Tworzenie stron internetowych

Dziadowa Kłoda

Oceń naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje strony internetowe które przyciągną klientów w mieście Dziadowa Kłoda. Zapewniemy profesjonalne podejście do Twojego biznesu. Atrakcyjne ceny i dobre wykonanie zapewni Ci sukces. Miejsce w internecie jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, profesjonalnie wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają klienta do skorzystania z Twojej oferty. Rozwiązania z wysokiej półki jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Dziadowa Kłoda - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Dziadowa Kłoda" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Dziadowa Kłoda warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Dziadowa Kłoda" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Dziadowa Kłoda" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Dziadowa Kłoda i w całej Polsce!



Reklama internetowa - Marketing www

Chcesz aby Twoja strona/sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Dziadowa Kłoda" lub "pewna firma Dziadowa Kłoda" mogli trafić do twojej witryny? Poznaj ofertę Malinemarketing dla Dziadowa Kłoda. Zyskaj profesionalneą reklamę i promocję dla Twojej firmy w Dziadowa Kłoda.

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Dziadowa Kłoda

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Dziadowa Kłoda
Kościół NMP Niepokalanie Poczętej
Kościół NMP Niepokalanie Poczętej
Państwo  Polska
Województwo dolnośląskie
Powiat oleśnicki
Gmina Dziadowa Kłoda
Liczba ludności (III 2011) 1219[1]
Strefa numeracyjna (+48) 62
Kod pocztowy 56-504
Tablice rejestracyjne DOL
SIMC 0197043
Położenie na mapie gminy Dziadowa Kłoda
Mapa lokalizacyjna gminy Dziadowa Kłoda
Dziadowa Kłoda
Dziadowa Kłoda
Położenie na mapie powiatu oleśnickiego
Mapa lokalizacyjna powiatu oleśnickiego
Dziadowa Kłoda
Dziadowa Kłoda
Położenie na mapie województwa dolnośląskiego
Mapa lokalizacyjna województwa dolnośląskiego
Dziadowa Kłoda
Dziadowa Kłoda
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Dziadowa Kłoda
Dziadowa Kłoda
Ziemia51°14′03″N 17°42′26″E/51,234167 17,707222
Strona internetowa miejscowości

Dziadowa Kłoda (niem. Kunzendorf bei Groß Wartenberg[2]) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie oleśnickim, w gminie Dziadowa Kłoda.

Podział administracyjny[edytuj kod]

W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa kaliskiego. Miejscowość jest siedzibą gminy Dziadowa Kłoda.

Nazwa[edytuj kod]

W 1305 roku pierwszy zapis wsi wymienia jako Czadowa Kłoda. Miejscowość wymieniona jest w języku polskim jako Dziadowokłoda w opisie Śląska wydanym w 1787 roku w Brzegu[3]. W alfabetycznym spisie miejscowości na terenie Śląska wydanym w 1830 roku we Wrocławiu przez Johanna Knie wieś występuje pod polską nazwą Dzadowakloda oraz niemiecką Kunzendorf[4].

Historia[edytuj kod]

Dziadowa Kłoda leży na terenach, gdzie stwierdzono najstarsze ślady osadnictwa poczynając od kultury łużyckiej.

Pierwsze wzmianki historyczne o Dziadowej Kłodzie pochodzą z pierwszej połowy XIV wieku. W czasach średniowiecznych wieś była własnością rycerskich a następnie własnością szlacheckich feudalnych wasali wolnego stanowego Księstwa Sycowskiego. W latach 1615-1810 Dziadowa Kłoda pozostawała własnością Zakonu Krzyżowców z Czerwoną Gwiazdą. W 1869 zbudowano we wsi kościół Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej.

W roku 1945 Dziadowa Kłoda została przyłączona do Polski i należała do powiatu sycowskiego. Od 1 czerwca 1975 gdy zlikwidowano powiaty, gmina weszła w skład nowego województwa kaliskiego. 1 stycznia 1999 Dziadowa Kłoda, jako fragment historycznego Dolnego Śląska, stała się częścią Województwa Dolnośląskiego.

Demografia[edytuj kod]

Według Narodowego Spisu Powszechnego liczyła (III 2011 r.) 1219 mieszkańców[1]. Jest największą miejscowością gminy Dziadowa Kłoda.

Kultura[edytuj kod]

  • Gminny Ośrodek Kultury

Linki zewnętrzne[edytuj kod]

Przypisy

  1. ab GUS: Ludność - struktura według ekonomicznych grup wieku. Stan w dniu 31.03.2011 r.
  2. Rozporządzenie Ministrów: Administracji Publicznej i Ziem Odzyskanych z dnia 12 listopada 1946 r. o przywróceniu i ustaleniu urzędowych nazw miejscowości (M.P. z 1946 r. Nr 142, poz. 262)
  3. Friedrich Albert Zimmermann: Beytrage zur beschreibung von Schliesen. Brieg: Johann Ernst Tramp, 1787.
  4. Johann Knie 1830 ↓, s. 136.

Bibliografia[edytuj kod]

  • Johann Knie: Alpabetisch, Statistisch, Topographische Uebersicht aller Dorfer, Flecken, Stadt und andern Orte der Konigl. Preus. Provinz Schliesen.... Breslau: Barth und Comp., 1830.
'