Tworzenie stron internetowych

Chotomów

Poznaj naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje sklepy w internecie które przyciągną klientów w mieście Chotomów. Zapewniemy wyjątkowe podejście do Twojego biznesu. Konkurencyjne ceny i fachowe wykonanie zapewni Ci sukces. Miejsce w internecie jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, profesjonalnie wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają kupującego do skorzystania z Twojej oferty. Aktualne rozwiązania jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Chotomów - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Chotomów" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Chotomów warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Chotomów" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Chotomów" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Chotomów i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Chotomów

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Chotomów
Przystanek kolejowy
Przystanek kolejowy
Państwo  Polska
Województwo mazowieckie
Powiat legionowski
Gmina Jabłonna
Liczba ludności (2011) 5266[1][2]
Strefa numeracyjna 0-22
Kod pocztowy 05-123
Tablice rejestracyjne WL
SIMC 0002973
Położenie na mapie gminy Jabłonna
Mapa lokalizacyjna gminy Jabłonna
Chotomów
Chotomów
Położenie na mapie powiatu legionowskiego
Mapa lokalizacyjna powiatu legionowskiego
Chotomów
Chotomów
Położenie na mapie województwa mazowieckiego
Mapa lokalizacyjna województwa mazowieckiego
Chotomów
Chotomów
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Chotomów
Chotomów
Ziemia52°24′40″N 20°53′02″E/52,411111 20,883889
Strona internetowa miejscowości
Pomnik Orła Białego w Chotomowie

Chotomów – duża wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie legionowskim, w gminie Jabłonna. Przez miejscowość przechodzi linia kolejowa nr 9 WarszawaGdańsk z przystankiem Chotomów.

Wieś duchowna położona była w 1580 roku w powiecie warszawskim ziemi warszawskiej województwa mazowieckiego[3].

Historia[edytuj]

Wzmiankowany w XIV wieku Chotomów, w 1795 znalazł się w zaborze pruskim, od 1807 w Księstwie Warszawskim, od 1815 w Królestwie Polskim. Po I wojnie światowej ponownie w Polsce. 12 września 1939 w okolicach Chotomowa miały miejsce walki 20. Dywizji Piechoty Armii "Modlin" z wojskami niemieckimi. 1 sierpnia i 3 sierpnia 1944 na terenie Chotomowa akcje zbrojne przeprowadziła Armia Krajowa. Po tych historycznych wydarzeniach pozostały w Chotomowie liczne zabytkowe nagrobki, tymczasowe betonowe bunkry wybudowane w 1940 w pobliżu lasu i ulicy Gen. Lucjana Żeligowskiego (które zachowały się do dziś w stanie idealnym).

Chotomów wśród mieszkańców okolicznych miejscowości nazywany jest "bagnem". Wywodzi się to z podmokłego położenia tej wsi. Obecnie o dawnych terenach podmokłych krążą tylko historyjki, a na tych terenach powstały nowoczesne osiedla domów jednorodzinnych. Lasy Chotomowskie są obiektem wycieczek grzybiarzy. Spotkać tam można do tej pory dzikie zwierzęta takie jak: dziki, sarny, zające, jeże a także lisy oraz różnego rodzaju ptactwo.

Na koniec 2007 liczba zameldowanych mieszkańców wyniosła 4 349 osób[potrzebny przypis]. Rozwój i wzmożony napływ ludności nastąpił po roku 1990, powstały liczne nowe osiedla domów jednorodzinnych.

Parafia rzymskokatolicka[edytuj]

Na terenie Chotomowa znajduje się Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, która w 1998 obchodziła 650-lecie.

Zabytki[edytuj]

Pomniki[edytuj]

  • Pomnik Orła Białego pamięci poległych i pomordowanych w latach 1939-1945. Zaprojektował go Stefan Konrad Dobrowolski. Pomnik znajduje się przy rondzie, u zbiegu ulic Piusa i Partyzantów.
  • Pomnik poległych żołnierzy WP oraz poległych partyzantów został umieszczony tam, gdzie zginął dowódca 3 Kompanii I Rejonu Armii Krajowej por. Stefan Krasiński „Kacper” w dniu 3 sierpnia 1944 w czasie działań wojennych, polegających na natarciu na załogę niemieckiego pociągu pancernego. Pomnik znajduje się na ul. Piusa między Chotomowem a Legionowem.

Przypisy

  1. Strona polskawliczbach.pl
  2. GUS: Ludność - struktura według ekonomicznych grup wieku. Stan w dniu 31.03.2011 r.. [dostęp 2017-02-09].
  3. Adolf Pawiński, Polska XVI wieku pod względem geograficzno-statystycznym. T. 5: Mazowsze, Warszawa 1895, s. 265.

Linki zewnętrzne[edytuj]

'