Tworzenie stron internetowych

Mietków

Zobacz naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje sklepy www które przyciągną klientów w mieście Mietków. Zapewniemy dokładne podejście do Twojego biznesu. Atrakcyjne ceny i dobre wykonanie zapewni Ci sukces. Miejsce w internecie jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, dobrze wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają kupującego do skorzystania z Twojej oferty. Aktualne rozwiązania jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Mietków - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Mietków" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Mietków warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Mietków" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Mietków" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Mietków i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Mietków

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Mietków
Elewator zbożowy w Mietkowie
Elewator zbożowy w Mietkowie
Państwo  Polska
Województwo dolnośląskie
Powiat wrocławski
Gmina Mietków
Liczba ludności (III 2011) 410[1]
Strefa numeracyjna (+48) 71
Kod pocztowy 55-081
Tablice rejestracyjne DWR
SIMC 0877080
Położenie na mapie gminy Mietków
Mapa lokalizacyjna gminy Mietków
Mietków
Mietków
Położenie na mapie powiatu wrocławskiego
Mapa lokalizacyjna powiatu wrocławskiego
Mietków
Mietków
Położenie na mapie województwa dolnośląskiego
Mapa lokalizacyjna województwa dolnośląskiego
Mietków
Mietków
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Mietków
Mietków
Ziemia50°58′22″N 16°38′59″E/50,972778 16,649722

Mietków (niem. Mettkau) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie wrocławskim, w gminie Mietków, nad rzeką Bystrzycą.

Podział administracyjny[edytuj]

Dwór w Mietkowie

W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa wrocławskiego. Miejscowość jest siedzibą gminy Mietków.

Krótki opis[edytuj]

Znajduje się w niej ośrodek zdrowia, Szkoła Podstawowa im. Ojca Świętego Jana Pawła II i Gimnazjum. Obecnie na terenie gminy wydobywa się piasek w trzech kopalniach.

Demografia[edytuj]

Według Narodowego Spisu Powszechnego (III 2011 r.) liczył 410 mieszkańców[1]. Jest czwartą co do wielkości miejscowością gminy Mietków.

Nazwa[edytuj]

W 1326 r. miejscowość notowana jako Mettichaw, w 1360 r. jako Metkaw[2]. Nazwa związana jest z bartnictwem i wywodzi się od polskiej nazwy miód[3]. Heinrich Adamy w swoim dziele o nazwach miejscowości na Śląsku wydanym w 1888 we Wrocławiu wymienia jako najstarszą zanotowaną nazwę miejscowości Metkow, podając jej znaczenie „Honigdorf”, czyli po polsku „Miodowa wieś”[3]. Niemcy zgermanizowali nazwę na Mettkau w wyniku czego utraciła ona swoje pierwotne znaczenie[3]. Polska administracja spolonizowała zgermanizowaną nazwę, w wyniku czego nie wiąże się już ona z pierwotnym znaczeniem. Według wywodu Heinricha Adamy'ego obecna nazwa powinna brzmieć Miodków.

Zabytki[edytuj]

Według rejestru Narodowego Instytutu Dziedzictwa na listę zabytków wpisany jest[4]:

Zobacz też[edytuj]

Przypisy

  1. ab GUS: Ludność - struktura według ekonomicznych grup wieku. Stan w dniu 31.03.2011 r.
  2. Słownik geograficzny Królestwa Polskiego i innych krajów słowiańskich, t. 6, 1885, s. 266..
  3. abc Heinrich Adamy: Die Schlesischen Ortsnamen ihre entstechung und bedeutung. Breslau: Verlag von Priebotsch`s Buchhandlung, 1888, s. 82.
  4. Rejestr zabytków nieruchomych woj. dolnośląskiego. Narodowy Instytut Dziedzictwa. [dostęp 2.11.2012]. s. 234.
'