Tworzenie stron internetowych

Lubniewice

Poznaj naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje wyzytówki online które przyciągną klientów w mieście Lubniewice. Zapewniemy szczegółowe podejście do Twojego biznesu. Atrakcyjne ceny i fachowe wykonanie zapewni Ci sukces. Strona www jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, kreatywnie wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają klienta do skorzystania z Twojej oferty. Rozwiązania na czasie jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Lubniewice - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Lubniewice" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Lubniewice warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Lubniewice" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Lubniewice" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Lubniewice i w całej Polsce!



Reklama internetowa - Marketing www

Chcesz aby Twoja strona/sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Lubniewice" lub "pewna firma Lubniewice" mogli trafić do twojej witryny? Poznaj ofertę Malinemarketing dla Lubniewice. Zyskaj profesionalneą reklamę i promocję dla Twojej firmy w Lubniewice.

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Lubniewice

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Ten artykuł dotyczy miasta. Zobacz też: Lubniewice (ujednoznacznienie).
Lubniewice
Panorama Lubniewic od strony jeziora Krajnik
Panorama Lubniewic od strony jeziora Krajnik
Herb Flaga
Herb Lubniewic Flaga Lubniewic
Państwo  Polska
Województwo  lubuskie
Powiat sulęciński
Gmina Lubniewice
gmina miejsko-wiejska
Data założenia 1287
Prawa miejskie 1808–1945, 1995
Burmistrz Tomasz Jaskuła
Powierzchnia 12,11 km²
Populacja (30.06.2016)
• liczba ludności
• gęstość

2 058[1]
169,9 os./km²
Strefa numeracyjna
(+48) 95
Kod pocztowy 69-210
Tablice rejestracyjne FSU
Położenie na mapie powiatu sulęcińskiego
Mapa lokalizacyjna powiatu sulęcińskiego
Lubniewice
Lubniewice
Położenie na mapie województwa lubuskiego
Mapa lokalizacyjna województwa lubuskiego
Lubniewice
Lubniewice
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Lubniewice
Lubniewice
Ziemia52°30′59″N 15°14′59″E/52,516389 15,249722
TERC
(TERYT)
0807024
SIMC 0182969
Urząd miejski
ul. Jana Pawła II 51
69-210 Lubniewice
Strona internetowa

Lubniewice (niem. Königswalde[2]) – miasto w województwie lubuskim, w powiecie sulęcińskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Lubniewice, położone nad jeziorami Lubiąż i Krajnik. W pobliżu największego jeziora w okolicy Lubniewsko.

Według danych z 2015 roku miasto miało 2069 mieszkańców[3].

Położenie[edytuj]

Miasto położone jest w środkowej części województwa lubuskiego w powiecie sulęcińskim na terenach o dużej lesistości. Miasto rozłożone jest w wąskim pasie pomiędzy dwoma jeziorami Lubiąż i Krajnik. Lubniewice zamieszkuje 2020 osób, co czyni je jednym z najmniejszych miast w Polsce. Miasto położone jest przy drodze wojewódzkiej nr 136. Odchodzi też stąd droga lokalna do Bledzewa i Skwierzyny.

Według danych z 1 stycznia 2011 r. powierzchnia miasta wynosiła 12,11 km²[4].

Historia[edytuj]

„Stary zamek” z 1793 roku
„Nowy zamek” z 1909 roku

Pierwsza wzmianka o Lubniewicach datowana jest na 1287 rok kiedy to nazwa miasta znalazła się w dokumentach księcia Przemysława II. Pierwsze zapiski o osadzie miejskiej pochodzą z 1322 roku. Lubniewiczanie zajmowali się wówczas łowiectwem i szeroko pojętym rzemiosłem. Zapewniło to miastu rozwój na kilkaset następnych lat, a mieszkańcom zarobki aby mogli godnie żyć. Po uchwale sejmowej z 1658 nakazującej braciom polskim opuszczenie granic Rzeczypospolitej osiedliła się tu ich grupa.

Kaznodzieją i ministrem zboru w Lubieniewicach w pierwszych latach XVIII w. był Samuel Crell-Spinowski. W 1751 roku, w związku z odkryciem złóż ałunu otworzono kopalnię. Nastąpił kolejny szybki rozwój miasta. Jednak wojska rosyjskie idące na Brandeburgię dokonały zniszczeń i kradzieży w owej kopalni, co doprowadziło do jej zamknięcia a miasto popadło w stagnację. Z sytuacji tej wybrnięto w XVIII wieku, kiedy to zaczęło się rozwijać włókiennictwo i handel suknem. Zaczęto zakładać hodowle jedwabników, a w efekcie uruchomiono przędzalnię jedwabiu. Był także okres w dziejach Lubniewic, kiedy w miejskich ogrodach i na działkach uprawiano chmiel.

