Tworzenie stron internetowych

Igołomia

Oceń naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje wyzytówki online które przyciągną klientów w mieście Igołomia. Zapewniemy wyjątkowe podejście do Twojego biznesu. Atrakcyjne ceny i z dbałością o detale wykonanie zapewni Ci sukces. Strona internetowa jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, dokładnie wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają kupującego do skorzystania z Twojej oferty. Nowoczesne technologie jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Igołomia - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Igołomia" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Igołomia warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Igołomia" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Igołomia" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Igołomia i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Igołomia

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Igołomia
Państwo  Polska
Województwo małopolskie
Powiat krakowski
Gmina Igołomia-Wawrzeńczyce
Liczba ludności (2006) 1100
Strefa numeracyjna (+48) 12
Kod pocztowy 32-126
Tablice rejestracyjne KRA
SIMC 0319747
Położenie na mapie województwa małopolskiego
Mapa lokalizacyjna województwa małopolskiego
Igołomia
Igołomia
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Igołomia
Igołomia
Ziemia50°05′20″N 20°14′22″E/50,088889 20,239444

Igołomiawieś w Polsce położona w województwie małopolskim, w powiecie krakowskim, w gminie Igołomia-Wawrzeńczyce przy drodze krajowej nr 79.

Do 1954 siedziba gminy Igołomia. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa krakowskiego.
Integralne części miejscowości: Błonie, Luborzyczka[1].

Historia[edytuj]

Historia Igołomi sięga średniowiecza. W aktach świętopietrza z lat 1325–1327 znajduje się pierwsza wzmianka o tutejszej parafii. Początkowo parafia znajdowała się pod patronatem benedyktynów tynieckich, od XV w. zaś – Akademii Krakowskiej. Wówczas wzniesiono tu (ok. 1420) gotycką świątynię, istniejącą do dzisiaj, lecz wielokrotnie przebudowywaną. Pod koniec XVIII w. rodzina Wodzickich wzniosła w Igołomi klasyczny pałac według projektu Piotra Aignera otoczony założeniem parkowym.

Osoby związane z Igołomią[edytuj]

  • Andrzej z Wiślicy, pierwszy znany proboszcz igołomski, późniejszy biskup szweryński;
  • Stefan Artwiński, prezydent Kielc urodzony w Igołomi 11 sierpnia 1863;
  • Adam Chmielowski (święty Brat Albert), polski zakonnik, założyciel zgromadzenia albertynów, uznany za świętego, urodzony w Igołomi 20 sierpnia 1845 (w jego rodzinnym domu istnieje dzisiaj muzeum mu poświęcone, w Igołomi także znajduje się klasztor albertynek);
  • Anatol Marian Kosterkiewicz (1843-1900), polski drukarz, powstaniec styczniowy, zarządca drukarni Uniwersytetu Jagiellońskiego;
  • Wincenty Wodzinowski, malarz, uczeń Jana Matejki, urodzony w Igołomi w 1866 roku.

Podczas insurekcji kościuszkowskiej 25-26 kwietnia 1794 r. w Igołomi zatrzymał się Tadeusz Kościuszko.

Zabytki[edytuj]

Obiekty wpisane do rejestru zabytków nieruchomych województwa małopolskiego:[2]

Struktury wyznaniowe[edytuj]

Sport[edytuj]

Od 1992 roku w Igołomi istnieje Klub Sportowy „Wiarusy” Igołomia, występujący w niższych klasach rozgrywkowych (w sezonie 2014/15 – w klasie A). W 2006 r. otwarto w Igołomi Wiejski Ośrodek Sportu i Rekreacji obejmujący boiska piłkarskie, siatkarskie i koszykarskie, wraz z niezbędną infrastrukturą[4].

Przypisy[edytuj]

Bibliografia[edytuj]

Przypisy

'