Tworzenie stron internetowych

Dubeninki

Zobacz naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje strony www które przyciągną klientów w mieście Dubeninki. Zapewniemy wyjątkowe podejście do Twojego biznesu. Atrakcyjne ceny i profesjonalne wykonanie zapewni Ci sukces. Miejsce w internecie jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, dokładnie wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają oferenta do skorzystania z Twojej oferty. Rozwiązania z wysokiej półki jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Dubeninki - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Dubeninki" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Dubeninki warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Dubeninki" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Dubeninki" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Dubeninki i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Dubeninki

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Dubeninki
Kościół św. Andrzeja Boboli w Dubeninkach
Kościół św. Andrzeja Boboli w Dubeninkach
Państwo  Polska
Województwo warmińsko-mazurskie
Powiat gołdapski
Gmina Dubeninki
Sołectwo Dubeninki
Liczba ludności (2011) 731[1]
Strefa numeracyjna (+48) 87
Kod pocztowy 19-504
Tablice rejestracyjne NGO
SIMC 0755810
Położenie na mapie województwa warmińsko-mazurskiego
Mapa lokalizacyjna województwa warmińsko-mazurskiego
Dubeninki
Dubeninki
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Dubeninki
Dubeninki
Ziemia54°17′20″N 22°33′14″E/54,288889 22,553889

Dubeninki (niem. Dubeningken, 1938–1945 Dubeningen[2]) – wieś w Polsce położona w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie gołdapskim. Miejscowość jest siedzibą gminy Dubeninki i leży na terenie tej gminy.

Historia[edytuj]

Wieś została założona w 1615 roku przez Krzysztofa Gordeckiego i pierwotnie nosiła nazwę Gordejki. Parafia powstała w 1620 roku, kościół odbudowywano w latach 1863 i 1743. W 1657 roku miejscowość została spalona przez Tatarów hetmana Gosiewskiego[3]. We wsi przeważała ludność polska i litewska aż do początków XX wieku, kazania były wygłaszane po polsku co dwa tygodnie i po litewsku pięć razy w roku[potrzebny przypis]. Neogotycki kościół zbudowano w miejscu poprzedniego w 1822 roku, a w 1879 roku przebudowano go[3].

Podczas akcji germanizacyjnej nazw miejscowych i fizjograficznych historyczna nazwa niemiecka Dubeningken została w lipcu 1938 roku zastąpiona przez ówczesną administrację formą Dubeningen.

Na wzgórzu na skraju wsi, wśród starych drzew, znajduje się cmentarz wojenny z mogiłami 42 żołnierzy niemieckich i 113 rosyjskich, poległych w listopadzie 1914 roku. Cmentarz odnowiono w latach 1992–1994[3].

W miejscowości działało Państwowe Gospodarstwo Rolne Dubeninki[4]. Stacjonowała też strażnica WOP.

W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa suwalskiego.

Przypisy

  1. Strona polskawliczbach.pl
  2. Rozporządzenie Ministrów: Administracji Publicznej i Ziem Odzyskanych z dnia 12 listopada 1946 r. o przywróceniu i ustaleniu urzędowych nazw miejscowości (M.P. z 1946 r. Nr 142, poz. 262)
  3. abc Informacje ogólne (pol.). Gminna Biblioteka Publiczna w Dubeninkach. [dostęp 2013-12-23].
  4. M.P. z 1982 r. Nr 25, poz. 234

Bibliografia[edytuj]

'