Tworzenie stron internetowych

Kłomnice

Oceń naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje sklepy www które przyciągną klientów w mieście Kłomnice. Zapewniemy indywidualne podejście do Twojego biznesu. Niskie ceny i profesjonalne wykonanie zapewni Ci sukces. Strona www jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, kreatywnie wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają oferenta do skorzystania z Twojej oferty. Rozwiązania na czasie jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Kłomnice - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Kłomnice" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Kłomnice warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Kłomnice" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Kłomnice" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Kłomnice i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Kłomnice

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Kłomnice
Kościół Św. Marcina
Kościół Św. Marcina
Państwo  Polska
Województwo śląskie
Powiat częstochowski
Gmina Kłomnice
Liczba ludności (2008) 2 802
Strefa numeracyjna (+48) 34
Kod pocztowy 42-270[1]
Tablice rejestracyjne SCZ
SIMC 0134278
Położenie na mapie województwa śląskiego
Mapa lokalizacyjna województwa śląskiego
Kłomnice
Kłomnice
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Kłomnice
Kłomnice
Ziemia50°55′18″N 19°21′24″E/50,921667 19,356667

Kłomnicewieś w Polsce położona w województwie śląskim, w powiecie częstochowskim, w gminie Kłomnice. Leży na północny wschód od Częstochowy, przy drodze krajowej nr 91 Częstochowa – Piotrków Trybunalski.

W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa częstochowskiego.

Miejscowość jest siedzibą gminy Kłomnice.

Części wsi[edytuj]

Integralne części wsi Kłomnice[2][3]
SIMC Nazwa Rodzaj
1001527 Nalesie osada
0134284 Pustkowie Kłomnickie część wsi

Kultura[edytuj]

W Kłomnicach znajduje się Gminny Ośrodek Kultury, z którym związany jest zespół folklorystyczny "Klepisko" (założony w 1980 r.) W 1994 r. powstał zespół taneczny "Kłomnickie Płomyczki". Oba zespoły zdobywały nagrody w wojewódzkich i ogólnopolskich konkursach[4].

Edukacja[edytuj]

W Kłomnicach działa: przedszkole, szkoła podstawowa oraz gimnazjum.

Przemysł[edytuj]

Przez wiele lat XX. wieku działał młyn zbożowy (obecnie nieczynny), świadczący usługi głównie dla okolicznych rolników. W Kłomnicach znajdował się również oddział Herbapolu. Obecnie działa odlewnia stopów aluminium[5] oraz tartak.

Ponadto w Kłomnicach działa Gminna Spółdzielnia "Samopomoc Chłopska" posiadająca na terenie gminy ponad dwadzieścia sklepów spożywczo-przemysłowych.

Komunikacja[edytuj]

Kłomnice posiadają stację kolejową PKP z której są bezpośrednie połączenia do Częstochowy, Radomska, Piotrkowa Trybunalskiego, Koluszek oraz Łodzi. Miejscowość Kłomnice ma również połączenia PKS z Częstochową, Radomskiem, Gidlami, Kruszyną, Rudnikami i Mykanowem. Do Kłomnic dojeżdża również prywatny przewoźnik łączący Kłomnice z Częstochową.

Zabytki[edytuj]

Na terenie Kłomnic znajdują się dwa obiekty wpisane do rejestru zabytków Wojewódzkiego Oddziału Służby Ochrony Zabytków w Katowicach:

