Tworzenie stron internetowych

Kazimierz Biskupi

Poznaj naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje sklepy w internecie które przyciągną klientów w mieście Kazimierz Biskupi. Zapewniemy indywidualne podejście do Twojego biznesu. Niskie ceny i dobre wykonanie zapewni Ci sukces. Miejsce w internecie jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, dokładnie wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają oferenta do skorzystania z Twojej oferty. Nowoczesne technologie jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Kazimierz Biskupi - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Kazimierz Biskupi" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Kazimierz Biskupi warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Kazimierz Biskupi" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Kazimierz Biskupi" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Kazimierz Biskupi i w całej Polsce!



Reklama internetowa - Marketing www

Chcesz aby Twoja strona/sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Kazimierz Biskupi" lub "pewna firma Kazimierz Biskupi" mogli trafić do twojej witryny? Poznaj ofertę Malinemarketing dla Kazimierz Biskupi. Zyskaj profesionalneą reklamę i promocję dla Twojej firmy w Kazimierz Biskupi.

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Kazimierz Biskupi

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Ten artykuł dotyczy wsi. Zobacz też: inne znaczenia tego słowa.
Kazimierz Biskupi
Herb
Herb Kazimierza Biskupiego
Klasztor bernardynów
Klasztor bernardynów
Państwo  Polska
Województwo wielkopolskie
Powiat koniński
Gmina Kazimierz Biskupi
Liczba ludności (2010) 4 419
Strefa numeracyjna (+48) 63
Kod pocztowy 62-530
Tablice rejestracyjne PKN
SIMC 0285860
Położenie na mapie gminy Kazimierz Biskupi
Mapa lokalizacyjna gminy Kazimierz Biskupi
Kazimierz Biskupi
Kazimierz Biskupi
Położenie na mapie powiatu konińskiego
Mapa lokalizacyjna powiatu konińskiego
Kazimierz Biskupi
Kazimierz Biskupi
Położenie na mapie województwa wielkopolskiego
Mapa lokalizacyjna województwa wielkopolskiego
Kazimierz Biskupi
Kazimierz Biskupi
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Kazimierz Biskupi
Kazimierz Biskupi
Ziemia52°18′45″N 18°09′40″E/52,312500 18,161111
Strona internetowa miejscowości

Kazimierz Biskupi – dawne miasto, obecnie wieś w Polsce, województwie wielkopolskim, w powiecie konińskim, w gminie Kazimierz Biskupi.

W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa konińskiego.

Miejscowość jest siedzibą gminy Kazimierz Biskupi. W Kazimierzu Biskupim znajduje się lądowisko Konin-Kazimierz Biskupi. We wsi działa GKS Polonus Kazimierz Biskupi, klub piłkarski grający w sezonie 2016/2017 w konińskiej klasie okręgowej.

Historia[edytuj]

Prawdopodobnie wieś została założona przez Kazimierza Odnowiciela w połowie XI wieku. Od jego imienia miejscowość posiada pierwszy człon nazwy. Drugi człon nazwy: „Biskupi” wiąże się z rządami biskupów lubuskich, którzy od 1237 (bp Henryk I) byli właścicielami Kazimierza.

W 1287 bp lubuski Konrad otrzymał od Przemysła II przywilej zezwalający na lokację w Kazimierzu miasta[1].

W 1707 roku w Kazimierzu Biskupim z rozkazu króla Szwecji Karola XII wykonano karę śmierci przez łamanie kołem na inflanckim generale Janie Reinholdzie von Patkul. Egzekucję upamiętniał postawiony w miejscu egzekucji głaz Patkul, przeniesiony później na Rynek.

Prawa miejskie miejscowość utraciła dopiero wskutek decyzji administracji carskiej w 1870.

W latach okupacji niemieckiej (1939–1945), w Kazimierzu Biskupim w miejscowym lesie Wygoda, doszło do masowych egzekucji ludności cywilnej – największe nasilenie zbrodni miało miejsce w 1941, kiedy oddziały niemieckie wymordowały ok. 8000 Żydów i Polaków[2], lub jak podają inne źródła wyłącznie Żydów[3]. W miejscu egzekucji znajduje się pomnik odsłonięty 9 maja 1980[4]. W 1943 okupanci niemieccy wprowadzili dla miejscowości nazwę (niem. Bischofshofen, następnie Bischofsfelden)[5].

