Tworzenie stron internetowych

Lewin Kłodzki

Poznaj naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje strony internetowe które przyciągną klientów w mieście Lewin Kłodzki. Zapewniemy szczególne podejście do Twojego biznesu. Atrakcyjne ceny i dobre wykonanie zapewni Ci sukces. Strona www jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, dokładnie wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają oferenta do skorzystania z Twojej oferty. Nowoczesne technologie jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Lewin Kłodzki - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Lewin Kłodzki" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Lewin Kłodzki warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Lewin Kłodzki" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Lewin Kłodzki" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Lewin Kłodzki i w całej Polsce!



Reklama internetowa - Marketing www

Chcesz aby Twoja strona/sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Lewin Kłodzki" lub "pewna firma Lewin Kłodzki" mogli trafić do twojej witryny? Poznaj ofertę Malinemarketing dla Lewin Kłodzki. Zyskaj profesionalneą reklamę i promocję dla Twojej firmy w Lewin Kłodzki.

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Lewin Kłodzki

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Lewin Kłodzki
Herb
Herb Lewina Kłodzkiego
Widok na centrum wsi
Widok na centrum wsi
Rodzaj miejscowości wieś
Państwo  Polska
Województwo dolnośląskie
Powiat kłodzki
Gmina Lewin Kłodzki
Wysokość 440-470 m n.p.m.
Liczba ludności (III 2011) 880[1]
Strefa numeracyjna 74
Kod pocztowy 57-343
Tablice rejestracyjne DKL
SIMC 0853352
Położenie na mapie gminy Lewin Kłodzki
Mapa lokalizacyjna gminy Lewin Kłodzki
Lewin Kłodzki
Lewin Kłodzki
Położenie na mapie powiatu kłodzkiego
Mapa lokalizacyjna powiatu kłodzkiego
Lewin Kłodzki
Lewin Kłodzki
Położenie na mapie województwa dolnośląskiego
Mapa lokalizacyjna województwa dolnośląskiego
Lewin Kłodzki
Lewin Kłodzki
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Lewin Kłodzki
Lewin Kłodzki
Ziemia50°24′20″N 16°17′27″E/50,405556 16,290833
Strona internetowa miejscowości
Nazwa Lewin wśród innych nazw śląskich miejscowości w urzędowym pruskim dokumencie z 1750 roku wydanym w języku polskim w Berlinie[2].

Lewin Kłodzki (niem. Lewin, cz. Levín) – wieś o zabudowie miasteczka, w województwie dolnośląskim, powiecie kłodzkim, gmina Lewin Kłodzki w Polsce południowej, dawniej w Czechach, Austrii i w Niemczech. Prawa miejskie od roku 1401 do 1946. Według Narodowego Spisu Powszechnego liczy 880 mieszkańców[1].

Położenie[edytuj]

Lewin Kłodzki to duża wieś o miejskim układzie urbanistycznym leżąca pomiędzy Wzgórzami Lewińskimi a Górami Orlickimi, na wysokości 440-470 m n.p.m.[3]

Podział administracyjny[edytuj]

Miejscowość jest siedzibą gminy Lewin Kłodzki. W latach 1975–1998 miejscowość położona była w województwie wałbrzyskim.

Demografia[edytuj]

Według Narodowego Spisu Powszechnego, w marcu 2011 r., liczyła 880 mieszkańców[1]. Jest to największa miejscowość gminy Lewin Kłodzki.

Nazwa[edytuj]

Nazwa pochodzi od nazwy drapieżnego kota lwa[4]. Śląski pisarz Konstanty Damrot wymienia wczesne nazwy zanotowane w średniowiecznych łacińskich dokumentach: 1211 Levinici, villa Lewin oraz Lewinice podając słowo źródłowe pochodzenia nazwy miejscowości - "Lew - Leo"[4].
W 1750 roku nazwa Lewin wymieniona została w języku polskim przez Fryderyka II pośród innych miast śląskich w zarządzeniu urzędowym wydanym dla mieszkańców Śląska[5]. Z powodu słowiańskiego pochodzenia historycznej nazwy niemieckiej, administracja nazistowska przemianowała Lewin w 1939 r. na Hummelstadt[3].

Historia[edytuj]

Został założony przez Czechów. Pierwsza dobrze udokumentowana wzmianka o Lewinie pochodzi z 1213, jednakże według Josepha Köglera to Lewina Kłodzkiego dotyczy wzmianka o wsi Levinice z 1197. Według tegoż historyka, miejscowość posiadała prawa miejskie w 1345 roku, gdy czeski kronikarz Hájek opisał historię czarownicy Bródki, której akcja dzieje się "w mieście Lewinice". Bezsporne jest, że Lewin Kłodzki prawa miejskie uzyskał przed 1401. W XVIII w. Lewin był znany, podobnie jak cały region ziemi kłodzkiej, z tkactwa lnianego, na rynku miasteczka organizowano targi płóciennicze[3]. W II poł. XIX w. nastąpiło ożywienie gospodarcze. W Lewinie Kłodzkim produkowano wtedy czekoladę, pończochy i szlifowano kryształy[3]. Na początku XX w. przez miasteczko przeprowadzono linię kolejową z Kłodzka do Kudowy-Zdroju ze stacją Lewin Kłodzki[3].

W 1945 r. miasto zostało włączone do Polski. Jego dotychczasową ludność wysiedlono do Niemiec i zastąpiono polskimi osadnikami[3]. Ze względu na niewielkie rozmiary miejscowości w 1946 r. administracja polska odebrała Lewinowi Kłodzkiemu prawa miejskie, w maju tego roku oficjalnie zatwierdzono nazwę Lewin[6].

Zabytki[edytuj]

Według rejestru Narodowego Instytutu Dziedzictwa na listę zabytków wpisane są obiekty[7]:

  • ośrodek historyczny miasta
  • kościół parafialny pw. św. Michała Archanioła, zbudowany w stylu renesansowym z 1576 roku a przebudowany w stylu barokowym w 1679 r., w latach 1969-1870 odrestaurowany,
  • kaplica św. Jana Nepomucena, w Lasku Miejskim, wybudowana w 1727 r., z rzeźbami Ignacego Klahra, znajduje się około 1,5 km na południe od Lewina w Lasku Miejskim,
  • ruiny zamku Homole z XIII w.,
  • willa, ul. Chopina 4, z l. 1891-1892,
  • plebania, ul. Kościelna 6, z 1701 r., lata 1882-1883,
  • barokowe kamieniczki:
    • dwa domy, pl. Kościuszki 18 i 20 (dec. Rynek 27 i 29), z XVIII w.,
    • dom, pl. Kościuszki 20 (dec. Rynek 29), z XVIII w.,

Inne zabytki[3]:

Sport i rekreacja[edytuj]

Szlaki turystyczne[edytuj]

Przez Lewin Kłodzki prowadzą dwa szlaki turystyczne:

Gminy partnerskie[edytuj]

Osoby związane z Lewinem Kłodzkim[edytuj]

W miejscowości tej mieszkała i zmarła (5 grudnia 2011) Violetta Villas.

Zobacz też[edytuj]

Przypisy[edytuj]

Bibliografia[edytuj]

Linki zewnętrzne[edytuj]

'