Tworzenie stron internetowych

Chyżne

Sprawdź naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje sklepy w internecie które przyciągną klientów w mieście Chyżne. Zapewniemy szczególne podejście do Twojego biznesu. Niskie ceny i z dbałością o detale wykonanie zapewni Ci sukces. Adres w internecie jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, dokładnie wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają oferenta do skorzystania z Twojej oferty. Rozwiązania na czasie jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Chyżne - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Chyżne" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Chyżne warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Chyżne" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Chyżne" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Chyżne i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Chyżne

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Chyżne
Kościół w Chyżnem
Kościół w Chyżnem
Państwo  Polska
Województwo małopolskie
Powiat nowotarski
Gmina Jabłonka
Wysokość 649 m n.p.m.
Liczba ludności (31.12.2003) 1069
Strefa numeracyjna 18
Tablice rejestracyjne KNT
SIMC 0428904
Położenie na mapie województwa małopolskiego
Mapa lokalizacyjna województwa małopolskiego
Chyżne
Chyżne
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Chyżne
Chyżne
Ziemia49°25′35,04″N 19°40′13,59″E/49,426400 19,670442

Chyżne (węg. Chizsne, słow. Chyžné) – wieś w Polsce położona w województwie małopolskim, w powiecie nowotarskim, w gminie Jabłonka. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa nowosądeckiego. Miejscowość położona jest w regionie geograficznym Kotlina Orawska i historyczno-etnograficznym Orawa[1].

Wieś przez stulecia stanowiła część Królestwa Węgier. Była jednak zamieszkiwana przez ludność polską. Według spisu z 1910 Polacy stanowili 92,5% ogółu mieszkańców (1197 osób).

Do Polski wieś została włączona dopiero po rozpadzie Austro-Węgier w 1918. W latach 19391945 stanowiła część Słowacji. Po wojnie wróciła do Polski, choć jeszcze w 1946 strona polska oferowała ją do wymiany wraz z innymi miejscowościami w zamian za Jaworzynę Tatrzańską[2].

Przez wieś przechodzi trasa międzynarodowa E77 (DK7), w związku z czym we wsi znajdowało się przejście graniczne na Słowację Chyżne – Trstená. Po wejściu w życie Układu Schengen granica jest otwarta.

W Chyżnem urodził się Jan Szkodoń, polski duchowny katolicki, biskup krakowski.

Przypisy

  1. Jerzy Kondracki: Geografia regionalna Polski. Warszawa: Wydawnictwo Naukowe PWN, 1998. ISBN 83-01-12479-2.
  2. Uwagi do zagadnienia granicy polsko-czechosłowackiej, Nr 26, 1946, styczeń 24, w: Renata Pysiewicz-Jędrusik, Andrzej Pustelnik, Beata Konopska: Granice Śląska. Wrocław: Wydawnictwo Rzeka, 1998, s. 92–96. ISBN 83-906558-4-5.
'