Tworzenie stron internetowych

Czastary

Sprawdź naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje sklepy online które przyciągną klientów w mieście Czastary. Zapewniemy szczególne podejście do Twojego biznesu. Atrakcyjne ceny i dobre wykonanie zapewni Ci sukces. Miejsce w internecie jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, kreatywnie wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają klienta do skorzystania z Twojej oferty. Aktualne rozwiązania jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Czastary - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Czastary" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Czastary warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Czastary" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Czastary" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Czastary i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Czastary

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Ten artykuł dotyczy wsi. Zobacz też: inne znaczenia tego słowa.
Czastary
Herb
Herb Czastar
Sanktuarium Narodzenia NMP w Czastarach
Sanktuarium Narodzenia NMP w Czastarach
Państwo  Polska
Województwo łódzkie
Powiat wieruszowski
Gmina Czastary
Liczba ludności (2006) 1 024
Strefa numeracyjna (+48) 62
Kod pocztowy 98-410
Tablice rejestracyjne EWE
SIMC 0196032
Położenie na mapie województwa łódzkiego
Mapa lokalizacyjna województwa łódzkiego
Czastary
Czastary
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Czastary
Czastary
Ziemia51°15′33″N 18°19′10″E/51,259167 18,319444
Strona internetowa miejscowości

Czastarywieś w Polsce, w Kaliskiem, na ziemi wieluńskiej, w województwie łódzkim, w powiecie wieruszowskim, siedziba gminy Czastary.

Wieś królewska w starostwie wieluńskim w powiecie wieluńskim województwa sieradzkiego w końcu XVI wieku[1].

Położenie[edytuj]

Czastary leżą na obszarze Wyżyny Wieluńskiej. Wieś położona jest 12 km na południowy wschód od Wieruszowa przy drodze Bolesławiec - Sokolniki. W pobliskim Józefowie znajduje się stacja kolejowa Czastary na linii kolejowej WieluńKępno, na której zatrzymują się pociągi osobowe.

Historia[edytuj]

Historyczne źródła pisane wspominają o Czastarach w pocz. XV w. (najdawniejszy przekaz dotyczący Czastar pochodzi z 1403 r., wzmianka o młynie z 1461 r., a o sołtysie z 1462 r.), kiedy wieś była własnością królewską w ramach starostwa wieluńskiego. Od początku XVI w. znajdowała się w rękach prywatnych. Pochodzenie nazwy miejscowości Czastary nie zostało wyjaśnione. Legenda wywodzi ją od słów "czas za stary". Inna wersja wskazuje na czeskie pochodzenie nazwy: cestary - robotnicy drogowi, służba drogowa.

W 1928 roku, w 10 rocznicę odzyskania niepodległości we wsi posadzono "Dąb Wolności"[2].

Podczas okupacji niemieckiej, w 1943 roku, Niemcy wprowadzili dla wsi nazwę Wildenbach.

W nocy z 17 na 18 lutego 1946 roku na stacji kolejowej w Józefowie oddział NSZ Stanisława Panka "Rudego" opanował pociąg relacji Poznań-Katowice z żołnierzami Armii Czerwonej i WP. Zabito 9 czerwonoarmistów i chorążego WP[3]. Ku czci zabitych w budynek miejscowej stacji kolejowej wmurowano 6 XI 1974 roku tablicę pamiątkową[4].

W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa kaliskiego.

Oświata[edytuj]

W Czastarach znajduje się Zespół Szkół im. Bohaterów Września 1939 roku. We wsi znajduje się również Publiczne Przedszkole Samorządowe.

Instytucje Publiczne[edytuj]

We wsi działa Gminny Ośrodek Kultury. Istnieje również Muzeum Przyrodnicze prezentujące między innymi rozgwiazdy, muszle, kamienie, skorupiaki i monety.

Parafia rzymskokatolicka[edytuj]

W Czastarach znajduje się parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Została utworzona w XIV wieku. Pierwsza wzmianka pochodzi z 1460 roku. Obecny kościół został wzniesiony w 1847 roku w stylu klasycystycznym.

OSP Czastary[edytuj]

W 1912 roku została założona jednostka ochotniczej straży pożarnej w Czastarach. W 2012 roku jednostka świętowała 100-lecie istnienia.

Przypisy

  1. Województwo sieradzkie i województwo łęczyckie w drugiej połowie XVI wieku. Cz. 2, Komentarz, indeksy, Warszawa 1998, s. 65
  2. Obchody 95 rocznicy Odzyskania Niepodległości w Powiecie Wieruszowskim - Starostwo Powiatowe w Wieruszowie., www.powiat-wieruszowski.pl [dostęp 2016-05-27].
  3. Miejsca Pamięci | SKKT - PTTK Galewice, skkt.ziemia-wieruszowska.pl [dostęp 2016-05-27].
  4. ”Przewodnik po upamiętnionych miejscach walk i męczeństwa lata wojny 1939- 1945” Sport i Turystyka 1988, ​ISBN 83-217-2709-3​, str.

Bibliografia[edytuj]

Linki zewnętrzne[edytuj]

'