Tworzenie stron internetowych

Kleczew

Oceń naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje sklepy internetowe które przyciągną klientów w mieście Kleczew. Zapewniemy szczegółowe podejście do Twojego biznesu. Konkurencyjne ceny i fachowe wykonanie zapewni Ci sukces. Miejsce w internecie jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, dobrze wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają kupującego do skorzystania z Twojej oferty. Rozwiązania na czasie jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Kleczew - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Kleczew" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Kleczew warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Kleczew" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Kleczew" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Kleczew i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Kleczew

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Kleczew
Ul. Okrzei w Kleczewie
Ul. Okrzei w Kleczewie
Herb Flaga
Herb Kleczewa Flaga Kleczewa
Państwo  Polska
Województwo  wielkopolskie
Powiat koniński
Gmina Kleczew
gmina miejsko-wiejska
Data założenia XIV
Prawa miejskie 1366-1870 , 1919
Burmistrz Marek K. Wesołowski
Powierzchnia 127,99 km²
Populacja (30.06.2016)
• liczba ludności
• gęstość

132,292[1]
538,3 os./km²
Strefa numeracyjna
(+48) 63
Kod pocztowy 62-540
Tablice rejestracyjne PKN
Położenie na mapie powiatu konińskiego
Mapa lokalizacyjna powiatu konińskiego
Kleczew
Kleczew
Położenie na mapie województwa wielkopolskiego
Mapa lokalizacyjna województwa wielkopolskiego
Kleczew
Kleczew
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Kleczew
Kleczew
Ziemia52°22′16″N 18°10′35″E/52,371111 18,176389
TERC
(TERYT)
3010044
SIMC 0949023
Urząd miejski
pl. Kościuszki 5
62-540 Kleczew
Strona internetowa

Kleczewmiasto położone we wschodniej części województwa wielkopolskiego, w powiecie konińskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Kleczew. W latach 1975–1998 miasto administracyjnie należało do woj. konińskiego.

Według danych z 31 grudnia 2009 miasto liczyło 4217 mieszkańców[2].

Prywatne miasto szlacheckie lokowane w 1366 roku położone było w XVI wieku w województwie kaliskim[3].

Położenie[edytuj]

Miasto Kleczew położone jest we wschodniej części województwa wielkopolskiego w powiecie konińskim w odległości ok. 22 km od Konina. Miasto zamieszkuje ponad 4 tysiące mieszkańców i jest jednym z głównych ośrodków przemysłowych w rejonie. W mieście krzyżują się drogi z Konina, Ślesina i Słupcy. Miasto leży w niewielkiej odległości od ważnych ośrodków w regionie:

Kleczew posiada dobrze rozbudowaną sieć połączeń autobusowych z ważniejszymi ośrodkami województwa, prowadzoną przez PKS.

Historia[edytuj]

Miasto Kleczew zostało założone na prawie magdeburskim przez jego właściciela Janka, 12 stycznia 1366. Już wtedy miasto było znacznym ośrodkiem położonym na szlakach handlowych. Mimo to przez wieki Kleczew spełniał rolę małego, lokalnego ośrodka gospodarczo-administracyjnego. Przywilej królewski – potwierdzający nadanie praw miejskich – nie zachował się, gdyż uległ zniszczeniu w jednym z wielu pożarów, które często nawiedzały miasto. Okres świetności Kleczewa przypadł na XV i XVI w. Korzystny wpływ na rozwój miasta miało jego położenie przy dwóch ważnych szlakach komunikacyjnych biegnących przez Wielkopolskę. Pierwszy z nich łączył Śląsk z Pomorzem, drugi zaś Poznań z Warszawą, by dalej skierować się na Litwę. Warto dodać, że na wojnę trzynastoletnią z zakonem krzyżackim wyruszyło z Kleczewa 10 zbrojnych. W XV w. 11 mieszkańców Kleczewa studiowało w jedynej w ówczesnej Polsce szkole wyższej – uniwersytecie krakowskim. W XVII w. Kleczew zaczął podupadać. W 1618 r. działalność gospodarczą prowadziło tylko 17 rzemieślników. Trzydzieści lat później wielki pożar zniszczył znaczną część miasta, a Szwedzi w czasie potopu udaremnili jego odbudowę. Późniejszy okres to bolesny upadek miasta, w 1793 r. na skutek II rozbioru Polski miasto dostało się pod panowanie pruskie, a w latach 1807-1815 było w granicach Księstwa Warszawskiego. W okresach powstania styczniowego Kleczew był miejscem zażartych walk. W 1870 r. władze carskie odebrały Kleczewowi prawa miejskie, które przywróciła z powrotem władza polska w 1919 r. Po wojnie w mieście nastąpiło ożywienie gospodarcze, zaczęły powstawać zakłady i warsztaty, osiedlać się liczna społeczność żydowska. II wojna światowa odcisnęła się krwawym piętnem na historii miasta – w czasie okupacji życie straciło 1000 Żydów i 83 Polaków. Miasto zostało wyzwolone spod okupacji hitlerowskiej przez oddziały 8 armii gwardii 1 Frontu Białoruskiego Armii Czerwonej[4]. Okres powojenny to zdecydowany okres rozwoju miasta. Zaczęto wydobywać węgiel brunatny w okolicznych odkrywkach m.in. Jóźwin, Kazimierz, a w niedługim czasie przeniesiono do Kleczewa siedzibę i dyrekcję Kopalni Węgla Brunatnego Konin.

