Tworzenie stron internetowych

Łebcz

Sprawdź naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje sklepy www które przyciągną klientów w mieście Łebcz. Zapewniemy szczegółowe podejście do Twojego biznesu. Niskie ceny i z dbałością o detale wykonanie zapewni Ci sukces. Strona www jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, kreatywnie wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają kupującego do skorzystania z Twojej oferty. Aktualne rozwiązania jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Łebcz - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Łebcz" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Łebcz warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Łebcz" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Łebcz" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Łebcz i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Łebcz

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Łebcz
Kościół w Łebczu
Kościół w Łebczu
Państwo  Polska
Województwo pomorskie
Powiat pucki
Gmina Puck
Liczba ludności (2007) 1817
Strefa numeracyjna (+48) 58
Kod pocztowy 84-103[1]
Tablice rejestracyjne GPU
SIMC 0170506
Położenie na mapie gminy Puck
Mapa lokalizacyjna gminy Puck
Łebcz
Łebcz
Położenie na mapie powiatu puckiego
Mapa lokalizacyjna powiatu puckiego
Łebcz
Łebcz
Położenie na mapie województwa pomorskiego
Mapa lokalizacyjna województwa pomorskiego
Łebcz
Łebcz
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Łebcz
Łebcz
Ziemia54°46′05″N 18°20′08″E/54,768056 18,335556

Łebcz (kaszb. Łebcz)[2] – duża wieś kaszubska w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie puckim, w gminie Puck na trasie (nieistniejącej już) linii kolejowej PuckKrokowa (zachodnia odnoga linii na Mierzeję Helską). Wieś jest siedzibą sołectwa Łebcz w którego skład wchodzą również dzielnice Zele, Dana, Pustki, Kasary i Podgóry. W miejscowości znajduje się fabryka zapiekanek i pizzy firmy Dr. Oetker. W sezonie letnim miejscowość staje się turystycznym zapleczem noclegowym pobliskiego Władysławowa.

Wieś królewska w starostwie puckim w powiecie puckim województwa pomorskiego w II połowie XVI wieku[3].W latach 1975–1998 miejscowość położona była w województwie gdańskim.

Miejscowość jest siedzibą parafii rzymskokatolickiej, należącej do dekanatu Puck w archidiecezji gdańskiej.

Nazwy źródłowe miejscowości[edytuj]

Dawniej Liepcze, kaszb. Łebcz, niem. Löbsch[4]
Inne miejscowości z prefiksem Łeb: Łeba, Łebieniec, Łebień, Łebno, Łebunia i Łebieńska Huta

Części wsi[edytuj]

Integralne części wsi Łebcz[5][6]
SIMC Nazwa Rodzaj
0170512 Podgóry część wsi
0170558 Zele część wsi

Historia Łebcza[edytuj]

W Łebczu urodził się profesor Marcin Pliński – rektor Uniwersytetu Gdańskiego.

Zabytki[edytuj]

Instytucje działające w Łebczu[edytuj]

  • Szkoła Podstawowa w Łebczu
  • Koło Gospodyń Wiejskich
  • Zrzeszenie Kaszubsko–Pomorskie, Oddział Belocki w Łebczu
  • Ochotnicza Straż Pożarna
  • Ludowy Zespół Sportowy "Wicher Łebcz"



Przypisy

  1. Oficjalny Spis Pocztowych Numerów Adresowych poprzez wyszukiwarkę. Poczta Polska S.A., styczeń 2013. [dostęp 2015-03-26].
  2. "Polsko-Kaszubski Słownik Nazw Miejscowych i Fizjograficznych" / "Pòlskò-Kaszëbsczi Słowôrz Miestnëch ë fizjografnëch Mión", ​ISBN 978-83-87258-86-3​ wydanie I, Gdańsk 2006 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie, Zarząd Główny, pod redakcją Andrzeja Chludzińskiego, w zespole redagującym m.in Edward Breza i Jerzy Treder
  3. Mapy województwa pomorskiego w drugiej połowie XVI w. : rozmieszczenie własności ziemskiej, sieć parafialna / Marian Biskup, Andrzej Tomczak. Toruń 1955, s. 100.
  4. Dr F. Lorentz "Polskie i kaszubskie nazwy miejscowości na Pomorzu Kaszubskiem" (​ISBN 83-60437-22-X​) (​ISBN 978-83-60437-22-3​)
  5. Rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 13 grudnia 2012 r. w sprawie wykazu urzędowych nazw miejscowości i ich części (Dz.U. z 2013 r. poz. 200)
  6. TERYT (Krajowy Rejestr Urzędowego Podziału Terytorialnego Kraju). Główny Urząd Statystyczny. [dostęp 18.11.2015].
'