Tworzenie stron internetowych

Długa Kościelna

Oceń naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje wyzytówki online które przyciągną klientów w mieście Długa Kościelna. Zapewniemy indywidualne podejście do Twojego biznesu. Konkurencyjne ceny i profesjonalne wykonanie zapewni Ci sukces. Miejsce w internecie jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, kreatywnie wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają klienta do skorzystania z Twojej oferty. Rozwiązania na czasie jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Długa Kościelna - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Długa Kościelna" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Długa Kościelna warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Długa Kościelna" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Długa Kościelna" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Długa Kościelna i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Długa Kościelna

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Długa Kościelna
ul. Jana Kochanowskiego
ul. Jana Kochanowskiego
Państwo  Polska
Województwo mazowieckie
Powiat miński
Gmina Halinów
Liczba ludności (2013) 888[1]
Strefa numeracyjna (+48) 22
Kod pocztowy 05-074
Tablice rejestracyjne WM
SIMC 0002720
Położenie na mapie gminy Halinów
Mapa lokalizacyjna gminy Halinów
Długa Kościelna
Długa Kościelna
Położenie na mapie powiatu mińskiego
Mapa lokalizacyjna powiatu mińskiego
Długa Kościelna
Długa Kościelna
Położenie na mapie województwa mazowieckiego
Mapa lokalizacyjna województwa mazowieckiego
Długa Kościelna
Długa Kościelna
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Długa Kościelna
Długa Kościelna
Ziemia52°14′13″N 21°20′42″E/52,236944 21,345000

Długa Kościelnawieś w Polsce, w województwie mazowieckim, w powiecie mińskim, w gminie Halinów. Położona jest na Mazowszu, w zachodniej części Równiny Wołomińskiej, nad rzeką Długą. Graniczy z miastem Halinów.

Wieś duchowna Długa położona była w 1580 roku w powiecie warszawskim ziemi warszawskiej województwa mazowieckiego[2].

Historia[edytuj]

Miejscowość o rodowodzie średniowiecznym. Założona w XV wieku w układzie urbanistycznym ulicówki. W 1445 we wsi została erygowana parafia rzymskokatolicka św. Anny należąca wówczas do diecezji poznańskiej. Od tego czasu dobra ziemskie we wsi były własnością kościelną. Sekularyzowano je pod koniec XVIII wieku w dobie zaborów.

Od III rozbioru Rzeczypospolitej wieś zmieniała kilkakrotnie przynależność państwową. Początkowo leżała w zaborze austriackim, po 1809 w Księstwie Warszawskim, od 1815 w Królestwie Polskim. Na przełomie XIX i XX wieku znajdował się tutaj silny ośrodek ruchu mariawickiego. Powstała parafia tego wyznania, która wyodrębniła się z parafii rzymskokatolickiej św. Anny.

W 2001 spłonął barokowy drewniany kościół rzymskokatolicki. W latach następnych wybudowano nową, murowaną świątynię katolicką, która nawiązuje architektonicznie do poprzedniej.

Okolice Długiej Kościelnej zamieszkuje niewielka społeczność wiernych Kościoła Katolickiego Mariawitów. We wsi znajduje się siedziba parafii mariawickiej Przenajświętszego Sakramentu i jedyny w Polsce czynny wolnostojący kościół tego wyznania (pozostałe parafie użytkują niewielkie kaplice domowe).

Zabytki[edytuj]

Pod opieką konserwatorską znajdują się:

Do rejestru zabytków wpisane są:

  • dzwonnica kościoła rzymskokatolickiego z przełomu XVI i XVII w.
  • plebania rzymskokatolicka z połowy XIX w.
  • neogotycki kościół mariawicki z 1907
  • dwór z połowy XIX w.
  • czworaki z XIX w.
Obiekty sakralne w Długiej Kościelnej
Kościół rzymskokatolicki św. Anny
Mogiła powstańców styczniowych w Długiej Kościelnej


Przypisy

  1. GUS, Bank Danych Lokalnych
  2. Adolf Pawiński, Polska XVI wieku pod względem geograficzno-statystycznym. T. 5: Mazowsze, Warszawa 1895, s. 252.

Linki zewnętrzne[edytuj]

'