Demografia[edytuj]

 • Piramida wieku mieszkańców Kleczewa w 2014 roku[1].


Piramida wieku Kleczew.png

Gospodarka[edytuj]

Maszyny górnicze Kopalni Węgla Brunatnego Konin w Kleczewie

Gospodarka Kleczewa zdominowana jest przez przemysł górniczo-wydobywczy. Zlokalizowana tutaj w latach 70. XX w. kopalnia węgla brunatnego dała zatrudnienie wielu mieszkańcom miasta i okolic, i przyczyniła się w znaczny sposób do rozwoju miasta. Oprócz tego w mieście rozwinięty jest handel i usługi. Istnieją warsztaty rzemieślnicze, sklepy, hurtownie. Działa ośrodek zdrowia, poczta, posterunek policji.

Ekologia[edytuj]

Miasto i gmina Kleczew leżą w zasięgu obszaru zagrożenia ekologicznego który spowodowany jest przez powstanie i rozwój przemysłu na tym terenie. Przez wiele lat kopalnia, oraz elektrownie i huta aluminium w Koninie w istotny sposób wpływały na degradację środowiska naturalnego w okolicy. Szczególny wpływ kopalni można zaobserwować na podstawie wód podziemnych – ich stan się obniża, ginie wiele wartościowych gatunków roślin i zwierząt. Poza tym teren który zajmuje kopalnia jest wyłączony z użytku na kilkanaście a może kilkadziesiąt lat. Rekultywacja takiego terenu jest długa i mozolna. W celu ochrony wód wykonuje się regularne pomiary jakościowe wód, stosuje się szeroko rozumiany monitoring czystości i jakości wód. Przy ochronie powietrza ważne są pyły wydobywane z wnętrza wyrobiska i z kotłowni kopalnianych, jednakże kotłownie te są wyposażone w nowoczesne systemy oczyszczania i filtracji powietrza. Ochrona przed hałasem – większość odkrywek prowadzonych jest z dala od osad ludzkich. Jeśli jednak odkrywka przybliży się do zabudowań gospodarczo-mieszkalnych, wówczas stawiane są ekrany dźwiękoszczelne, które tłumią hałas.

Rolnictwo[edytuj]

Kleczew leży na obszarze nizinnym, toteż istnieją tutaj dobre warunki do rozwoju rolnictwa. Większość gleb z terenu gminy należy do klas słabych i średnich. Ponad połowa (52%) gleb należy do klasy IV, natomiast brakuje gleb dobrych tzn. I i II klasy. Co może się wydawać niemożliwe z racji przemysłowego charakteru gminy, ale w gminie nie ma gleb nieprzydatnych rolniczo czyli klasy VI. W gminie zarejestrowanych jest prawie 110 gospodarstw rolnych z których do największych należą:

 • Ferma Drobiu Woźniak zajmująca się produkcją jaj kurzych fermowych
 • Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Sławoszewku

Uprawia się tutaj głównie zboża, buraki i rośliny pastewne.

Ciekawostki[edytuj]

 • Nazwa miasta – Kleczew wywodzi się od staropolskiego słowa "klecz" oznaczającego drewnianą kołatkę przymocowaną do szyi bydła pasącego się w lesie[potrzebny przypis].
 • W okresie powojennym planowano wysiedlenie mieszkańców wraz ze zburzeniem miasta, w celu pozyskiwania węgla znajdującego się pod powierzchnią zabudowań. Z powodów finansowych plan nie doszedł do skutku[potrzebny przypis].

Sport[edytuj]

Klub Sportowy Sokół Kleczew, polski klub piłkarski grający w sezonie 2016/2017 w III lidze, w grupie II.

