Tworzenie stron internetowych

Łubiana

Sprawdź naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje strony internetowe które przyciągną klientów w mieście Łubiana. Zapewniemy dokładne podejście do Twojego biznesu. Niskie ceny i z dbałością o detale wykonanie zapewni Ci sukces. Strona www jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, dokładnie wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają kupującego do skorzystania z Twojej oferty. Rozwiązania na czasie jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Łubiana - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Łubiana" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Łubiana warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Łubiana" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Łubiana" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Łubiana i w całej Polsce!



Reklama internetowa - Marketing www

Chcesz aby Twoja strona/sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Łubiana" lub "pewna firma Łubiana" mogli trafić do twojej witryny? Poznaj ofertę Malinemarketing dla Łubiana. Zyskaj profesionalneą reklamę i promocję dla Twojej firmy w Łubiana.

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Łubiana

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Łubiana
Łubiana
Państwo  Polska
Województwo pomorskie
Powiat kościerski
Gmina Kościerzyna
Sołectwo Łubiana
Wysokość 145 m n.p.m.
Liczba ludności (30.06.2014) 2329[1]
Strefa numeracyjna (+48) 58
Kod pocztowy 83-407
Tablice rejestracyjne GKS
SIMC 0164500
Położenie na mapie gminy Kościerzyna
Mapa lokalizacyjna gminy Kościerzyna
Łubiana
Łubiana
Położenie na mapie powiatu kościerskiego
Mapa lokalizacyjna powiatu kościerskiego
Łubiana
Łubiana
Położenie na mapie województwa pomorskiego
Mapa lokalizacyjna województwa pomorskiego
Łubiana
Łubiana
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Łubiana
Łubiana
54°06′00,0000″N 17°52′00,1200″E/54,100000 17,866700
Strona internetowa miejscowości

Łubiana (dodatkowa nazwa w j. kaszub. Łubianô) – duża kaszubska wieś letniskowa w Polsce, na Pojezierzu Kaszubskim, położona w województwie pomorskim, w powiecie kościerskim, w gminie Kościerzyna, nad jeziorem Granicznym i na północ od jeziora Sudomie, w odległości 10 km od Kościerzyny i 1 km od drogi krajowej nr 20 ze Stargardu do Gdyni. Łubiana ma kilka połączeń kolejowych z Kościerzyną i Chojnicami poprzez Lipusz i Brusy. Wieś stanowi ośrodek sportów wodnych i punkt etapowy szlaku wodnego Graniczna-Trzebiocha. Prowadzi tędy również turystyczny szlak turystyczny czerwony Szlak Kaszubski. Jest drugą wsią w powiecie pod względem liczby ludności, ustępując pierwszeństwa Lipuszowi.

W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa gdańskiego. Siedziba sołectwa o powierzchni 1423,76 ha.

Nazwy źródłowe miejscowości[edytuj]

Do miejscowego zakładu porcelany stołowej "Lubiana" nawiązuje błędna forma nazewnicza Łubiany – z literą L na początku. kaszb. Łëbianô lub też Łubianô, Łubianna, niem. Lubianen, dawniej Lubian, Lubiana, Lubanie[2]

Historia[edytuj]

Pierwsze historyczne wzmianki o miejscowości pochodzą z roku 1284 z dokumentu Mściwoja II, mówiącego o regionie Piśni. Od II pokoju toruńskiego w roku 1466 na obszarze I Rzeczypospolitej. W efekcie I rozbioru Polski w roku 1772 dostała się pod zwierzchnictwo administracyjne zaboru pruskiego. W 1861 r. Łubiana, w której była huta szkła i szkoła, liczyła 336 mieszkańców. Po I wojnie światowej Łubiana powróciła do Polski. W okolicach Łubiany 26 maja 1944 doszło do starcia ponad 50 żołnierzy podziemia Gryfa Pomorskiego i AK ze zgrupowania Leona Kulasa – Zawiszy z okrążającymi je oddziałami niemieckiej policji i SS. Największą sławę nie tylko w kraju, ale na całym świecie zyskałaŁubiana dzięki powstałemu na jej terenie w 1969 r. Zakładowi Porcelany Stołowej i swoim pięknym wyrobom. Od tego czasu datuje się dynamiczny, trwający do dzisiaj rozwój tej miejscowości – powstają bloki mieszkalne i liczne domki jednorodzinne.

Sport[edytuj]

W miejscowości działa klub piłkarski Ceramik Łubiana (LKS Ceramik Łubiana) – w sezonach 2008/09, 2009/10, 2010/2011 oraz 2011/2012 grający w klasie okręgowej Gdańsk II[3].

Religia[edytuj]

Na terenie wsi znajduje się Parafia św. Maksymiliana Kolbego w Łubianie. W kościele parafialnym znajdują się relikwie św. Maksymiliana Marii Kolbego oraz bł. Jerzego Popiełuszki. W październiku 2013 roku, przy okazji XXX-lecia parafii, zostaną wprowadzone relikwie siostry Faustyny Kowalskiej.

Komunikacja i transport[edytuj]

Komunikacja kolejowa[edytuj]

Przez miejscowość przebiega linia kolejowa nr 211, w miejscowości znajduje się stacja kolejowa Łubiana. W 2005 roku dworzec w Łubianie został wyremontowany na koszt Gminy Kościerzyna i mieści się w nim między innymi świetlica, sala do aerobiku oraz oddział klubu bokserskiego "Ósemka" z Chojnic[4].

Komunikacja samochodowa[edytuj]

W miejscowości znajdują się dwa przystanki PKS, do których dojeżdżają autobusy m.in. z Kościerzyny.

Zobacz też[edytuj]

Przypisy

  1. Gmina Kościerzyna - informator turystyczny, ​ISBN 978-83-935985-0-2
  2. F. Lorentz "Polskie i kaszubskie nazwy miejscowości na Pomorzu Kaszubskiem"
  3. PomorskiFutbol.pl: Informacje o klubie Ceramik Łubiana
  4. Polskapresse Sp. z o.o.: Łubiana gm. Remontu budynku PKP (pol.). [dostęp 28 grudnia 2008].
'