Tworzenie stron internetowych

Drzycim

Zobacz naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje sklepy online które przyciągną klientów w mieście Drzycim. Zapewniemy indywidualne podejście do Twojego biznesu. Konkurencyjne ceny i dobre wykonanie zapewni Ci sukces. Strona internetowa jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, dobrze wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają klienta do skorzystania z Twojej oferty. Nowoczesne technologie jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Drzycim - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Drzycim" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Drzycim warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Drzycim" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Drzycim" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Drzycim i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Drzycim

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Ten artykuł dotyczy wsi. Zobacz też: inne znaczenia tego słowa.
Drzycim
Kościół pw. Matki Boskiej Pocieszenia
Kościół pw. Matki Boskiej Pocieszenia
Państwo  Polska
Województwo kujawsko-pomorskie
Powiat świecki
Gmina Drzycim
Liczba ludności (III 2011) 1299[1]
Strefa numeracyjna (+48) 52
Kod pocztowy 86-140
Tablice rejestracyjne CSW
SIMC 0084936
Położenie na mapie gminy Drzycim
Mapa lokalizacyjna gminy Drzycim
Drzycim
Drzycim
Położenie na mapie powiatu świeckiego
Mapa lokalizacyjna powiatu świeckiego
Drzycim
Drzycim
Położenie na mapie województwa kujawsko-pomorskiego
Mapa lokalizacyjna województwa kujawsko-pomorskiego
Drzycim
Drzycim
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Drzycim
Drzycim
Ziemia53°30′49″N 18°18′59″E/53,513611 18,316389
Strona internetowa miejscowości

Drzycim – duża wieś w Polsce położona w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie świeckim, w gminie Drzycim.

Podział administracyjny i demografia[edytuj]

Miejscowość jest siedzibą gminy Drzycim. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa bydgoskiego. Według Narodowego Spisu Powszechnego (III 2011 r.) liczyła 1299 mieszkańców[1]. Jest największą miejscowością gminy Drzycim.

Krótki opis[edytuj]

Drzycim leży przy linii kolejowej Laskowice Pomorskie-Chojnice i przy drodze wojewódzkiej nr 239. Znajduje się tam Zespół Placówek Oświatowych, składający się z Przedszkola i Szkoły Podstawowej (uczniowie po ukończeniu szkoły podstawowej uczą się dalej w Publicznym Gimnazjum Imienia Profesora Alfonsa Hoffmana w Gródku), posterunek policji obejmujący swoim zasięgiem również gminę Lniano, przychodnia lekarska, parafia rzymskokatolicka pw. Matki Boskiej Pocieszenia, biblioteka gminna, Gminne Centrum Informacji, jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej oraz urząd gminy. W gminie istnieje klub sportowy LZS Drzycim, którego sekcja piłkarska Korona Drzycim, występuje w A-klasie.

Historia[edytuj]

Pierwsza wzmianka dotycząca Drzycimia pochodzi z 90. XI wieku. 6 kwietnia 1091 rozegrała się tu bitwa między wojskami Władysława Hermana i Pomorzanami (prawdopodobnie dowodzonymi przez księcia Świętobora). Opisana przez Galla Anonima jako zwycięstwo wojsk polskich, najprawdopodobniej zakończyła się ich porażką. Od roku 1309 wieś przeszła w ręce Zakonu Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego – czyli tzw. Krzyżaków. W trakcie wojny trzynastoletniej, w roku 1461, powróciła tu władza polska. W wyniku I rozbioru Drzycim stał się częścią Prus. Niepodległość odzyskał w roku 1920. Podczas II wojny światowej włączony został do Rzeszy. W czasie okupacji zginęło wielu mieszkańców gminy, o czym świadczą mogiły w Jastrzębiu, Drzycimiu i Gródku.

Warianty nazewnicze wsi[edytuj]

  • przed rokiem 1900: Drzietczin lub Driczmin
  • lata 1900-1918 oraz 1939-1942: niem. Dritschmin
  • 1918-1939 Drzycim
  • 1942-1944 niem. Dretz

Linki zewnętrzne[edytuj]

Przypisy

'