W 1962 roku rozpoczęto budowę odkrywki węgla brunatnego "Kazimierz", która zajęła m. in. północną część wsi. Pierwszy węgiel wydobyto w 1964 roku. W 1974 roku oddano do użytku linię kolejową do Konina[6].

Zabytki[edytuj]

  • Kościół św. Jana Chrzciciela i Pięciu Braci Męczenników z 1518 z klasztorem bernardynów wybudowanym na planie podkowy z niewielkim wirydarzem z 1520. W końcu XVIII w. zespół odbudowano po zniszczeniach wojennych. Renowację przeprowadzono w latach 1970–1973. Klasztor jest siedzibą Wyższego Seminarium Duchownego Misjonarzy Świętej Rodziny MSF jako sekcja zamiejscowa Wydziału Teologicznego UAM.
  • Kościół św. Marcina pierwotnie romański z II połowy XII wieku.
  • Kościół cmentarny św. Izaaka, drewniany z 1640 roku

Sport[edytuj]

W Kazimierzu Biskupim od 2014 roku działa Stowarzyszenie działające na rzecz rozwoju spadochroniarstwa, Spadochronowy Klub Sportowy Sky Camp[7] wykonujący w sezonie (od kwietnia do października) skoki spadochronowe w tandemie oraz kursy i szkolenia spadochronowe metodą AFF. Stowarzyszenie organizuje również szereg dodatkowych szkoleń rozwijających dla samodzielnych skoczków, takie jak kursy doskonalenia pilotażu czaszy, kursy grupowej akrobacji spadochronowej, kursy układania spadochronu czy też kursy lotów w kombinezonach typu wingsuit. Sky Camp jest również organizatorem spotkań związanych z bezpieczeństwem w spadochroniarstwie, na którym omawiane są procedury postępowania w sytuacjach awaryjnych[8].

Imprezy kulturalne[edytuj]

  • Przegląd Małych Form Teatralnych;
  • Przegląd Twórczości Wielkanocnej – Zadymka Wielkanocna;
  • Klimaty Kazimierskie;
  • Regionalny Przegląd Zespołów Weselnych;
  • Dożynki Gminne;
  • Hubertus (święto myśliwych).

Wspólnoty wyznaniowe[edytuj]

Galeria[edytuj]

Przypisy

  1. Zbyszko Górczak: Najstarsze lokacje miejskie w Wielkopolsce (do 1314), Poznań 2002, s. 109.
  2. Kazimierz Leszczyński "Eksterminacja ludności na ziemiach polskich wcielonych do Rzeszy" (wykaz miejscowości z terenów polskich przyłączonych do Rzeszy, w których okupant niemiecki dokonywał eksterminacji ludności, sporządzony na podstawie materiałów Głównej Komisji Badania Zbrodni Hitlerowskich w Polsce). W: Eksterminacja ludności w Polsce w czasie okupacji niemieckiej 1939-1945. Poznań, Warszawa: Wydawnictwo Zachodnie, 1962, s. 106.
  3. Historia Kazimierza Biskupiego. Urząd Gminy Kazimierz Biskupi, 2000-2007.
  4. Przemysław Burchard: Pamiątki i zabytki kultury żydowskiej w Polsce. Warszawa: 1990, s. 105.
  5. Zarządzenie o zmianach nazw w Kraju Warty z 18.05.1943
  6. Piotr Maluśkiewicz "Konin i okolice"Wydawnictwo Poznańskie 1979 r, ​ISBN 83-210-0067-3​,str. 80
  7. Strefa Spadochronowa Sky Camp, www.skycamp.pl [dostęp 2017-01-12].
  8. Sytuacje awaryjne – Usystematyzowana wiedza w jednym miejscu, www.sytuacjeawaryjne.pl [dostęp 2017-01-12].
  9. Dane według raportów wyszukiwarki zborów (www.jw.org) z 6 czerwca 2014.

Linki zewnętrzne[edytuj]

'