Tworzenie stron internetowych

Jankowice Wielkie

Zobacz naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje strony internetowe które przyciągną klientów w mieście Jankowice Wielkie. Zapewniemy dokładne podejście do Twojego biznesu. Niskie ceny i z dbałością o detale wykonanie zapewni Ci sukces. Adres w internecie jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, profesjonalnie wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają klienta do skorzystania z Twojej oferty. Nowoczesne technologie jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Jankowice Wielkie - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Jankowice Wielkie" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Jankowice Wielkie warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Jankowice Wielkie" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Jankowice Wielkie" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Jankowice Wielkie i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Jankowice Wielkie

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Jankowice Wielkie
Kościół Wniebowzięcia NMP
Kościół Wniebowzięcia NMP
Państwo  Polska
Województwo opolskie
Powiat brzeski
Gmina Olszanka
Liczba ludności (2006) 750
Strefa numeracyjna (+48) 77
Kod pocztowy 49-332
Tablice rejestracyjne OB
SIMC 0500576
Położenie na mapie gminy Olszanka
Mapa lokalizacyjna gminy Olszanka
Jankowice Wielkie
Jankowice Wielkie
Położenie na mapie powiatu brzeskiego
Mapa lokalizacyjna powiatu brzeskiego
Jankowice Wielkie
Jankowice Wielkie
Położenie na mapie województwa opolskiego
Mapa lokalizacyjna województwa opolskiego
Jankowice Wielkie
Jankowice Wielkie
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Jankowice Wielkie
Jankowice Wielkie
Ziemia50°46′03,7200″N 17°26′27,2760″E/50,767700 17,440910

Jankowice Wielkie, niem. Gross Jenkwitz – wieś w Polsce położona w województwie opolskim, w powiecie brzeskim, w gminie Olszanka.

Nazwa[edytuj]

Jankowice to nazwa patronomiczna charakterystyczna dla wielu obszarów słowiańskich, w tym również na Śląsku. Pochodzi najprawdopodobniej od imienia Janek, Janko. Pierwsze wzmianki o niej pochodzą z roku 1352 – Jankowicz. Historia wsi jest bardzo podobna do większości miejscowości z dzisiejszej gminy Olszanka mocno ze sobą związanych choćby przez ród Pogorzelów – właścicieli okolicy od XIII do XVI wieku i kolonizację niemiecką. Na terenie miejscowości działają LZS, Ochotnicza straż pożarna oraz Stowarzyszenie rozwoju wsi "Janko".

Zabytki[edytuj]

Według rejestru Narodowego Instytutu Dziedzictwa na listę zabytków wpisany jest[1]:

  • kościół fil. pw. Wniebowzięcia NMP, gotycki, z pocz. XIV w.; kroniki wspominają o nim w roku 1483. Od 1535 roku do 1945 był świątynią ewangelicką. Ołtarz główny pochodzi z przełomu XVII i XVIII wieku z rzeźbami aniołów. Współczesna mu ambona z płaskorzeźbami czterech ewangelistów i bogata dekoracją. Chór i barokowa chrzcielnica z XVIII w. rzeźby Mojżesza i św. Jana Chrzciciela z końca XVII w. Nagrobne płyty renesansowe
  • zespół dworski, z poł. XIX w.:
    • dwór zbudowany ok. 1800 roku w stylu klasycystycznym o dwutraktowym układzie wnętrz z sienią i klatką schodową pośrodku. W sąsiedztwie dworu znajdują się zabudowania folwarczne z XIX wieku
    • oficyna
    • obora
    • stodoła
  • dom obok kościoła, obecnie szkoła, z poł. XIX w.

Przypisy

  1. Rejestr zabytków nieruchomych woj. opolskiego. Narodowy Instytut Dziedzictwa. [dostęp 23.11.2012]. s. 16.

Linki zewnętrzne[edytuj]

'