz. 1134
  2. Rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 13 grudnia 2012 r. w sprawie wykazu urzędowych nazw miejscowości i ich części (Dz.U. z 2013 r. poz. 200)
  3. Landkreis Oppeln - Wykaz miejscowości w przedwojennym powiecie ziemskim Opole
  4. Dz.U. z 2016 r. Nr 0, poz. 1134
'