Tworzenie stron internetowych

Nowa Sarzyna

Sprawdź naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje strony internetowe które przyciągną klientów w mieście Nowa Sarzyna. Zapewniemy indywidualne podejście do Twojego biznesu. Niskie ceny i dobre wykonanie zapewni Ci sukces. Miejsce w internecie jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, profesjonalnie wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają klienta do skorzystania z Twojej oferty. Rozwiązania z wysokiej półki jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Nowa Sarzyna - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Nowa Sarzyna" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Nowa Sarzyna warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Nowa Sarzyna" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Nowa Sarzyna" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Nowa Sarzyna i w całej Polsce!



Reklama internetowa - Marketing www

Chcesz aby Twoja strona/sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Nowa Sarzyna" lub "pewna firma Nowa Sarzyna" mogli trafić do twojej witryny? Poznaj ofertę Malinemarketing dla Nowa Sarzyna. Zyskaj profesionalneą reklamę i promocję dla Twojej firmy w Nowa Sarzyna.

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Nowa Sarzyna

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Ten artykuł dotyczy miasta. Zobacz też: Nowa Sarzyna (ujednoznacznienie).
Nowa Sarzyna
Centrum miasta
Centrum miasta
Herb Flaga
Herb Nowej Sarzyny Flaga Nowej Sarzyny
Państwo  Polska
Województwo  podkarpackie
Powiat leżajski
Gmina Nowa Sarzyna
gmina miejsko-wiejska
Prawa miejskie 1973
Burmistrz Andrzej Rychel
Powierzchnia 9,15 km²
Populacja (30.06.2016)
• liczba ludności
• gęstość

6021[1]
658,0 os./km²
Strefa numeracyjna
+48 17
Kod pocztowy 37-310
Tablice rejestracyjne RLE
Położenie na mapie województwa podkarpackiego
Mapa lokalizacyjna województwa podkarpackiego
Nowa Sarzyna
Nowa Sarzyna
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Nowa Sarzyna
Nowa Sarzyna
Ziemia50°19′13″N 22°20′40″E/50,320278 22,344444
TERC
(TERYT)
1808054
SIMC 0974788
Urząd miejski
ul. Kopernika 1
37-310 Nowa Sarzyna
Strona internetowa
BIP
Nowa Sarzyna
Basen w Nowej Sarzynie

Nowa Sarzynamiasto w województwie podkarpackim, w powiecie leżajskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej. Położone jest nad Trzebośnicą w dolinie Dolnego Sanu. W latach 1975–1998 miasto administracyjnie należało do woj. rzeszowskiego. Według danych GUS, 31 grudnia 2009 miasto było zamieszkane przez 6 129 osób.

Historia[edytuj]

Miejscowość powstała na gruntach XIV-wiecznej wsi Sarzyna.

W XVI i XVII wieś i okolice były najeżdżane przez Tatarów[2].

W ramach Centralnego Okręgu Przemysłowego, w roku 1937 rozpoczęto budowę zakładów chemicznych z przyfabrycznym osiedlem. Podczas II wojny światowej w okolicy Sarzyny były przeprowadzane liczne akcje dywersyjne polskiego podziemia. Okupacja oraz działania wojenne spowodowały na terenie fabryki ogromne straty. Po wojnie rozpoczął się okres intensywnej odbudowy zakładu i budowy nowych osiedli mieszkaniowych. W 1956 Nowa Sarzyna otrzymała status osiedla, a prawa miejskie w 1973.

Nowa Sarzyna charakteryzuje się zupełnym brakiem „starej zabudowy”, budynki miasta są powojenne. Wyglądem bardziej przypomina duże osiedle niż miasto.

Gospodarka[edytuj]

Głównym pracodawcą dla mieszkańców miasta są Zakłady Chemiczne „Organika-Sarzyna” S.A., zajmujące się produkcją środków ochrony roślin oraz żywic epoksydowych i poliestrowych. Oprócz tego mieszkańcy miasta zajmują się wikliniarstwem[styl do poprawy].

