Tworzenie stron internetowych

Kłaj

Zobacz naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje wyzytówki online które przyciągną klientów w mieście Kłaj. Zapewniemy wyjątkowe podejście do Twojego biznesu. Atrakcyjne ceny i z dbałością o detale wykonanie zapewni Ci sukces. Strona internetowa jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, dobrze wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają oferenta do skorzystania z Twojej oferty. Rozwiązania na czasie jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Kłaj - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Kłaj" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Kłaj warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Kłaj" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Kłaj" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Kłaj i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Kłaj

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Kłaj
Kłaj
Państwo  Polska
Województwo małopolskie
Powiat wielicki
Gmina Kłaj
Liczba ludności (2008) 3500
Strefa numeracyjna (+48) 12
Kod pocztowy 32-015[1]
Tablice rejestracyjne KWI
SIMC 0321750
Położenie na mapie województwa małopolskiego
Mapa lokalizacyjna województwa małopolskiego
Kłaj
Kłaj
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Kłaj
Kłaj
Ziemia49°59′25″N 20°18′14″E/49,990278 20,303889
Kłaj - panorama
Boisko sportowe w Kłaju
Skate Park w Kłaju
Plac Zabaw w Kłaju

Kłajwieś w Polsce położona w województwie małopolskim, w powiecie wielickim, w gminie Kłaj. Miejscowość jest siedzibą gminy Kłaj.

Wiadomości ogólne[edytuj]

Wieś Kłaj umiejscowiona jest w południowo-zachodniej części Kotliny Sandomierskiej. Większość terenu Kłaja (północną) zajmuje Puszcza Niepołomicka. Na północ od centrum przebiega linia kolejowa 91 Kraków GłównyMedyka. Stacja kolejowa składa się budynku z kasą i poczekalnią oraz niedokończonego nowego dworca. Przez centrum Kłaja biegnie droga lokalna z Niepołomic do Bochni.


We wsi znajdują się m.in.: Zakład Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych, Zakład Przemysłu Drzewnego „Furnel International Ltd” sp. z o.o., Szkółka Drzewek Leśnych o powierzchni 5,5 ha przy leśnictwie Kłaj oraz Jednostka Wojskowa nr 2515 (skład materiałowy).

Części wsi[edytuj]

Integralne części wsi Kłaj[2][3]
SIMC Nazwa Rodzaj
0321767 Gęsiarnia część wsi
0321773 Goły Brzeg część wsi
0321780 Gradowić część wsi
0321796 Grzybówka część wsi
0321804 Na Parcelach część wsi
0321810 Podlas część wsi
0321827 Skotnica część wsi
0321833 Wądoły część wsi
0321840 Wieś część wsi
0321856 Zamoście część wsi

Historia[edytuj]

Początki wsi datuje się na XIII wiek, jej część należała do klasztoru bożogrobców w Miechowie. Po rozbiorze w 1772 roku pozostała w zaborze austriackim. W czasie pierwszej wojny światowej duża cześć Kłaja spłonęła. W latach 70. i 80. XX w. zbudowane zostało – przy dużym wsparciu mieszkańców – nowoczesne centrum wiejskie, w którym stoją budynki Urzędu Gminy (obecnie remontowane Centrum Administracyjne Gminy), Gminny Dom Kultury, Wiejski Ośrodek Zdrowia (obecnie NZOZ) oraz liczne pawilony handlowe (poczta, bank, sklepy), a także lokale usługowe (fryzjer, kwiaciarnie, biuro podatkowe itp).

Wieś jest zgazyfikowana, posiada też wodociągi i kanalizację (w części sfinansowaną przez Unię Europejską). Centrum Kłaja (budynki Urzędu Gminy i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, oraz wiele dróg) zostało wybudowanych za wójta Płachcińskiego 1980. W roku 2007 za wójta Majerza zostały wykonane prace remontowe w ścisłym centrum Kłaja (u zbiegu ulic Płachcińskiego i Kołodziejczyka). Wyremontowane zostały budynki Urzędu Gminy i Wiejskiego Domu Kultury, które zyskały nową elewację oraz rewitalizowany został obszar otaczający centrum administracyjno-usługowe (wymiana zieleni, chodników, budowa placu zabaw dla dzieci, alejkami i ławkami). We wrześniu 2007 roku przy miejscowym Zespole Szkół Ogólnokształcących odbyła się uroczysta inauguracja przy obecności kard. Stanisława Dziwisza roku szkolnego w Małopolsce. Wówczas szkole nadano imię ks. Jana Twardowskiego, oraz oddano do użytku nowoczesną halę widowiskowo-sportową (najnowocześniejszą w powiecie wielickim).

Sport[edytuj]

Od 1947 roku działa piłkarski klub TS „Wolni Kłaj”, którego drużyna seniorska bierze udział w rozgrywkach: Sezon 2013/2014 – V Liga Małopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Zobacz też[edytuj]

Linki zewnętrzne[edytuj]Przypisy

  1. Oficjalny Spis Pocztowych Numerów Adresowych. Poczta Polska S.A., styczeń 2013. [dostęp 2014–03–09]. s. według wyboru.
  2. Rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 13 grudnia 2012 r. w sprawie wykazu urzędowych nazw miejscowości i ich części. „Dziennik Ustaw”. Nr 29, poz. 200, s. 1867, 2013–02–15. Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. [dostęp 2014–03–09]. 
  3. TERYT (Krajowy Rejestr Urzędowego Podziału Terytorialnego Kraju). Główny Urząd Statystyczny. [dostęp 18.11.2015].


'