Tworzenie stron internetowych

Chwaszczyno

Sprawdź naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje sklepy internetowe które przyciągną klientów w mieście Chwaszczyno. Zapewniemy wyjątkowe podejście do Twojego biznesu. Konkurencyjne ceny i dobre wykonanie zapewni Ci sukces. Strona internetowa jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, kreatywnie wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają klienta do skorzystania z Twojej oferty. Nowoczesne technologie jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Chwaszczyno - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Chwaszczyno" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Chwaszczyno warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Chwaszczyno" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Chwaszczyno" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Chwaszczyno i w całej Polsce!



Reklama internetowa - Marketing www

Chcesz aby Twoja strona/sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Chwaszczyno" lub "pewna firma Chwaszczyno" mogli trafić do twojej witryny? Poznaj ofertę Malinemarketing dla Chwaszczyno. Zyskaj profesionalneą reklamę i promocję dla Twojej firmy w Chwaszczyno.

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Chwaszczyno

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Chwaszczyno
Kościół św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza oraz św. Marii Magdaleny w Chwaszczynie
Kościół św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza oraz św. Marii Magdaleny w Chwaszczynie
Państwo  Polska
Województwo pomorskie
Powiat kartuski
Gmina Żukowo
Sołectwo Chwaszczyno
Liczba ludności 2678
Strefa numeracyjna (+48) 58
Kod pocztowy 80-209
Tablice rejestracyjne GKA
SIMC 0177170
Położenie na mapie gminy Żukowo
Mapa lokalizacyjna gminy Żukowo
Chwaszczyno
Chwaszczyno
Położenie na mapie powiatu kartuskiego
Mapa lokalizacyjna powiatu kartuskiego
Chwaszczyno
Chwaszczyno
Położenie na mapie województwa pomorskiego
Mapa lokalizacyjna województwa pomorskiego
Chwaszczyno
Chwaszczyno
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Chwaszczyno
Chwaszczyno
Ziemia54°26′37″N 18°25′09″E/54,443611 18,419167
Strona internetowa miejscowości

Chwaszczyno (dodatkowa nazwa w j. kaszub. Chwaszczëno) – duża wieś kaszubska w Polsce, położona w województwie pomorskim, w powiecie kartuskim, w gminie Żukowo, w pasie Wzgórz Chwaszczyńskich z przeważającą zabudową jednorodzinno-podmiejską. Chwaszczyno stanowi lokalny węzeł drogowy (skrzyżowanie drogi krajowej nr 20 StargardSzczecinekGdynia z drogą wojewódzką nr 218 KrokowaGdańsk. Miejscowość graniczy z Gdynią (w kierunku północno-wschodnim) i z Gdańskiem (na wschodzie). Transport publiczny jest obsługiwany przez komunikację miejską Trójmiasta (linie nr 171, 191, 193 i Z). Integralnymi częściami Chwaszczyna są Czarne Błoto, Kacze Buki, Kawle, Lisie Błoto i Rewerenda. Pierwsze wzmianki o Chwaszczynie pochodzą z roku 1283.

Historia[edytuj]

Wieś biskupstwa włocławskiego w województwie pomorskim w II połowie XVI wieku[1].

Podczas zaboru pruskiego wieś nosiła nazwę niemiecką Quaschin. Podczas okupacji niemieckiej nazwa Quaschin w 1942 została zastąpiona nowo wymyśloną i bardziej niemieckąQuassendorf.[2]

Do 1954 roku miejscowość była siedzibą gminy Chwaszczyno. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa gdańskiego.

Zabytki i inne obiekty[edytuj]

Według rejestru zabytków NID[3] na listę zabytków wpisane są:

  • kościół parafialny pw. św.św. Szymona i Judy Tadeusza, XVIII, XIX w., nr rej.: 1081 z 21.03.1990
  • cmentarz grzebalny, nr rej.: j.w.

Kościół pochodzi z 1726, rozbudowany w 1875 roku, z wyposażeniem pierwszej połowy XVIII wieku.

W Chwaszczynie znajduje się najwyższy maszt antenowy na Pomorzu Gdańskim, o wysokości 317 m[4].

Przy głównym skrzyżowaniu stoi kamienny obelisk z napisem Pamięci mieszkańców Gromady Chwaszczyno poległych i pomordowanych podczas II wojny światowej 1939-1945. Obelisk odsłonięto 17 września 1972, odnowiono A.D. 2015.

Kacze Buki[edytuj]

Kacze Buki są położone przy granicach administracyjnych Gdyni i Gdańska w pasie Wzgórz Chwaszczyńskich i obejmują zabudowania wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 218 nad północnym brzegiem jeziora Osowskiego. Połączenie z Gdynią i Gdańskiem umożliwiają autobusy komunikacji miejskiej (linia nr 171). Osada jest dawną częścią Kaczych Buków, która to w roku 1973 nie została przyłączona do Gdyni.

Rewerenda[edytuj]

Rewerenda jest położona przy granicy administracyjnej Gdyni w pasie Wzgórz Chwaszczyńskich i obejmuje zabudowania wzdłuż ulic Gdyńskiej, Rewerenda i Polnej nieopodal wzniesienia "Kozie Rogi" (186 m n.p.m.) z masztem nadawczym RTCN Chwaszczyno. Połączenie z Gdynią, Gdańskiem i Żukowem umożliwiają autobusy komunikacji miejskiej (linie nr 171, 191, 193 i Z).

Zobacz też[edytuj]

Przypisy

  1. Mapy województwa pomorskiego w drugiej połowie XVI w. : rozmieszczenie własności ziemskiej, sieć parafialna / Marian Biskup, Andrzej Tomczak. Toruń 1955, s. 91.
  2. Familienforschung in Westpreußen (niem.). [dostęp 2015-08-15].
  3. Narodowy Instytut Dziedzictwa: Rejestr zabytków nieruchomych – województwo pomorskie. 31 marca 2017; 7 miesięcy temu. [dostęp 2017-02-26]. s. 45.
  4. Nowy wieżowiec we Wrzeszczu: Jego Wysokość Neptun. trojmiasto.gazeta.pl, 9 września 2011. [dostęp 9 września 2011].
'