Tworzenie stron internetowych

Kamieńsk

Sprawdź naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje sklepy online które przyciągną klientów w mieście Kamieńsk. Zapewniemy profesjonalne podejście do Twojego biznesu. Konkurencyjne ceny i z dbałością o detale wykonanie zapewni Ci sukces. Adres w internecie jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, ładnie wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają oferenta do skorzystania z Twojej oferty. Nowoczesne technologie jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Kamieńsk - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Kamieńsk" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Kamieńsk warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Kamieńsk" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Kamieńsk" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Kamieńsk i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Kamieńsk

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Ten artykuł dotyczy miasta w Polsce. Zobacz też: inne znaczenia tego hasła.
Kamieńsk
Kamieński kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła
Kamieński kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła
Herb
Herb Kamieńska
Państwo  Polska
Województwo  łódzkie
Powiat radomszczański
Gmina Kamieńsk
gmina miejsko-wiejska
Prawa miejskie 1374–1870, 1993
Burmistrz Bogdan Pawłowski
Powierzchnia 11,99 km²
Populacja (30.06.2016)
• liczba ludności
• gęstość

2841[1]
236,9 os./km²
Strefa numeracyjna
44
Kod pocztowy 97-360
Tablice rejestracyjne ERA
Położenie na mapie województwa łódzkiego
Mapa lokalizacyjna województwa łódzkiego
Kamieńsk
Kamieńsk
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Kamieńsk
Kamieńsk
Ziemia51°12′16″N 19°29′49″E/51,204444 19,496944
TERC
(TERYT)
1012054
SIMC 0541180
Urząd miejski
ul. Wieluńska 50
97-360 Kamieńsk
Strona internetowa
BIP

Kamieńsk (do 1918 r. Kamińsk[2]) – miasto w Polsce, położone w województwie łódzkim, w powiecie radomszczańskim, w gminie miejsko-wiejskiej Kamieńsk, której jest siedzibą, nad rzeką Kamionką. Przez miasto przebiegają dwie spośród głównych arterii komunikacyjnych Polski: droga szybkiego ruchu z Katowic do Gdańska i Warszawy oraz linia kolejowa Górny Śląsk – Warszawa, czyli dawna Kolej Warszawsko-Wiedeńska.

Wedle danych z 2015 r. w Kamieńsku mieszkało 2864 osób[3]

Historia[edytuj]

Pomnik Tadeusza Kościuszki

W IX/X wieku okolice dzisiejszego Kamieńska zamieszkiwało słowiańskie plemię Łęczyców. Pierwsza wzmianka o miejscowości pochodzi z 1291 r. i dotyczy wzniesienia w Kamieńsku drewnianego kościoła. W 1374 r. Kamieńsk uzyskał prawa miejskie. Był wówczas osadą targową, leżącą na szlaku wiodącym z Przedborza do Łasku. Przywilej lokacyjny był później kilkakrotnie potwierdzany przez kolejnych królów Polski. Po II rozbiorze Polski Kamieńsk znalazł się w zaborze pruskim, następnie od 1807 r. w Księstwie Warszawskim, a od 1815 r. w Królestwie Polskim. W 1860 r. w Kamieńsku mieszkało 1098 osób, w tym 546 (ok. 49,7%) Żydów; w mieście znajdowało się 97 domów.

Wielu mieszkańców wzięło czynny udział w powstaniu styczniowym. 23 i 24 czerwca 1863 r. miała miejsce w Kamieńsku bitwa, po tym jak powstańcy wykoleili pociąg z wojskiem rosyjskim i starli się z opuszczającymi skład żołnierzami. W 1870 r. Kamieńsk utracił prawa miejskie na mocy wydanego rok wcześniej ukazu carskiego. W 1904 r. część zabudowań strawił pożar. W latach 1905–1907 miejscowość była areną burzliwych manifestacji, w których ludność domagała się przywrócenia języka polskiego w szkołach i urzędach, a także niszczyła symbole rosyjskie i demolowała państwowe sklepy.

W latach 1919–1923 powstały w Kamieńsku Dom Ludowy, Kółko Rolnicze, Spółdzielnia Spożywców „Spójnia” oraz tworzyło się polskie harcerstwo. Wzniesiono też pomnik Tadeusza Kościuszki. W 1929 r. Kamieńsk liczył 3200 mieszkańców, z czego Żydzi stanowili ⅓.

