Tworzenie stron internetowych

Dzierzgowo

Sprawdź naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje sklepy internetowe które przyciągną klientów w mieście Dzierzgowo. Zapewniemy szczegółowe podejście do Twojego biznesu. Atrakcyjne ceny i dobre wykonanie zapewni Ci sukces. Adres w internecie jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, profesjonalnie wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają klienta do skorzystania z Twojej oferty. Aktualne rozwiązania jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Dzierzgowo - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Dzierzgowo" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Dzierzgowo warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Dzierzgowo" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Dzierzgowo" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Dzierzgowo i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Dzierzgowo

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Ten artykuł dotyczy wsi. Zobacz też: inne znaczenia tego słowa.
Dzierzgowo
Kościół parafialny
Kościół parafialny
Państwo  Polska
Województwo mazowieckie
Powiat mławski
Gmina Dzierzgowo
Liczba ludności (2011) 556[1]
Strefa numeracyjna 23
Kod pocztowy 06-520
Tablice rejestracyjne WML
SIMC 0114198
Położenie na mapie gminy Dzierzgowo
Mapa lokalizacyjna gminy Dzierzgowo
Dzierzgowo
Dzierzgowo
Położenie na mapie powiatu mławskiego
Mapa lokalizacyjna powiatu mławskiego
Dzierzgowo
Dzierzgowo
Położenie na mapie województwa mazowieckiego
Mapa lokalizacyjna województwa mazowieckiego
Dzierzgowo
Dzierzgowo
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Dzierzgowo
Dzierzgowo
Ziemia53°09′20″N 20°39′47″E/53,155556 20,663056

Dzierzgowowieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie mławskim, w gminie Dzierzgowo.

W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa ciechanowskiego. We wsi znajduje się parafia pw. Wniebowzięcia NMP[2]. Miejscowość jest siedzibą gminy Dzierzgowo.

Zabytki[edytuj kod]

Późnogotycki kościół parafialny Najświętszej Maryi Panny, wzniesiony w 1 poł. XVI w., (po 1516), na miejscu starszego, fundowanego 1388 przez biskupa płockiego Ścibora na prośbę Pawła z Dzierzgowa, podkomorzego warszawskiego. Ceglany, jednonawowy, elewacja frontowa zwieńczona dziewięcioosiowym sterczynowym szczytem. W roku 1881 dobudowana od południa kaplica i wieża oraz kruchta zachodnia. W kościele znajduje się dziewiętnastowieczny chór drewniany oraz zabytkowe żelazne drzwi zakrystii z XVI wieku. Koło kościoła znajduje się żeliwny krzyż. Jest to symboliczny nagrobek ks. Modesta Chodubskiego, proboszcza dzierzgowskiego.

Na uwagę zasługuje obraz Matki Bożej Szkaplerznej w neobarokowym ołtarzu głównym pędzla Franciszka Tegazzo. W ołtarzach bocznych znajdują się obrazy przedstawiające św. Annę, św. Augustyna, św. Józefa i św. Mikołaja pędzla Polikarpa Gumowskiego. W ołtarzu w kaplicy znajduje się obraz Jezusa Miłosiernego.

Na rynku w centrum wsi na skwerze znajduje się pomnik Tadeusza Kościuszki z 1946, zbudowany na miejscu zniszczonego pomnika z 1922 roku. W grudniu 2015 roku w wyniku porywistego wiatru zostało uszkodzone popiersie, a w 2016 powróciło ono na swoje miejsce. W miejscowości znajduje się stara szkoła podstawowa imienia marszałka Józefa Piłsudskiego, zbudowana w stylu secesyjnym.

We wsi znajduje się wiele przydrożnych kapliczek, m.in. zabytkowa kapliczka z 1913 przy ulicy Zawodzie oraz neogotycka kapliczka koło gimnazjum i szkoły podstawowej.

Przypisy

Bibliografia[edytuj kod]

  • Katalog Zabytków Sztuki w Polsce, t. X, zesz. 18, s. 11–12.

Linki zewnętrzne[edytuj kod]

'