Tworzenie stron internetowych

Niwnica

Poznaj naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje strony internetowe które przyciągną klientów w mieście Niwnica. Zapewniemy szczegółowe podejście do Twojego biznesu. Niskie ceny i z dbałością o detale wykonanie zapewni Ci sukces. Adres w internecie jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, dokładnie wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają oferenta do skorzystania z Twojej oferty. Nowoczesne technologie jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Niwnica - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Niwnica" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Niwnica warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Niwnica" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Niwnica" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Niwnica i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Niwnica

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Niwnica
Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Niwnicy
Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Niwnicy
Państwo  Polska
Województwo opolskie
Powiat nyski
Gmina Nysa
Liczba ludności (2013) 751[1]
Strefa numeracyjna 77
Kod pocztowy 48-303[2]
Tablice rejestracyjne ONY
SIMC 0500435
Położenie na mapie gminy Nysa
Mapa lokalizacyjna gminy Nysa
Niwnica
Niwnica
Położenie na mapie powiatu nyskiego
Mapa lokalizacyjna powiatu nyskiego
Niwnica
Niwnica
Położenie na mapie województwa opolskiego
Mapa lokalizacyjna województwa opolskiego
Niwnica
Niwnica
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Niwnica
Niwnica
Ziemia50°27′03″N 17°23′22″E/50,450833 17,389444

Niwnica – (niem. Neunz) wieś w Polsce położona w województwie opolskim, w powiecie nyskim, w gminie Nysa[3].

W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do ówczesnego województwa opolskiego.

Niwnica to wieś położona w południowej części gminy Nysa. Sąsiaduje z pięcioma sołectwami tj. Wyszków Śląski, Domaszkowice, Wierzbięcice, Hajduki Nyskie i Kępnica. Istotnym walorem położenia wsi jest bliskie sąsiedztwo miasta Nysy, oddalonego około 4 km. Przez Niwnicę przechodzi jedna z dróg krajowych (DK41 Nysa - Prudnik). Wieś liczy 751 mieszkańców (2013). We wsi Niwnica jest ogółem 45 gospodarstw indywidualnych, 15 gospodarstw od 2 do 5 ha, a pozostałe to nieruchomości do 1 ha.

Niwnica leży na przedpolu Sudetów Wschodnich. Krajobraz jest mocno urozmaicony. Obecny charakter roślinności to efekt przekształceń środowiska przez gospodarkę człowieka. Większość lasów została zastąpiona przez użytki rolne i tereny zabudowane ze specyficzną roślinnością synantropijną i obcego pochodzenia. Dominują tu zbiorowiska związane przede wszystkim z gruntami ornymi.

Nazwa[edytuj]

W 1475 roku w łacińskich statutach Statuta Synodalia Episcoporum Wratislaviensium miejscowość wymieniona jest w zlatynizowanej staropolskiej formie Newnicz[4].

Zabytki[edytuj]

Według rejestru Narodowego Instytutu Dziedzictwa na listę zabytków wpisane są[5]:

  • kościół par. pw. Podwyższenia Krzyża, z XV w., 1642 r., 1858 r.
  • dzwonnica (zbudowana 1609-1610)
  • zbiorowa mogiła ofiar hitlerowskich, na cmentarzu rzym.-kat.
  • dwór sołtysi, obecnie dom nr 23, z 1618 r., XIX w.
  • dom nr 15, z 1830 r.

Przypisy

  1. http://www.odnowawsi.eu/serwis/index.php?id=152&idd=439
  2. Oficjalny Spis Pocztowych Numerów Adresowych - Poczta Polska. „Spis numerów adresowych”, s. według indeksu nazw, 2013. Warszawa: Poczta Polska S.A.. 
  3. Rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 13 grudnia 2012 r. w sprawie wykazu urzędowych nazw miejscowości i ich części (Dz.U. z 2013 r. poz. 200)
  4. Franz Xaver Seppelt,"Die Breslauer Diözesansynode vom Jahre 1446", Franz Goerlich, Breslau 1912, str. 97. - tekst łaciński statutów w wersji zdigitalizowanej.
  5. Rejestr zabytków nieruchomych woj. opolskiego. Narodowy Instytut Dziedzictwa. [dostęp 24.12.2012]. s. 68.
'