Tworzenie stron internetowych

Kaźmierz

Poznaj naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje sklepy www które przyciągną klientów w mieście Kaźmierz. Zapewniemy dokładne podejście do Twojego biznesu. Konkurencyjne ceny i dobre wykonanie zapewni Ci sukces. Adres w internecie jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, ładnie wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają klienta do skorzystania z Twojej oferty. Rozwiązania na czasie jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Kaźmierz - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Kaźmierz" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Kaźmierz warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Kaźmierz" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Kaźmierz" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Kaźmierz i w całej Polsce!



Reklama internetowa - Marketing www

Chcesz aby Twoja strona/sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Kaźmierz" lub "pewna firma Kaźmierz" mogli trafić do twojej witryny? Poznaj ofertę Malinemarketing dla Kaźmierz. Zyskaj profesionalneą reklamę i promocję dla Twojej firmy w Kaźmierz.

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Kaźmierz

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Ten artykuł dotyczy miejscowości Kaźmierz. Zobacz też: artykuł o miejscowości Kazimierz, która do 2008 roku również nosiła nazwę Kaźmierz.
Kaźmierz
Herb
Herb Kaźmierza
Rynek i pomnik Jana Pawła II wykonany z tworzywa sztucznego
Rynek i pomnik Jana Pawła II wykonany z tworzywa sztucznego
Państwo  Polska
Województwo wielkopolskie
Powiat szamotulski
Gmina Kaźmierz
Liczba ludności (2009) 3235
Strefa numeracyjna (+48) 61
Kod pocztowy 64-530
Tablice rejestracyjne PSZ
SIMC 0584567
Położenie na mapie gminy Kaźmierz
Mapa lokalizacyjna gminy Kaźmierz
Kaźmierz
Kaźmierz
Położenie na mapie powiatu szamotulskiego
Mapa lokalizacyjna powiatu szamotulskiego
Kaźmierz
Kaźmierz
Położenie na mapie województwa wielkopolskiego
Mapa lokalizacyjna województwa wielkopolskiego
Kaźmierz
Kaźmierz
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Kaźmierz
Kaźmierz
Ziemia52°30′47″N 16°35′11″E/52,513056 16,586389
Strona internetowa miejscowości
Kościół w Kaźmierzu
Fabryka serów Hochland
Dawny dworzec kolejowy

Kaźmierzwieś (dawniej miasto) w zachodniej Polsce, położona w województwie wielkopolskim, w powiecie szamotulskim, w gminie Kaźmierz, 20 km na północny zachód od Poznania, nad rzeką Samą. Miejscowość jest siedzibą gminy Kaźmierz. Składa się z dwóch części: Kaźmierza Wielkopolskiego oraz Nowej Wsi.

Wieś leży na Pojezierzu Poznańskim.

W miejscowości znajdują się m.in.: fabryka serów topionych firmy „Hochland”, kościół parafialny pw. Narodzenia NMP, placówka pocztowa[1].

Według danych z 2009 roku miejscowość ma 3235 mieszkańców[2].

Historia[edytuj]

Prowadzone badania archeologiczne wykazały trwającą około 10 tysięcy lat aktywność osadniczą w dolinie rzeki Samy i okolicach Jeziora Bytyńskiego. Przez teren gminy przechodził szlak wymiany handlowej, tzw. szlak bursztynowy.

Z Kaźmierzem łączy się również historia Pięciu Braci Męczenników datowana na XI wiek.

Pierwsza wzmianka historyczna o miejscowości Kaźmierz pochodzi z 1298 r., kiedy to biskup poznański Andrzej Zaremba zaliczył kościół w Kaźmierzu do archidiakonatu poznańskiego większego. Jako miasto Kaźmierz pojawia się po raz pierwszy w 1384 r. Wówczas to Domarad z Pierzchna, kasztelan poznański napadł na miasta Kaźmierz i Szamotuły. Prowadzone badania wskazują na jeszcze wcześniejszą około 200-letnią metrykę miasta jako ośrodka wczesnośredniowiecznego[3]. Kaźmierz był miastem prywatnym należącym do rodu Swidwów herbu Nałęcz z Szamotuł. W 2. połowie XVI wieku miasto przechodziło w ręce rodu Górków, Niegodewskich, a jeszcze w 1793 r. Kaźmierz był miastem i należał do rodzin Moszczenickich i Niegolewskich. Prawa miejskie stracił na początku XIX wieku[3].

W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa poznańskiego.

Rok Liczba ludności
1970[4] 1294
1988[4] 1342
1999[4] 1536
2009[2] 3235

Kościół[edytuj]

Z planu dawnego miasta zachował się podłużny rynek przy trakcie z Poznania do Szamotuł, z kościołem parafialnym pw. Narodzenia NMP z 1494 r. wzniesionym na miejscu drewnianego kościoła powstałego przed 1298 r. W 1515 r. dobudowano do kościoła kaplicę w formie nawy, a w 1934 – kaplicę grobową Skrzydlewskich.

W nawie głównej i kaplicy oraz prezbiterium kościoła do dziś zachowały się gotyckie gwieździste sklepienia. W pochodzącym z początku XVI w. późnorenesansowym ołtarzu głównym znajduje się późnogotycka rzeźba Matki Bożej z Dzieciątkiem wykonana około 1510 r. Dwa boczne ołtarze są w stylu renesansowym. W kościele znajduje się również zabytkowy obraz, namalowany na lipowej desce przedstawiający św. Annę Samotrzeć.

Zabytki[edytuj]

  • kościół późnogotycki z XV wieku
  • zespół dworsko-parkowy z XIX wiecznym pałacem w stylu neogotyku romantycznego
  • budynki byłego dworca kolejowego z początku XX wieku
  • zabytkowe kamienice przy rynku
  • ratusz
  • dworzec kolejowy
  • XIX-wieczna "Stara szkoła"

Zobacz też[edytuj]

Przypisy

  1. filia UP Szamotuły
  2. ab II.10.Zjawiska demograficzne. W: Plan Odnowy Miejscowości Kaźmierz. Kaźmierz: UG Kaźmierz, s. 19.
  3. ab 2.1.1. Z historii Gminy Kaźmierz. W: Strategia zrównoważonego rozwoju gminy Kaźmierz. Kaźmierz: UG Kaźmierz, s. 13-14. [dostęp 2008-11-07].
  4. abc III.3.1.Zjawiska demograficzne. W: Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Kaźmierz. Kaźmierz: UG Kaźmierz, s. 39.

Linki zewnętrzne[edytuj]

'