Edukacja[edytuj]

  • Zespół Szkół w Nowej Sarzynie
  • Gimnazjum im. Jana Pawła II w Nowej Sarzynie

Wspólnoty religijne[edytuj]

Obszar Nowej Sarzyny podlega pod Parafię NMP Królowej Polski w Nowej Sarzynie. Kościół parafialny powstał w latach 1970-1979, w jego dzwonnicy znajduje się zabytkowy dzwon datowany na XVI w.

Organizacje[edytuj]

Szkolne Koło Geograficzno-Krajoznawcze działające przy Gimnazjum im. Jana Pawła II Nowej Sarzynie istnieje od 2007. Główne pola działalności SKGK to szeroko pojmowana turystyka, imprezy na orientację, rajdy, a szczególnie wycieczki rowerowe po najciekawszych rejonach okolic Nowej Sarzyny.

W Nowej Sarzynie działa koło PTTK, organizator m.in. corocznych czerwcowych zlotów do Rezerwatu Przyrody „Azalia” w Kołaczni koło Woli Zarczyckiej. Na zlotach gromadzą się miłośnicy (zazwyczaj wycieczki piesze i rowerowe) kwitnącej azalii. Zloty połączone są z występami artystycznymi, związanymi tematycznie z turystyką. W 2009 r. z okazji 100-lecia odkrycia stanowiska azalii pontyjskiej wystąpił m.in. zespół „Wołosatki”.

Demografia[edytuj]

  • Piramida wieku mieszkańców Nowej Sarzyny w 2014 roku[1].


Piramida wieku Nowa Sarzyna.png

Sport[edytuj]

Współpraca międzynarodowa[edytuj]

Miasta partnerskie:

Osiągnięcia mieszkańców[edytuj]

  • Henryk Atemborski – odbył samotną rowerową podróż dookoła Europy (05.05.2002 – 22.04.2003).
  • Jan Krauz – trzykrotnie brał udział w igrzyskach paraolimpijskich w latach 1976, 1980 i 1984, zdobywając w nich 9 medali, w tym kilka złotych w skoku w dal, w zwyż i biegach na 100 i 400 m. Jego najlepszy rezultat, to wynik 10,6 sekundy w biegu na 100 m. 110 razy stawał na podium igrzysk paraolimpijskich, mistrzostw Inwalidów Świata, Europy i Polski. W latach 70. i 80. zdobył dziewięć tytułów Mistrza Świata i Europy.

Wieloletni zawodnicy karate z największymi osiągnięciami:

  • Maciej Jeziorowski – złoty medalista w Mistrzostwach Europy Juniorów Karate Kyokushin (2011), brązowy medalista Mistrzostw Europy Juniorów Karate Kyokushin (2013).
  • Izabela Dec – dwukrotna srebrna medalistka w Mistrzostwach Europy Juniorów Karate Kyokushin (2011 i 2013) oraz uczestniczka turnieju Friendship w Japonii[6].

Urodzeni w Nowej Sarzynie[edytuj]

Honorowi obywatele Miasta Nowa Sarzyna[7][edytuj]

  • Józef Skovajsa
  • Władysław Piłat
  • Stanisław Turek
  • Henryk Atemborski
  • Józef Półćwiartek
  • Jan Warchał
  • Jan Kida
  • Jan Krauz
  • Wincenty Pażyra

Zobacz też[edytuj]

Przypisy

  1. ab http://www.polskawliczbach.pl/Nowa_Sarzyna, w oparciu o dane GUS.
  2. Strona miasta i gminy
  3. współpraca zawieszona w październiku 2016 z powodu nadania honorowego obywatela miasta Stepanowi Banderze, odpowiedzialnemu za ludobójstwo na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej.
  4. Strona miasta, dostęp: 18.10.2015
  5. Strona miasta, dostęp: 18.10.2015
  6. Marcin Jastrzębski: Karate. Podróż marzeń Izabeli Dec z Leżajskiego Klubu Kyokushin Karate. www.nowiny24.pl, 2011-11-11.
  7. Strona miasta

Linki zewnętrzne[edytuj]

'