Tworzenie stron internetowych

Janowiec Wielkopolski

Zobacz naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje strony www które przyciągną klientów w mieście Janowiec Wielkopolski. Zapewniemy szczegółowe podejście do Twojego biznesu. Niskie ceny i dobre wykonanie zapewni Ci sukces. Adres w internecie jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, dokładnie wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają klienta do skorzystania z Twojej oferty. Rozwiązania na czasie jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Janowiec Wielkopolski - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Janowiec Wielkopolski" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Janowiec Wielkopolski warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Janowiec Wielkopolski" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Janowiec Wielkopolski" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Janowiec Wielkopolski i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Janowiec Wielkopolski

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Ten artykuł dotyczy miasta. Zobacz też: inne znaczenia tego słowa.
Janowiec Wielkopolski
Janowiecki rynek
Janowiecki rynek
Herb Flaga
Herb Janowca Wielkopolskiego Flaga Janowca Wielkopolskiego
Państwo  Polska
Województwo  kujawsko-pomorskie
Powiat żniński
Gmina Janowiec Wielkopolski
gmina miejsko-wiejska
Prawa miejskie 1295
Burmistrz Maciej Franciszek Sobczak
Powierzchnia 3,04 km²
Populacja (30.06.2016)
• liczba ludności
• gęstość

4 002[1]
1 316,4 os./km²
Strefa numeracyjna
(+48) 52
Kod pocztowy 88-430
Tablice rejestracyjne CZN
Położenie na mapie powiatu żnińskiego
Mapa lokalizacyjna powiatu żnińskiego
Janowiec Wielkopolski
Janowiec Wielkopolski
Położenie na mapie województwa kujawsko-pomorskiego
Mapa lokalizacyjna województwa kujawsko-pomorskiego
Janowiec Wielkopolski
Janowiec Wielkopolski
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Janowiec Wielkopolski
Janowiec Wielkopolski
Ziemia52°45′25″N 17°29′17″E/52,756944 17,488056
TERC
(TERYT)
0419034
SIMC 0929167
Urząd miejski
ul. Gnieźnieńska 3
88-430 Janowiec Wielkopolski
Strona internetowa
BIP
Ratusz w Janowcu Wielkopolskim

Janowiec Wielkopolski (niem. Janowitz) – miasto w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie żnińskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Janowiec Wielkopolski. W latach 1975–1998 miasto administracyjnie należało do woj. bydgoskiego. Miasto leży nad rzeką Wełną na skraju historycznej krainy Pałuki.

Według danych[2] z 30 czerwca 2007, miasto miało 4101 mieszkańców.

W promieniu 15 kilometrów od Janowca znaleźć można wiele jezior, co sprawia, że to małe miasteczko jest atrakcyjne turystycznie. Janowiec leży na terenach nizinnych. Na terenie miasta znajduje się wiele pomników przyrody.

Historia[edytuj]

Pierwszym dokumentem pisanym, świadczącym o istnieniu Janowca, nazywanego wówczas Janowym Młynem, jest pochodzący z 1295 roku dokument wystawiony przez księcia wielkopolskiego Przemysła II, w którym nadaje on rycerzowi Wojciechowi, synowi Jana, prawo lokacyjne do Janowego Młyna na prawie niemieckim.

Na początku II połowy XV wieku, podczas wojny trzynastoletniej z zakonem krzyżackim, w 1458 roku miasto wystawiło dwóch pierwszych zbrojnych rycerzy. Od XIV wieku było własnością prywatną i należało do licznych rodów wielkopolskich i pałuckich. Miastem prywatnym Leszczyków Janowskich został na początku XV wieku. W 1682 roku przez miasto wiódł szlak króla Jana III Sobieskiego podążającego na odsiecz Wiednia. Z końca XVII wieku pochodzi herb miasta przedstawiający Temidę – grecką boginię sprawiedliwości. Zycie miasta znacznie ożywiło się po uruchomieniu linii kolejowej w 1887 roku. Narodowowyzwoleńcza postawa mieszkańców Janowca uwidoczniła się podczas powstania 1848 roku. Okres przed wybuchem I wojny światowej to dla Janowca wzmożona działalność w obronie polskości. Janowiec brał udział w powstaniu wielkopolskim 1918/1919 r.