W 1808 roku Lubniewice otrzymały prawa miejskie. W 1945 roku miejscowość znalazła się w granicach Polski i zakwalifikowano ją do wsi. Dotychczasową ludność wysiedlono do Niemiec.

W latach 1975–1998 miasto administracyjnie należało do woj. gorzowskiego.

W 1994 roku gmina Lubniewice uzyskała tytuł „Najbardziej Ekologicznej Gminy w Polsce”. 30 grudnia 1994 roku staraniem samorządu i mieszkańców miasta Lubniewice odzyskały prawa miejskie[5].

Demografia[edytuj]

  • Piramida wieku mieszkańców Lubniewic w 2014 roku[1]


Piramida wieku Lubniewice.png

Zabytki[edytuj]

Ratusz
Dom przy ul. Jana Pawła II 35
Fontanna

Według rejestru Narodowego Instytutu Dziedzictwa na listę zabytków wpisane są[6]:

  • rzymskokatolicki kościół parafialny pod wezwaniem Matki Bożej Różańcowej, gotycki z połowy XV wieku-XV wieku, z wieżą z 1882 roku; wyposażenie kościoła pochodzi z XVII i XVIII w.
  • zespół pałacowy, z XVIII-XX wieku:
    • pałac, wybudowany w 1793 roku, w stylu neoklasycznym; przebudowany w 1846 roku, zwany „starym zamkiem”
    • pałac, monumentalny, neorenesansowy z 1909 roku, z neogotycką wieżą widokową, zwany „nowym zamkiem”
    • park z XIX wiek
  • dom, ul. Jana Pawła II (dawnej ul. Bohaterów Stalingradu 35), szachulcowo-murowany, z 1781 roku, XIX wieku

inne zabytki:

  • zabytkowe kamieniczki.

Kultura[edytuj]

W mieście organizowane są cykliczne imprezy kulturalne, m.in.:

  • Dni Lubniewic,
  • Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze,
  • Warsztaty Artystyczne,
  • Międzynarodowe Spotkania Krótkofalowców,
  • Zawody Wędkarskie o Puchar Burmistrza.

Gospodarka[edytuj]

Miasto jest lokalnym ośrodkiem usługowo-handlowym i przemysłowym. Brak tutaj uciążliwego przemysłu, co dodatnio wpływa na walory turystyczne miasteczka. Do największych przedsiębiorstw należy Zakład Przetwórstwa Drzewnego „Lubdrew”, nadleśnictwo Lubniewice. Ze względu na znakomite walory rekreacyjne i turystyczne powstały tutaj liczne ośrodki wypoczynkowe i ośrodki czynnej rekreacji. W mieście rozwija się handel i usługi. Istnieją tutaj: stacja benzynowa, ośrodek zdrowia, liczne sklepy, restauracje, hotele, kawiarnie, biura ubezpieczeniowe.

Sport[edytuj]

W mieście funkcjonuje piłkarski Klub Sportowy „Lubniewiczanka” Lubniewice, który został założony w 1948 roku i występuje w słubickiej A-klasie. Obiektem domowym zespołu jest Stadion Miejski w Lubniewicach o pojemności 500 widzów[7].

Współpraca międzynarodowa[edytuj]

Gminy partnerskie:

Zobacz też[edytuj]

Przypisy

  1. ab http://www.polskawliczbach.pl/Lubniewice, w oparciu o dane GUS.
  2. Rozporządzenie Ministrów: Administracji Publicznej i Ziem Odzyskanych z dnia 12 listopada 1946 r. o przywróceniu i ustaleniu urzędowych nazw miejscowości (M.P. z 1946 r. Nr 142, poz. 262)
  3. Lubniewice w liczbach. , 21-07-2016. Warszawa: Główny Urząd Statystyczny. 
  4. Powierzchnia i ludność w przekroju terytorialnym w 2013 r.. , 2013-07-26. Warszawa: Główny Urząd Statystyczny. ISSN 1505-5507. 
  5. Dz.U. z 1994 r. Nr 132, poz. 672.
  6. Rejestr zabytków nieruchomych woj. lubuskiego - stan na 31.12.2012 r.. Narodowy Instytut Dziedzictwa. [dostęp 11.2.13]. s. 66.
  7. Lubniewiczanka Lubniewice. , 21-07-2016. 90minut.pl. 
  8. ab Współpraca zagraniczna. , 21-07-2016. Lubniewice: Urząd Miasta i Gminy Lubniewice. 

Linki zewnętrzne[edytuj]

'