Tworzenie stron internetowych

Leoncin

Sprawdź naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje sklepy w internecie które przyciągną klientów w mieście Leoncin. Zapewniemy indywidualne podejście do Twojego biznesu. Atrakcyjne ceny i z dbałością o detale wykonanie zapewni Ci sukces. Strona internetowa jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, ładnie wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają kupującego do skorzystania z Twojej oferty. Nowoczesne technologie jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Leoncin - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Leoncin" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Leoncin warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Leoncin" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Leoncin" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Leoncin i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Leoncin

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Leoncin
Państwo  Polska
Województwo mazowieckie
Powiat nowodworski
Gmina Leoncin
Wysokość 69 m n.p.m.
Liczba ludności (2011) 563[1]
Strefa numeracyjna (+48) 22
Kod pocztowy 05-155
Tablice rejestracyjne WND
SIMC 0004096
Położenie na mapie gminy Leoncin
Mapa lokalizacyjna gminy Leoncin
Leoncin
Leoncin
Położenie na mapie powiatu nowodworskiego
Mapa lokalizacyjna powiatu nowodworskiego
Leoncin
Leoncin
Położenie na mapie województwa mazowieckiego
Mapa lokalizacyjna województwa mazowieckiego
Leoncin
Leoncin
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Leoncin
Leoncin
Ziemia52°23′45″N 20°32′20″E/52,395833 20,538889
Kościół par. pw. św. Małgorzaty

Leoncinwieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie nowodworskim, w gminie Leoncin.

Do 1952 roku miejscowość była siedzibą gminy Głusk. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa warszawskiego.

Miejscowość jest siedzibą gminy Leoncin.

W marcu 1947 w wyniku przerwania wałów w Starych Grochalach zalane zostało trzy czwarte gminy Głusk i ewakuowano ludność Leoncina przez saperów Wojska Polskiego i członków Ochotniczej Rezerwy Milicji Obywatelskiej[2].

Obiekty historyczne[edytuj]

Znajduje się tu neogotycki Kościół pw. św. Małgorzaty wybudowany w latach 1881-1885 r. wg projektu arch. Józefa Piusa Dziekońskiego.

Na cmentarzu parafialnym wznosi się foremna, ośmioboczna, drewniana kaplica o zrębowej konstrukcji zbudowana w 1789 roku. Pierwotnie kaplica stała w Głusku, skąd na obecne miejsce została przeniesiona w 1881 r. Kaplica zbudowana jako votum dziękczynienia za zwycięstwo Stefana Czarnieckiego nad Szwedami.

Cmentarz z grobami polskich żołnierzy z 1939 roku.

Na placu im. prof. Romana Kobendzy, przed kościołem, znajduje się obelisk upamiętniający poległych w obu wojnach światowych.

Isaac Bashevis Singer[edytuj]

Wieś, której nazwa jest zapewne znana bardziej w Nowym Jorku niż w Warszawie – uwieczniona we wspomnieniach jednego z najważniejszych pisarzy XX wieku, noblisty Isaaca Bashewisa Singera, a szczególnie w książkach jego brata, Joszuy. Isaac przyszedł na świat w 1902 właśnie tutaj, w budynku drewnianej bożnicy, po której tak jak po całym tym literackim, drewnianym Leoncinie nie ma ani śladu. W 1978 roku został laureatem literackiej nagrody Nobla.

Ciekawostki[edytuj]

Na cmentarzu w Leoncinie została pochowana powieściopisarka Wanda Korotyńska.

Przypisy

  1. http://www.polskawliczbach.pl/wies_Leoncin, w oparciu o dane GUS.
  2. Leoncin, 1947-03.. PAP. [dostęp 2009-07-23].

Linki zewnętrzne[edytuj]

'