Tworzenie stron internetowych

Humniska

Poznaj naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje strony internetowe które przyciągną klientów w mieście Humniska. Zapewniemy dokładne podejście do Twojego biznesu. Konkurencyjne ceny i fachowe wykonanie zapewni Ci sukces. Strona www jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, dokładnie wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają klienta do skorzystania z Twojej oferty. Rozwiązania z wysokiej półki jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Humniska - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Humniska" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Humniska warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Humniska" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Humniska" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Humniska i w całej Polsce!



Reklama internetowa - Marketing www

Chcesz aby Twoja strona/sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Humniska" lub "pewna firma Humniska" mogli trafić do twojej witryny? Poznaj ofertę Malinemarketing dla Humniska. Zyskaj profesionalneą reklamę i promocję dla Twojej firmy w Humniska.

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Humniska

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Humniska
Humniska
Państwo  Polska
Województwo podkarpackie
Powiat brzozowski
Gmina Brzozów
Sołectwo Humniska
Liczba ludności (2009) 4800
Strefa numeracyjna (+48) 13
Kod pocztowy 36-206[1]
Tablice rejestracyjne RBR
SIMC 0345704
Położenie na mapie województwa podkarpackiego
Mapa lokalizacyjna województwa podkarpackiego
Humniska
Humniska
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Humniska
Humniska
Ziemia49°40′45″N 22°02′47″E/49,679167 22,046389
Zabytkowy kościół pw. św. Stanisława Biskupa w Humniskach

Humniskawieś w Polsce położona w województwie podkarpackim, w powiecie brzozowskim, w gminie Brzozów przy drodze wojewódzkiej nr 886. Od zachodu graniczy z Brzozowem, od południa z Grabownicą Starzeńską.

W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa krośnieńskiego. Przez wieś przepływa rzeka Stobnica.

Od 1903 działa tu ochotnicza straż pożarna[2], od 10.12.2013 włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

We wsi funkcjonują dwie rzymskokatolickie parafie św. Stanisława Biskupa i Niepokalanego Poczęcia NMP.

Części wsi[edytuj]

Integralne części wsi Humniska[3][4]
SIMC Nazwa Rodzaj
0345710 Duża Strona część wsi
0345727 Jakla Duża część wsi
0345733 Jakla Mała część wsi
0345740 Łazy część wsi
0345756 Mała Strona część wsi
0345762 Miasteczko część wsi
0345779 Oleńskie część wsi
0345785 Podlesie część wsi
0345791 Widły część wsi
0345800 Wygon część wsi

Historia[edytuj]

Wieś wspomniana na początku XV w. jako własność rycerzy Balów i Humnickich. W 1361 z nadania króla Kazimierza Wielkiego osiedlili się rycerze herbu Gozdawa, od których pochodzą, Humniccy. W 1409 Piotr de Lobetanz wystawił dokument erygujący parafię w Humniskach. Parafia powstała w 1409, dzięki Benkowi Merbocie z Żabokruk, staroście przemyskiemu, sanockiemu i halickiemu. Dużą rolę odegrali w tej miejscowości Humniccy, którzy nazwisko przyjęli od nazwy rodowej wsi Humniska - rodzina szlachecka herbu Gozdawa (wywodząca swój ród od Jerzego Matiaszowicza z rodu Balów) Gozdawita, pan na Humniskach, Birczy i Boiskach, protoplasta rodu Humnickich i Bireckich. W 1447, kupił Lipę koło Birczy.

W 1615 odbyło się w Humniskach wesele Zygmunta Kazanowskiego (marszałka królewskiego Stefana Batorego, starosty krośnieńskiego), który poślubił Elżbietę Humnicką i miał z nią kilkoro dzieci: Helenę, Katarzynę, Aleksandra, Stanisława (?–1648), Adama (1599–1649).

W połowie XIX wieku właścicielką posiadłości tybularnej w Humniskach była Lucyna Cybulska[5].

We wsi znajduje się zabytkowy kościół parafialny pw. św.Stanisława Biskupa wzniesiony w XV wieku, wielokrotnie remontowany[6]. Przebudowany w latach 1898-1900 (m.in. przedłużenie nawy, dobudowa kaplicy pn. i krucht, przebudowa dachów z częściowym zachowaniem pierwotnej storczykowej więźby). Jest przykładem jednego z najstarszych zachowanych drewnianych kościołów w Polsce, reprezentując wyjątkowo rzadki przykład rozplanowania – korpus nawowy o szerokości równej prezbiterium, z zachowanymi reliktami płytkich aneksów transeptowych.

W 1990 po 15 dniach od erygowania przez ks. abp. Ignacego Tokarczuka nowej parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny[6], mieszkańcy Humnisk rozpoczęli budowę nowego kościoła na małej stronie. Kamień węgielny pod budowę nowej świątyni poświęcił ks. bp. Edward Białogłowski 11 listopada 1990, a 8 września 1996 kościół został pobłogosławiony przez ks. abp. Józefa Michalika. Ofiarodawcami ziemi byli Bieńczakowie.

W Humniskach urodził się (31 maja 1887) rzeźbiarz ludowy regionu brzozowskiego - Antoni Lasek. Pasji tworzenia całkowicie poświęcili się jego dwaj bracia: Józef i Franciszek. Pierwszy z nich zajmował się sztuką sakralną. Jego prace zdobią kościoły w Jabłonce, Humniskach, Pakoszówce i Grabownicy Starzeńskiej.

Związani z Humniskami[edytuj]

Złoża naturalne[edytuj]

W miejscowości znajdują się złoża ropy naftowej. W wyniku intensywnej eksploatacji złóż przez ostatnie stulecie zasoby ropy naftowej są już na wyczerpaniu. W przeszłości, w czasach powstawania kopalni w Humniskach w północno-wschodniej części miejscowości znajdowały się małe jeziora utworzone z ropy, które zanikły w późniejszych latach w wyniku intensywnego wydobycia ropy naftowej.

Zabytki[edytuj]

Wykaz zabytków nieruchomych wpisanych do rejestru zabytków Narodowego Instytutu Dziedzictwa:[7]

  • drewniany kościół parafialny pw. św. Stanisława Biskupa z XV w., przebudowany w XIX w., nr rej.: A-42 z 5.07.1984 r.
  • plebania (nr 456) z 1907, nr rej.: A-240 z 14.06.1991 r.



Przypisy


Linki zewnętrzne[edytuj]

'