Tworzenie stron internetowych

Godziszka

Oceń naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje strony www które przyciągną klientów w mieście Godziszka. Zapewniemy dokładne podejście do Twojego biznesu. Konkurencyjne ceny i fachowe wykonanie zapewni Ci sukces. Strona internetowa jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, dobrze wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają oferenta do skorzystania z Twojej oferty. Nowoczesne technologie jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Godziszka - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Godziszka" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Godziszka warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Godziszka" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Godziszka" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Godziszka i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Godziszka

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Ten artykuł dotyczy wsi w województwie śląskim. Zobacz też: Godziszka (województwo kujawsko-pomorskie).
Godziszka
Herb
Herb Godziszki
Kościół w Godziszce
Kościół w Godziszce
Państwo  Polska
Województwo śląskie
Powiat bielski
Gmina Buczkowice
Wysokość 450 m n.p.m.
Liczba ludności (2008) 2207
Strefa numeracyjna (+48) 33
Kod pocztowy 43-376
Tablice rejestracyjne SBI
SIMC 0048521
Położenie na mapie województwa śląskiego
Mapa lokalizacyjna województwa śląskiego
Godziszka
Godziszka
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Godziszka
Godziszka
Ziemia49°42′45″N 19°04′39″E/49,712500 19,077500

Godziszkawieś w Polsce położona w województwie śląskim, w powiecie bielskim, w gminie Buczkowice. Leży 15 km na południe od Bielska-Białej. W sąsiedztwie Szczyrku, Buczkowic, Rybarzowic, Kalnej, Słotwiny i Łodygowic. W latach 1975–1998 miejscowość położona była w województwie bielskim. Powierzchnia sołectwa wynosi 312 ha[1], a liczba ludności 2207, co daje gęstość zaludnienia równą 707,4 os./km².

Historia[edytuj]

Tradycja przypisuje pochodzenie nazwy wsi godzeniu się zwaśnionych braci, które to pojednanie miało miejsce na terenie obecnej Godziszki. Ta legenda może też tłumaczyć znaczenie jej herbu – trzech serc. Jako genezę podaje się również porastający niegdyś tereny wsi głóg, lub grodzenie ziem przez osadzonych tu chłopów.

Wzmianki o Godziszce liczącej wtedy 102 mieszkańców można znaleźć już w dokumencie z 1618 r. kiedy to Mikołaj Komorowski, właściciel Żywiecczyzny, sprzedaje "dominum łodygowickie" swemu dworzaninowi Krzysztofowi Rorowskiemu.

Według austriackiego spisu ludności z 1900 Godziska Nowa, Godziska Stara i Godziska Wilkowicka miały razem obszar 315 hektarów zamieszkałych przez łącznie 1017 osób (gęstość zaludnienia 322,9 os./km²), z czego 252 w Starej, 490 w Nowej i 275 w Wilkowickiej. Wszyscy byli polskojęzyczni, a ze względu na religię 999 (98,2%) było katolikami a 18 (1,8%) wyznawcami judaizmu[2].

Kultura[edytuj]

W 2012 roku ukończono budowę boiska wielofunkcyjnego „przy Brzózkach”, znajdującego się przy ulicy Sportowej w Godziszce. Obiekt obejmuje dwa trawiaste boiska do piłki nożnej, pokryte sztuczną nawierzchnią kort tenisowy oraz boisko do koszykówki i siatkówki. Boiska i kort są ogólnodostępne, a korzystanie z nich nieodpłatne.[3]

Na terenie wsi działalność duszpasterską prowadzi Kościół Rzymskokatolicki, znajduje się tu parafia Matki Bożej Szkaplerznej.

Przypisy

'