Tworzenie stron internetowych

Korsze

Zobacz naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje sklepy w internecie które przyciągną klientów w mieście Korsze. Zapewniemy profesjonalne podejście do Twojego biznesu. Niskie ceny i z dbałością o detale wykonanie zapewni Ci sukces. Adres w internecie jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, kreatywnie wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają kupującego do skorzystania z Twojej oferty. Rozwiązania z wysokiej półki jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Korsze - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Korsze" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Korsze warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Korsze" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Korsze" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Korsze i w całej Polsce!



Reklama internetowa - Marketing www

Chcesz aby Twoja strona/sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Korsze" lub "pewna firma Korsze" mogli trafić do twojej witryny? Poznaj ofertę Malinemarketing dla Korsze. Zyskaj profesionalneą reklamę i promocję dla Twojej firmy w Korsze.

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Korsze

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Korsze
Widok na Urząd Miejski w Korszach
Widok na Urząd Miejski w Korszach
Herb
Herb Korsz
Państwo  Polska
Województwo  warmińsko-mazurskie
Powiat kętrzyński
Gmina Korsze
gmina miejsko-wiejska
Prawa miejskie 1962
Burmistrz Ryszard Ostrowski
Powierzchnia 4,03 km²
Wysokość 61 m n.p.m.
Populacja (30.06.2016)
• liczba ludności
• gęstość

4 387[1]
1 088,6 os./km²
Strefa numeracyjna
89
Kod pocztowy 11-430
Tablice rejestracyjne NKE
Położenie na mapie województwa warmińsko-mazurskiego
Mapa lokalizacyjna województwa warmińsko-mazurskiego
Korsze
Korsze
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Korsze
Korsze
Ziemia54°10′17″N 21°08′28″E/54,171389 21,141111
TERC
(TERYT)
2808044
SIMC 0964726
Urząd miejski
ul. Mickiewicza 13
11-430 Korsze
Strona internetowa
BIP
Cerkiew Świętych Apostołów Piotra i Pawła, dawny kościół ewangelicki (obecnie cerkiew prawosławna) z 1903-1904
Parafia Rzymskokatolicka pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, www.parafiakorsze.pl
Zabytkowa kamienica przy ul. Adama Mickiewicza

Korsze (dawniej Korszyn, niem. Korschen[2], prus. Karsi) to miasto w woj. warmińsko-mazurskim, w powiecie kętrzyńskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Korsze. W latach 1975–1998 miasto administracyjnie należało do woj. olsztyńskiego.

Według danych z 30 czerwca 2012 miasto miało 4608 mieszkańców. W Korszach znajduje się węzeł kolejowy, kościół rzymskokatolicki, cerkiew prawosławna i dwa cmentarze.

Miasto leży w krainie historycznej Prusy Dolne (na terenie dawnej Barcji). Do początku XIX w. Korsze były majątkiem ziemskim, rozwój związany był z powstaniem węzła kolejowego na przecięciu dwóch najstarszych w Prusach Wschodnich linii kolejowych (KrólewiecEłk, ToruńWystruć). Prawa miejskie Korsze uzyskały w 1962.

W Korszach swoją siedzibę ma regionalna telewizja - Telewizja Mazurska - www.telewizjamazurska.pl

Demografia[edytuj]

  • Piramida wieku mieszkańców Korsz w 2014 roku[1].


Piramida wieku Korsze.png

Zabytki[edytuj]

  • Neogotycki kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego z 1903, rozbudowany w 1958
  • dawny kościół ewangelicki (obecnie cerkiew prawosławna) z 1903-1904
  • Dwie zabytkowe wieże ciśnień z XIX w. Jedna z nich posiada stalowy, kulisty zbiornik typu Klönne. W Polsce znajdują się jedynie 3 wieże z tego typu zbiornikiem (Dąbrówno i Runowo Pomorskie).
  • Dwie zabytkowe kamieniczki z XIX w. przy ulicy Wojska Polskiego
  • Willa doktora przy ulicy Mickiewicza
  • Kamienica w której znajduje się apteka
  • Siedziba Miejskiego Ośrodka Kultury przy ulicy Wolności 5A

Kościoły i wyznania[edytuj]

Korsze po reformacji ewangelickiej jako wieś należały do parafii w Sątocznie. W drugiej połowie XIX wieku katolicy w Korszach korzystali z posługi kapłanów w Reszlu, a nabożeństwa odprawiano w aptece. W 1898 katolicy zakupili trzy morgi ziemi pod budowę kościoła. Budowę świątyni opóźniały władze rejencji. Kościół wybudowany został w 1903 i w tym samym roku w dniu 10 grudnia został wyświęcony i otrzymał wezwanie Podwyższenia Krzyża Świętego. Świątynia ta od 1910 obsługiwała już samodzielną parafię. Kościół rozbudowano w 1958. W ślad za katolikami z budową własnej świątyni pośpieszyli ewangelicy. W dniu 17 lipca 1904 odbyło się uroczyste otwarcie ewangelickiego zboru, który początkowo był kościołem filialnym parafii w Sątocznie. Samodzielna parafia ewangelicka w Korszach powstała w 1927.

W 1945 miejscowość przejęta została przez administrację polską, a większość jej mieszkańców wysiedlono do Niemiec. Przez krótki okres używana była nazwa Korszyn, która uległa ostatecznie modyfikacji do obecnej formy. Po osiedleniu w Korszach ludności ukraińskiej, przymusowo usuniętej z południowo-wschodniej części kraju, dotychczasowy kościół ewangelicki zamieniony został na cerkiew Świętych Apostołów Piotra i Pawła (obecnie siedziba miejscowej parafii prawosławnej).

Na terenie miasta działa obecnie również miejscowy zbór Świadków Jehowy[3].

Sport[edytuj]

W mieście swą siedzibę ma klub piłkarski MKS Korsze. Aktualnie występuje w IV lidze warmińsko-mazurskiej. W sezonie 2009/2010 klub wywalczył awans do III ligi (grupa: podlasko-warmińsko-mazurska) oraz zwyciężył po raz pierwszy w historii klubu w Warmińsko-Mazurskim Pucharze Polski.

Transport[edytuj]

Przez miasto przechodzą drogi:

Przypisy

  1. ab http://www.polskawliczbach.pl/Korsze, w oparciu o dane GUS.
  2. Rozporządzenie Ministrów: Administracji Publicznej i Ziem Odzyskanych z dnia 12 listopada 1946 r. o przywróceniu i ustaleniu urzędowych nazw miejscowości (M.P. z 1946 r. Nr 142, poz. 262)
  3. A. Kopiczko, Panorama wyznaniowa województwa olsztyńskiego po II wojnie światowej, ss. 63, 64

Zobacz też[edytuj]

Bibliografia[edytuj]

  • Darmochwał T., Rumiński M. J., 1996. Warmia Mazury, przewodnik. Agencja TD, Białystok

Linki zewnętrzne[edytuj]

'