Gospodarka[edytuj]

Tereny wiejskie gminy są pokryte siecią wodociągów w 95%, natomiast miasto w 100%. W 1995 roku została uruchomiona w mieście nowoczesna oczyszczalnia ścieków wraz z przepompownią i kanalizacją wykonaną w 65%. W dalszym ciągu inwestycje w tej dziedzinie są kontynuowane. Miasto posiada nowoczesną sieć telekomunikacyjną. Abonenci telefoniczni na 1000 mieszkańców – 532. Na terenie miasta i gminy prowadzi działalność gospodarczą na podstawie wpisu do ewidencji działalności gospodarczej 510 podmiotów gospodarczych. Struktura prowadzonej działalności gospodarczej przedstawia się następująco:

 • placówki handlowe – 182,
 • produkcja wyrobów przemysłowych – 15,
 • produkcja wyrobów spożywczych – 12,
 • usługi transportowe – 42,
 • zakłady produkcyjno-usługowe – 32,
 • biura konstrukcyjne – 1,
 • inne – 343.

Do ważniejszych zakładów prowadzących działalność produkcyjną należą: Wytwórnia Pasz GOLPASZ, Gorzelnia w Świątkowie, Przetwórnia Ryb, Wytwórnia Styropianu ANDAR, Pałucka Drukarnia Opakowań, TIBRO JV. Spółka z o.o., Firma GRAFORM – Zakład II – produkcja mebli.

Rolnictwo na obszarze gminy Janowiec Wielkopolski stanowi jedną z głównych dziedzin produkcji. Gmina od lat jest wiodącą w regionie w produkcji wysokojakościowego żywca wieprzowego, który przetwarzany jest w miejscowym Zakładzie Przemysłu Mięsnego Ławniczak Maria Sp.j. Gmina Janowiec Wlkp. jest doskonałym miejscem do powstawania wielkich składów, hurtowni i magazynów oraz budowy nowych zakładów, przedsiębiorstw, w tym z zakresu przetwórstwa rolno spożywczego w oparciu o nowoczesną bazę – potencjał jaki stanowią janowieccy rolnicy o bardzo wysokich kwalifikacjach. W produkcji rolniczej przeważa uprawa zboża i hodowla trzody chlewnej oraz bydła. W gminie gospodaruje około 830 rolników. Na terenie gminy, w miejscowości Miniszewo, istnieje Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna „Wspólny Łan”.

Edukacja[edytuj]

Sport[edytuj]

Miasto posiada 3 sale gimnastyczne dobrze wyposażone w sprzęt sportowy, stadion miejski z dwoma boiskami piłkarskimi, bieżnię lekkoatletyczną, ścieżkę zdrowia, strzelnicę i kort tenisowy. Drugi kort tenisowy zlokalizowany jest przy nowoczesnej sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Co roku organizowany jest ogólnopolski bieg uliczny im. Tomasza Hopfera.

Demografia[edytuj]

 • Piramida wieku mieszkańców Janowca Wielkopolskiego w 2014 roku[1].


Piramida wieku Janowiec Wielkopolski.png

Zabytki[edytuj]

Zabytki w Janowcu Wielkopolskim są wpisane do gminnej ewidencji zabytków. Są to m.in.:

Urodzeni w Janowcu Wielkopolskim[edytuj]

 • Walerian Daniel – powstaniec wielkopolski (1900–1919)
 • Florian Krygier – trener i działacz piłkarski (1907–2006)
 • Tomasz Skibiński – ksiądz, pallotyn (ur. 1962)
 • Marian Skrzypczak – błogosławiony Kościoła rzymskokatolickiego (1909–1939)
 • Jan Szatowski – podpułkownik Wojska Polskiego (1907–1988)
 • Wiktor Łuczak – zamordowany przez hitlerowców burmistrz miasta w latach 1919–1939 (1885–1941)

Zobacz też[edytuj]

Przypisy

 1. ab http://www.polskawliczbach.pl/Janowiec_Wielkopolski, w oparciu o dane GUS.
 2. Lucyna Nowak, Joanna Stańczyk, Agnieszka Znajewska. Ludność. Stan i struktura w przekroju terytorialnym (Stan w dniu 30 VI 2007 r.). , 2006. Warszawa: Główny Urząd Statystyczny. ISSN 1734-6118 (pol.). 
 3. Zestawienie Kart Adresowych gminnej ewidencji zabytków gminy Janowiec Wielkopolski (pol.). Biuletyn Informacji Publicznej Urząd Miejski w Janowcu Wielkopolskim. [dostęp 2015-10-16].

Bibliografia[edytuj]

 • Paweł Anders, Pałuki.

Linki zewnętrzne[edytuj]

'