 1. Zespół kościoła parafialnego pw. św. Marcina, do którego zaliczone są: kościół (murowany, 1789 r., przebudowany w 1918 r.), dzwonnica (murowana z XVIII w.) oraz ogrodzenie z bramą (murowane, XVIII wiek). Obiekt ten jest najstarszym zabytkiem w gminie Kłomnice. Pierwotny kościół wybudowany był z drewna, sięgał swymi początkami połowy XIV w. ufundowany został przez rodzinę miejscowych dziedziców Kłomnickich. W 1521 r. został przebudowany. Dotrwał do początków XVIII w., kiedy ze starości uległ ruinie. W miejsce drewnianego kościoła powstał murowany, wybudowany w 1728 r. kosztem Joanny z Brzostowskich Leszczyńskiej, wojewodziny Kaliskiej i właścicielki miejscowych dóbr, ale spłonął w 1764 r. Na jego miejscu zbudowano tymczasową kaplicę. Obecny kościół był zbudowany w latach 1779–1789 z fundacji właściciela wsi Andrzeja Załuskiego, jego żony Marii i siostry Hilarii de Riviere. Budowa kościoła trwała ok. 10 lat. W 1790 roku poświęcono go, a rok później w 1791 r. biskup Michał Kościeszka-Kosmowski, opat w Trzemeszynie, konsekrował świątynię pw. św. Marcina. W 1918 r. ówczesny proboszcz ks. Roman Kossowski dobudował nowemu kościołowi prostokątne prezbiterium i dwie boczne kaplice. W 1939 r. w czasie II wojny światowej kościół został zniszczony. Po wojnie, w 1946 roku, przystąpiono do jego naprawy.
 2. Cmentarz grzebalny – według rejestru zabytków cmentarz grzebalny został założony w XIX w. W tym samym wieku został ogrodzony murem ceglanym. Na murowanych słupach cmentarza umieszczone były charakterystyczne daszki z piaskowca, ufundowane prawdopodobnie przez barona Leopolda Kronenberga, bogatego przemysłowca pochodzenia żydowskiego, bankiera oraz udziałowca kolei Warszawsko-Wiedeńskiej. Śladem tej fundacji są umieszczone na żelaznej bramie cmentarza inicjały LK. Nad nimi widnieje korona symbolizująca tytuł baronowski. Możliwe jest również że cmentarz został założony wraz z budową istniejącego do dziś kościoła pw. św. Marcina w 1791 roku. Na cmentarzu grzebalnym w Kłomnicach można spotkać się z wieloma starymi zabytkowymi grobami i grobowcami, do takich należą m.in.:
  • Grobowiec księdza kanonika Józefa Gabriela Brzezińskiego, zmarłego w 1855 r. Umiejscowiony jest w najstarszej, zachodniej części cmentarza. Nagrobek wykonany jest z piaskowca, w chwili obecnej jest zaniedbany i porośnięty mchem.
  • Grób księdza Ignacego Strączyńskiego, zmarłego w 1901 r., proboszcza kłomnickiej parafii. Wykonany z piaskowca, ufundowany przez robotników z plantu kolejowego w 1909 r.
  • Grób familijny Chrzanowskich, pochodzący z końca XIX w. Pochowani w nim są właściciele zabytkowego majątku w Rzekach Wielkich.
   Grób familijny Chrzanowskich
  • Grób Policzkiewicza – zmarłego w 1900 r. Policzkiewicz był właścicielem niewielkiego majątku w Konarach.
  • Grobowiec rodziny Moraczewskich. Byli oni właścicielami dóbr w Garnku.
  • Grób Stanisława i Juliany Ziółkowskich – właścicieli majątku w Lipiczach.Przypisy

 1. Oficjalny Spis Pocztowych Numerów Adresowych poprzez wyszukiwarkę. Poczta Polska S.A., styczeń 2013. [dostęp 2015-03-26].
 2. Rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 13 grudnia 2012 r. w sprawie wykazu urzędowych nazw miejscowości i ich części (Dz.U. z 2013 r. poz. 200)
 3. TERYT (Krajowy Rejestr Urzędowego Podziału Terytorialnego Kraju). Główny Urząd Statystyczny. [dostęp 18.11.2015].
 4. http://www.gokklomnice.pl/pl/37,zespoly
 5. Stopy aluminium, profile aluminiowe, produkcja aluminium EKO-ŚWIAT. Produkujemy stopy aluminium i profile aluminiowe

Linki zewnętrzne[edytuj]

'