Tworzenie stron internetowych

Nochowo

Zobacz naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje strony www które przyciągną klientów w mieście Nochowo. Zapewniemy szczególne podejście do Twojego biznesu. Konkurencyjne ceny i profesjonalne wykonanie zapewni Ci sukces. Adres w internecie jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, profesjonalnie wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają klienta do skorzystania z Twojej oferty. Rozwiązania na czasie jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Nochowo - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Nochowo" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Nochowo warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Nochowo" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Nochowo" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Nochowo i w całej Polsce!



Reklama internetowa - Marketing www

Chcesz aby Twoja strona/sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Nochowo" lub "pewna firma Nochowo" mogli trafić do twojej witryny? Poznaj ofertę Malinemarketing dla Nochowo. Zyskaj profesionalneą reklamę i promocję dla Twojej firmy w Nochowo.

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Nochowo

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Nochowo
Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum
Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum
Państwo  Polska
Województwo wielkopolskie
Powiat śremski
Gmina Śrem
Wysokość 80 m n.p.m.
Liczba ludności (2006) 870
Strefa numeracyjna (+48) 61
Kod pocztowy 63-100
(poczta: Śrem)
Tablice rejestracyjne PSE
SIMC 0596464
Położenie na mapie gminy Śrem
Mapa lokalizacyjna gminy Śrem
Nochowo
Nochowo
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Nochowo
Nochowo
Ziemia52°04′24″N 16°58′40″E/52,073333 16,977778
Figura Najświętszego Serca Jezusa

Nochowowieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie śremskim, w gminie Śrem. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa poznańskiego.

Wieś położona przy południowo-wschodniej granicy Śremu, przy drodze wojewódzkiej nr 432 z Leszna do Wrześni przez Śrem. We wsi znajduje się skrzyżowanie z drogą w powiecie śremskimnr 4073 do Dolska przez Mełpin[1]. Komunikację ze wsi do miasta Śrem zapewnia komunikacja miejska w Śremie[2].

W 1292 roku ulokowano wieś na prawie średzkim. Wówczas książę Polski Przemysł II sprzedał wieś sołtysowi Zachariaszowi i jego bratu Wilhelmowi. Prawdopodobnie wtedy istniał tu kościół św. Mikołaja, o którym powstały legendy. Kronikarz Jan Długosz opisał pobyt Władysława Jagiełły 7 lipca 1416 roku: Król oglądał jak rosną garnki wszelkiego rodzaju, same przez się, sztuką wyłącznie przyrody[3]. Opis z kroniki odnosi się do istniejącego i potwierdzonego w XX wieku badaniami terenowymi cmentarzyska popielnicowego kultury łużyckiej Od XVI wieku wieś wchodziła w skład starostwa śremskiego i należała m.in. Opalińskich z Sierakowa. Następnie dzierżawili ją Czarneccy i Kinderowie. W 1921 majątek wydzierżawiło Towarzystwo Akcyjne "Spójnia", powstała w 1917 spółka ogrodników, producentów nasion, wpisała do Rejestru Odmian Roślin Warzywnych ponad 100 własnych odmian roślin, w tym ogórka śremskiego[4].

W Nochowie urodzili się bracia Bartkowiakowie, piloci wojskowi, kawalerowie Orderu Wojennego Virtuti Militari: Antoni (1897-1922) i Władysław (1900-1920).

Zabytkiem chronionym prawem jest:

  • Zespół dworski składający się z dworu z 1917; obecnie znajduje się w nim placówka naukowo-badawcza, która wyhodowała odmiany warzyw znane w całym kraju oraz parku z końca XIX wieku o powierzchni 2,5 ha[5].

Zabytkami w gminnej ewidencji zabytków są również[6]:

  • Zespół folwarczny – kolonia mieszkalna,
  • Budynek szkoły z końca XIX wieku,
  • Zabytkowy dom i zagroda przy ul. Wiejskiej,
  • Figura Najświętszego Serca Jezusa z 1948 przy ul. Śremskiej i krzyż przydrożny z 1975 przy ul. Szkolnej[7].

W Nochowie znajduje się Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. hr. Władysława Zamoyskiego. W roku szkolnym 2006/2007 do placówki uczęszczało 280 uczniów[8]. Do świątków przydrożnych należy także barokowo-klasycystyczna kapliczka Matki Boskiej Różańcowej, figura Matki Boskiej Niepokalanie Poczętej z 1903, kapliczka Najświętszego Serca Jezusa z 1960, figura Krzyża Świętego, figura Najświętszego Serca Jezusa z 1935 oraz grota Matki Boskiej z Lourdes z 1929 przy ul. Wiejskiej[9].

Przypisy

  1. Powiatowy Zarząd Dróg w Śremie: Wykaz dróg powiatowych. [dostęp 6 lipca 2009].
  2. Rozkład jazdy. srem.pl. [dostęp 2017-07-10].
  3. Ciekawsze miejscowości. W: Zbigniew Szmidt: Powiat Śremski. Śrem: Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego - Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości, 2010, s. 86.
  4. Zbigniew Szmidt: Powiat Śremski, przewodnik turystyczny. Śrem: Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego - ŚOWMP, 2010, s. 25-29.
  5. Narodowy Instytut Dziedzictwa: Rejestr zabytków nieruchomych – województwo wielkopolskie. 31 marca 2017; 7 miesięcy temu. [dostęp 2015-09-21]. s. 229.
  6. Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Śrem: Gminna ewidencja zabytków – Nochowo. [dostęp 6 lipca 2009].
  7. Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Śrem: Gminna ewidencja zabytków – Kapliczki przydrożne. [dostęp 6 lipca 2009].
  8. Urząd Miejski w Śremie: Strategia rozwoju gminy Śrem. Śrem: 2007.
  9. Zachowanie lokalnego dziedzictwa. Świątki przydrożne i kościoły w gminie Śrem. Śrem: Unia Gospodarcza Miast Regionu Śremskiego - ŚOWMP, 2010.

Linki zewnętrzne[edytuj]

'