Tworzenie stron internetowych

Niedrzwica Duża

Oceń naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje wyzytówki online które przyciągną klientów w mieście Niedrzwica Duża. Zapewniemy szczegółowe podejście do Twojego biznesu. Niskie ceny i profesjonalne wykonanie zapewni Ci sukces. Miejsce w internecie jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, profesjonalnie wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają klienta do skorzystania z Twojej oferty. Nowoczesne technologie jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Niedrzwica Duża - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Niedrzwica Duża" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Niedrzwica Duża warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Niedrzwica Duża" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Niedrzwica Duża" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Niedrzwica Duża i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Niedrzwica Duża

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Niedrzwica Duża
Główna ulica
Główna ulica
Państwo  Polska
Województwo lubelskie
Powiat lubelski
Gmina Niedrzwica Duża
Liczba ludności (2008) 3900
Strefa numeracyjna (+48) 81
Kod pocztowy 24-220
Tablice rejestracyjne LUB
SIMC 0386844
Położenie na mapie gminy Niedrzwica Duża
Mapa lokalizacyjna gminy Niedrzwica Duża
Niedrzwica Duża
Niedrzwica Duża
Położenie na mapie powiatu lubelskiego
Mapa lokalizacyjna powiatu lubelskiego
Niedrzwica Duża
Niedrzwica Duża
Położenie na mapie województwa lubelskiego
Mapa lokalizacyjna województwa lubelskiego
Niedrzwica Duża
Niedrzwica Duża
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Niedrzwica Duża
Niedrzwica Duża
Ziemia51°06′48″N 22°23′12″E/51,113333 22,386667
Kościół parafialny
Fragment nasypu w lesie "za torami"
Niedrzwica – główna ulica

Niedrzwica Dużawieś w Polsce położona w województwie lubelskim, w powiecie lubelskim, w gminie Niedrzwica Duża.

W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do ówczesnego województwa lubelskiego. Wieś posiada większość mediów (wodociąg, sieć gazową, telekomunikacyjną). W Niedrzwicy Dużej znajduje się oczyszczalnia ścieków[1]. Trwają prace nad rozbudową sieci kanalizacyjnej. Na terenie wsi jest zasięg wszystkich operatorów GSM w Polsce, a na terenie gminy są rozmieszczone maszty.

Mieszkańcy wsi utrzymują się z 3 głównych dziedzin gospodarki:

  • rolnictwo
  • usługi
  • lekka produkcja przemysłowa

Miejscowość jest siedzibą gminy Niedrzwica Duża.

Historycznie położona jest w Małopolsce (początkowo w Ziemi Sandomierskiej, a następnie w Ziemi Lubelskiej).

Historia do 1945[edytuj]

Pierwsza informacja o istnieniu Niedrzwicy Dużej jako wsi pojawia się na początku XV wieku – w 1417 roku. W tym miejscu należy dodać, że pierwsze wzmianki o istnieniu wsi zwanej Niedrzwicą pochodzą już z 1374 roku. Wiadomość ta odnosi się do sąsiedniej wsi – Niedrzwicy Kościelnej, na bazie której wyrosła później Niedrzwica Duża. W 1417 roku pojawia się w źródłach konkretna nazwa wsi Nedrwicza...[2]

XVII-XVIII wieku właścicielami tej miejscowości byli; Zbigniew Goraj, Giełczewski, Daniel Borzęcki, Andrzej Sobieszczański, Daniel Bełdowski i Stanisław Bobola. W 1715 r. staruszka Marcjanna Bobolina przekazała mu Niedrzwicę, którą po śmierci Stanisława utrzymała aż dotąd w swem posiadaniu, pomimo pretensji, jakie sobie rościł do tych dóbr Paweł Bobola – brat stryjeczny Stanisława.

Komunikacja[edytuj]

Wieś jest dobrze skomunikowana, leży przy drodze krajowej 19 Lublin-Rzeszów, drodze wojewódzkiej nr 834 Bełżyce-Bychawa i na niezelektryfikowanej linii kolejowej Lublin-Kraśnik jest stacja, na której wybudowano nowy peron. Obecnie jest po 8 odjazdów pociągów ze stacji Niedrzwica w obu kierunkach. Komunikacja kołowa jest lepiej rozwinięta i zapewnia ją ok. 10 firm prywatnych. Szacuje się ze na tej trasie jest 150 połączeń każdego dnia.

Rolnictwo[edytuj]

Struktura agrarna wsi jest rozdrobniona, występują jednak tendencje do profilowania i zwiększania gospodarstw. Uprawia się głównie pszenicę, buraki cukrowe (jeden z najdłużej działających składów buraczanych cukrowni Lublin), jęczmień, ziemniaki.

Przemysł[edytuj]

W latach 90. została rozbudowana infrastruktura drobnego i średniego przemysłu. Mieszczą się tu między innymi: zakład przetwórstwa stali, rozlewnia gazu LPG, tartak oraz wiele innych.

Parafia[edytuj]

Parafia Niedrzwica Duża powstała 14 września 1984 roku. Nastąpiło wtedy poświęcenie nowo wybudowanego kościoła pw. Podwyższenia Krzyża. Od początku proboszczem parafii jest ks. Marian Kaczmara. Parafia posiada także plac przed kościołem w użytkowaniu wieczystym oraz cmentarz parafialny na ul. Leśnej.

Ciekawostki[edytuj]

  • W czasie II wojny światowej Niemcy rozpoczęli budowę linii kolejowej Niedrzwica Duża – Bełżyce – Chodel. W okolicach Niedrzwicy i Chodla pozostały nasypy ziemne pod tory kolejowe. Prace nie zostały nigdy ukończone, pozostały tylko nasypy.
  • Miejscowość jest największą wsią w województwie lubelskim.[potrzebny przypis]

Zobacz też[edytuj]

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj]

'