Tworzenie stron internetowych

Ligowo

Oceń naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje sklepy online które przyciągną klientów w mieście Ligowo. Zapewniemy szczegółowe podejście do Twojego biznesu. Niskie ceny i profesjonalne wykonanie zapewni Ci sukces. Miejsce w internecie jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, dobrze wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają oferenta do skorzystania z Twojej oferty. Rozwiązania z wysokiej półki jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Ligowo - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Ligowo" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Ligowo warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Ligowo" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Ligowo" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Ligowo i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Ligowo

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Ligowo
Kościół parafialny w Ligowie
Kościół parafialny w Ligowie
Państwo  Polska
Województwo mazowieckie
Powiat sierpecki
Gmina Mochowo
Wysokość 46 m n.p.m.
Liczba ludności (2011) 469[1][2]
Strefa numeracyjna 24
Kod pocztowy 09-228
Tablice rejestracyjne WSE
SIMC 0571398
Położenie na mapie gminy Mochowo
Mapa lokalizacyjna gminy Mochowo
Ligowo
Ligowo
Położenie na mapie powiatu sierpeckiego
Mapa lokalizacyjna powiatu sierpeckiego
Ligowo
Ligowo
Położenie na mapie województwa mazowieckiego
Mapa lokalizacyjna województwa mazowieckiego
Ligowo
Ligowo
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Ligowo
Ligowo
Ziemia52°49′30″N 19°28′48″E/52,825000 19,480000

Ligowowieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie sierpeckim, w gminie Mochowo.

Do 1954 miejscowość była siedzibą gminy Ligowo. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa płockiego.

Parafia pw. św. Mateusza Ewangelisty w Ligowie[edytuj]

Ołtarz w kościele

Parafia erygowana została 22 września 1388 r. przez bpa Ścibora z fundacji Trojana i Stanisława z Ligowa oraz ich krewnych z Mysłakowa. Ponowny dokument erekcyjny wydano w 1473 r. Z wizytacji w 1609 r. wiadomo, że kościół był drewniany, pod wezwaniem św. Mateusza, konsekrowany, że posiadał trzy ołtarze i malowane prezbiterium. W 1724 r. wzniesiono nowy, także drewniany, który wielokrotnie remontowano.

Na miejscu kolejnych kościołów drewnianych rozpoczęto w 1906 r., staraniem ks. Józefa Orłowskiego, budowę obecnej murowanej, neogotyckiej świątyni. Budowę ukończono w 1913 r. 10 października tegoż roku konsekrował ją bp Antoni Julian Nowowiejski. Świątynia jest pod wezwaniem Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny. Ołtarz główny pochodzi z lat 50. XX wieku. Jego styl nawiązuje do neobaroku z elementami klasycznymi. W polu głównym znajduje się obraz NMP zasłaniany płótnem z wizerunkiem św. Mateusza. Obraz N.M.P. został ufundowany przez biskupa kieleckiego Czesława Kaczmarka, pochodzącego z tej parafii. Dwa ołtarze boczne pochodzą z poprzedniego kościoła. Datowane są na XVIII stulecie. Lewy poświęcony Sercu Pana Jezusa, prawy z obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej. Poza tym znajdziemy w kościele kilka zabytkowych przedmiotów z XVII i XVIII wieku, głównie naczyń i szat liturgicznych. Na ścianach świątyni dostrzeżemy polichromię z 1930 roku znanego artysty Władysława Drapiewskiego odwołującą się do dziejów Rzymskokatolickiego Kościoła w Polsce. W 1953 r. ufundowano osiem witraży, a w 1949 r. sprawiono 17-głosowe organy, które wykonała spółka Biernackiego, działająca w Warszawie i Krakowie. Szczególnie uroczyście obchodzony jest w Parafii Ligowo odpust ku czci Św. Mateusza Apostoła - patrona parafii, który w Ligowie przypada zawsze w I niedzielę po 21 września, kiedy to czci się Świętego Mateusza.

Szkoła podstawowa w Ligowie[edytuj]

Szkoła Podstawowa w Ligowie ma długą i ciekawą historię. Pierwsza powstała w Osieku około 1848 - 1850 roku. Szkoła ta prowadzona była ze zmiennym szczęściem. Dzieci były zmuszane do mówienia po rosyjsku, śledzono je. W szkole tej uczono czytania, pisania i czterech podstawowych działań. Za naukę trzeba było płacić, więc niewiele dzieci mogło do niej uczęszczać.

Pomnik powstańców styczniowych[edytuj]

Na miejscowym cmentarzu do niedawna znajdował się żeliwny pomnik-kapliczka z figurą Matki Boskiej wewnątrz. Była to dosyć duża, ale mocno skorodowana konstrukcja.

W tym miejscu pochowano poległych żołnierzy w powstaniu styczniowym. W czasie jego trwania, miejscowy dzierżawca, niejaki Miączyński nawoływał chłopów do udziału w powstaniu, jednak wielu niechętnie donosiło się do walki. W pobliskim Koziołku 16 IV 1863 roku, doszło do bitwy powstańczej. Ksiądz proboszcz, Ignacy Małkiewicz zebrał ciała 16 poległych i zorganizował im patriotyczny pogrzeb w kościele w Ligowie. Wielu powstańców, którzy przeżyli, zostało skazanych na zesłanie do Rosji. W krótki czas po tym, wzniesiono na cmentarzu kapliczkę. Na przełomie 2006 i 2007 roku kapliczkę rozebrano. Pozostała tylko betonowa ramka. Obecnie, pośrodku jej, postawiono żeliwny krzyż, osadzony na kamiennym postumencie. Nie posiada ona żadnej inskrypcji, dotyczącej charakteru tego miejsca.

Zobacz też[edytuj]

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj]

'