Wyniki klubu w ostatnich sezonach:

Sezon Puchar Polski[5] Liga Poz. M. Pkt. Mecze Bramki Uwagi
zw.  rem. por. zdob. str. różn. 
2002/2003 1/2 f. IV
5.
34 59 17 8 9 63 46 +17
2003/2004 1/2 f. IV
8.
30 44 12 8 10 40 47 -7
2004/2005 1/2 f. IV
10.
30 34 9 7 14 35 49 -14
2005/2006 1/2 f. IV
11.
30 36 10 6 14 38 50 -12
2006/2007 finalista IV
7.
30 47 15 2 13 47 38 +9
2007/2008 1/8 f. IV
11.
30 35 8 11 11 37 40 -3
2008/2009
zwycięzca
IV
2.
32 59 18 5 9 59 26 +33
2009/2010 1/2 f. IV
4.
30 55 15 10 5 61 30 +31

Przy Ośrodku Sportu i Rekreacji istnieje hala sportowa, pełnowymiarowa z siłownią i sauną. Istnieje kort tenisowy, oraz liczne boiska sportowe do gry w piłkę nożną, ręczną. Przy OSiR działa Uczniowski Klub Sportowy w której dynamicznie rozwija się sekcja karate Shōtōkan. Trenujący w tej sekcji mogą pochwalić się występami na polu ogólnopolskim. W Kleczewie coraz bardziej znany jest także Freerun, mieszkańcy mogą obserwować na ulicach miasta trenujących freerunnerów, którzy ćwiczą już od 2006 roku.

Kultura[edytuj]

Miasto jest centrum kulturalnym dla Gminy i okolicznych miejscowości. W Kleczewie istnieje dobrze zorganizowana baza kulturalna. Do ośrodków kultury należą:

 • Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury – przy M-GOK działa orkiestra dęta w której uczestniczy ok. 30 osób oraz znana kleczewska kapela podwórkowa "Pod Rydlem" która ma na swoim koncie liczne sukcesy na wielu estradach. Stałą imprezą organizowaną przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury jest Przegląd Amatorskich Orkiestr Dętych. Również "Dni Kleczewa" impreza coroczna dla mieszkańców miasta i gminy, organizowana jest przez ośrodek kultury. Przy M-GOK działają Kluby Seniora których jest pięć. Razem zrzeszają one ok. 500 członków. Istnieje też kilkanaście świetlic wiejskich w których prowadzone są imprezy rozrywkowo-kulturalne. W M-GOK działa też Miejsko-Gminna Rada Kobiet która sprawuje nadzór nad Kołami Gospodyń Wiejskich.
 • Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Kleczewie – została założona w 1949 r., mieściła się w różnych budynkach, a w 1995 r. została przeniesiona do stylowego pałacyku po sądzie grodzkim.
 • Kino Zachęta – działa ono pod szyldem Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. Posiada widownię na 168 osób.
 • Orkiestra Dęta MGOK-u w Kleczewie - kapelmistrzem jest Robert Żurański, prezesem Krzysztof Działak.

Edukacja[edytuj]

Gmina Kleczew posiada na swym terenie i prowadzi przedszkole i szkołę podstawową, oraz gimnazjum. Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Kleczewie powstało na skutek reformy oświatowej w 1999 jako jedno z dwóch w gminie. Szkoła podstawowa w Kleczewie jest największą (na równi z szkołą podstawową w Budzisławiu Kościelnym szkołą w gminie. Dobudowana została hala sportowa. Od 1948 r. działa w mieście Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza

Zobacz też[edytuj]

Przypisy

 1. ab http://www.polskawliczbach.pl/Kleczew, w oparciu o dane GUS.
 2. Ludność. Stan i struktura w przekroju terytorialnym (Stan w dniu 31 XII 2009 r.). Warszawa: Główny Urząd Statystyczny, 2010-06, s. 103. ISSN 1734-6118. [dostęp 16 lipca 2010].
 3. Zenon Guldon, Jacek Wijaczka, Skupiska i gminy żydowskie w Polsce do końca XVI wieku, w: Czasy Nowożytne, 21, 2008, s. 179.
 4. Rada Ochrony Pomników Walki i Męczeństwa ”Przewodnik po upamiętnionych miejscach walk i męczeństwa lata wojny 1939- 1945” , Sport i Turystyka 1988, ISBN 83-217-2709-3, str. 336
 5. Puchar Polski OZPN Konin

Bibliografia[edytuj]

 • Anetta Głowacka-Penczyńska, Tomasz Kawski, Witold Mędykowski, Tuvia Horev (red), The First to be Destroyed: The Jewish Community of Kleczew and the Beginning of the Final Solution, Academic Studies Press, Boston, 2015, ​ISBN 9781618112842

Linki zewnętrzne[edytuj]

'