II wojna światowa[edytuj]

2 września 1939 r. Kamieńsk został zbombardowany przez Luftwaffe, w gruzach legło całe centrum miejscowości; ocalały jedynie 3 obiekty: szkoła podstawowa, kościół parafialny i pomnik Tadeusza Kościuszki. 3 września 1939 r. Kamieńsk zajęła niemiecka 1 Dywizja Pancerna. W nocy z 3 na 4 września polski 2 Pułk Strzelców Konnych (Wołyńska Brygada Kawalerii) dokonał wypadu na zgrupowane w miejscowości oddziały niemieckie, wdzierając się do Kamieńska w szyku pieszym, bez wystrzału. Obrzucono granatami ręcznymi pułk strzelców zmotoryzowanych, zadając mu tym znaczne straty, oraz podpalono cysterny z paliwem. Działaniami tymi wprowadzono na kilka godzin zamieszanie w niemieckim oddziale; polski oddział wycofał się bez strat. W odwecie Niemcy rozstrzelali 4 września ok. 30 mieszkańców Kamieńska oraz pobliskich wsi. Każdego napotkanego mężczyznę Niemcy zabijali na miejscu albo prowadzili do miejscowej rzeźni, gdzie mordowali ich za pomocą pałki używanej do zabijania zwierząt[4]. Podczas wojny cała ludność żydowska została wymordowana przez okupanta.

17 stycznia 1945 r. do Kamieńska wkroczyły jednostki Armii Czerwonej: 13 Armii i 4 Armii Pancernej (1 Front Ukraiński)[5][6].

W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa piotrkowskiego. 31 grudnia 1993 r. Kamieńsk odzyskał prawa miejskie.

Demografia[edytuj]

 • Piramida wieku mieszkańców Kamieńska w 2014 roku[1].


Piramida wieku Kamiensk.png

Zabytki[edytuj]

Wedle rejestru Narodowego Instytutu Dziedzictwa na listę zabytków wpisany jest[7]:

Sport[edytuj]

W miejscowości funkcjonuje klub sportowy LZS Świt Kamieńsk, założony w 1937 roku.

 • Pełna nazwa: Ludowy Zespół Sportowy Świt Kamieńsk
 • Liga: Klasa okręgowa, grupa piotrkowska
 • Stadion im. majora Antoniego Maszewskiego
 • Rok założenia: 1937
 • Barwy: niebiesko-zielone
 • Adres: ul. Sportowa 3, 97-360 Kamieńsk

Komunikacja[edytuj]

Kamieńsk posiada połączenie kolejowe, autobusowe PKS oraz MPK Radomsko. W mieście znajduje się stacja kolejowa PKP. Miasto posiada bezpośrednie połączenie kolejowe z Piotrkowem Trybunalskim, Radomskiem, Częstochową, Koluszkami. Do Kamieńska dojeżdża miejska linia autobusowa nr 1 MPK Radomsko.

Zobacz też[edytuj]

Przypisy

 1. ab http://www.polskawliczbach.pl/Kamiensk, w oparciu o dane GUS.
 2. Historia miasta.
 3. Lucyna Nowak, Joanna Stańczak, Agnieszka Znajewska. Ludność. Stan i struktura w przekroju terytorialnym. Stan w dniu 31 XII 2008 r.. , s. 64, 2009. GUS, Departament Badań Demograficznych. Warszawa: Główny Urząd Statystyczny. ISSN 1734-6118 (pol.). [dostęp 2013-02-28]. 
 4. Józef Fajkowski, Jan Religa: Zbrodnie hitlerowskie na wsi polskiej 1939-1945. Warszawa: Wydawnictwo Książka i Wiedza, 1981.
 5. Kazimierz Sobczak, Witold Biegański, Irena Bobrowicz-Safianowska, Apolonia Kowalska, Eugeniusz Kozłowski, Marian Laprus, Henryk Michalski, Franciszek Stępniowski, Barbara Warycha, Władysław Ważniewski: Encyklopedia II wojny światowej. Warszawa: Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1975, s. 209. (pol.)
 6. Historia Kamieńska na stronie Urzędu Gminy.
 7. ED: Wykaz zabytków nieruchomych wpisanych do rejestru zabytków - stan na 31 grudnia 2012 r. (woj. łódzkie) (pol.). Narodowy Instytut Dziedzictwa, 2013-01-07. [dostęp 2013-02-28]. s. 73.

Linki zewnętrzne[edytuj]

'