Tworzenie stron internetowych

Mrozy

Zobacz naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje sklepy w internecie które przyciągną klientów w mieście Mrozy. Zapewniemy szczegółowe podejście do Twojego biznesu. Atrakcyjne ceny i fachowe wykonanie zapewni Ci sukces. Miejsce w internecie jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, ładnie wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają oferenta do skorzystania z Twojej oferty. Rozwiązania na czasie jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Mrozy - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Mrozy" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Mrozy warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Mrozy" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Mrozy" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Mrozy i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Mrozy

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Ten artykuł dotyczy miasta. Zobacz też: inne znaczenia tej nazwy.
Mrozy
Stacja kolejowa
Stacja kolejowa
Herb
Herb Mrozów
Państwo  Polska
Województwo  mazowieckie
Powiat miński
Gmina Mrozy
gmina miejsko-wiejska
Prawa miejskie 1 stycznia 2014 r.
Burmistrz Dariusz Jaszczuk
Populacja (30.06.2016)
• liczba ludności
• gęstość

3 547[1]
458,9 os./km²
Strefa numeracyjna
25
Kod pocztowy 05-320
Tablice rejestracyjne WM
Położenie na mapie powiatu mińskiego
Mapa lokalizacyjna powiatu mińskiego
Mrozy
Mrozy
Położenie na mapie województwa mazowieckiego
Mapa lokalizacyjna województwa mazowieckiego
Mrozy
Mrozy
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Mrozy
Mrozy
Ziemia52°09′58″N 21°48′03″E/52,166111 21,800833
TERC
(TERYT)
1412124
SIMC 0682940
BIP

Mrozymiasto we wschodniej Polsce, w województwie mazowieckim, w powiecie mińskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Mrozy.

W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa siedleckiego.

Siedziba gminy położona jest 5 km od drogi krajowej nr 2 ŚwieckoTerespol. Stacja kolejowa znajduje się na magistrali kolejowej E 20, MoskwaBerlin. W miejscowości działa Ludowy Zespół Sportowy „Watra Mrozy”. Atrakcją turystyczną jest rezerwat przyrody Rudka Sanatoryjna.

Wieś była znana w XVI wieku pod nazwą Grozy. Na początku XX wieku zasłynęła jako letnisko i uzdrowisko. Bywał tu między innymi malarz Józef Rapacki, jego brat Wincenty – aktor Teatru Narodowego, malarz Stanisław Masłowski i poeta Artur Oppman.

1 stycznia 2014 Mrozy uzykały status miasta[2].

Ogólnopolski Zjazd Opiekunów Szkolnych Pracowni Internetowych[edytuj]

W Mrozach corocznie (od 2001), pod koniec maja, odbywał się zjazd opiekunów szkolnych pracowni internetowych. Była to pierwsza impreza tego typu organizowana na skalę ogólnopolską i jak do tej pory największa. W 2014 zjazd po raz pierwszy został zorganizowany w Warszawie, by w następnym roku powrócić do Mrozów. Od 2016 w kolejnych latach odbywa się pod nazwą Majowe Mrozy w Warszawie, a Gmina Mrozy jest jednym z organizatorów. W zjeździe biorą udział nauczyciele informatyki i technologii informacyjnej. Zjazd wspomagają największe firmy z branży IT oraz związane z edukacją informatyczną. Gośćmi zjazdu bywają też autorzy podręczników do informatyki – między innymi Maciej Sysło i Grażyna Koba. Pierwszy zjazd był spotkaniem osób z grupy dyskusyjnej. W kolejnych latach impreza znacznie się rozrosła i obecnie corocznie gromadzi kilkaset osób.

Zabytki[edytuj]

 • zespół dworca kolejowego PKP, w tym dworzec murowany z 1888 i wieża ciśnień murowana z końca XIX wieku.
 • domy letniskowe, powstające w czasach rozkwitu tej miejscowości, głównie w dwudziestoleciu międzywojennym.
 • młyn wodny, murowano-drewniany z początku XX w.
 • młyn wodny, murowany z początku XX w. (tzw. „Nożownia”. Mieściła się tam fabryka noży „Gerlach”).
 • pozostałości młyna wodnego drewnianego Dębkowizna z końca XIX w.

Wąskotorowy tramwaj konny[edytuj]

 Osobny artykuł: Tramwaj konny w Mrozach.
Tramwaj konny w Mrozach, 2013

W 1902 Warszawskie Towarzystwo Higieniczne, doceniając walory klimatyczne Mrozów i okolic, podjęło decyzję o wybudowaniu sanatorium do leczenia chorób płuc w Rudce k. Mrozów[3]. W celu ułatwienia transportu materiałów do Rudki, położono tory kolejki konnej o prześwicie 900 mm, prowadzące od stacji Mrozy przez teren obecnego rezerwatu przyrody. Gdy po 6 latach zakończono budowę sanatorium, wózki towarowe zastąpiono tramwajem o drewnianej konstrukcji. Przewoził on kuracjuszy, pacjentów, pracowników oraz wczasowiczów na trasie 2,5 km[4]. Tramwaj kursował w latach 1908–1967[4] i był jednym z dwóch takich pojazdów w Europie[5].

W 2007 Towarzystwo Przyjaciół Mrozów postanowiło reaktywować kolejkę. Ostatecznie odbudowa tramwaju rozpoczęła się w sierpniu 2011. Oficjalne otwarcie odbyło się 10 sierpnia 2012[6][7][8].

Wspólnoty wyznaniowe[edytuj]

Przypisy

 1. http://www.polskawliczbach.pl/Mrozy, w oparciu o dane GUS.
 2. Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 30 lipca 2013 r. w sprawie ustalenia granic niektórych gmin i miast, nadania niektórym miejscowościom statusu miasta oraz zmiany siedziby władz gminy (Dz.U. z 2013 r. poz. 869)
 3. Danuta Sadowska, Z dziejów wsi Mrozy, „Rocznik Mińsko-Mazowiecki”, z. 3, 1995-1996, s. 232.
 4. ab Marcin Rutkowski: Plany rozwoju sieci tramwajowych w Polsce (2) w: „Świat Kolei” nr 1/2010, s.46
 5. Zabytki gminy Mrozy.
 6. http://mrozy.pl/plakaty/Otwarcie_10_sierpnia_plakat_xl.jpg.
 7. Otwarcie parku i tramwaju konnego w Mrozach – Wirtualny Mińsk Mazowiecki.
 8. Informacja na stronie PAP.
 9. Dane według raportów wyszukiwarki zborów z 18 stycznia 2017.

Linki zewnętrzne[edytuj]

'