Tworzenie stron internetowych

Nurzec Stacja

Oceń naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje sklepy internetowe które przyciągną klientów w mieście Nurzec Stacja. Zapewniemy indywidualne podejście do Twojego biznesu. Konkurencyjne ceny i dobre wykonanie zapewni Ci sukces. Adres w internecie jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, ładnie wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają oferenta do skorzystania z Twojej oferty. Aktualne rozwiązania jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Nurzec Stacja - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Nurzec Stacja" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Nurzec Stacja warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Nurzec Stacja" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Nurzec Stacja" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Nurzec Stacja i w całej Polsce!



Reklama internetowa - Marketing www

Chcesz aby Twoja strona/sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Nurzec Stacja" lub "pewna firma Nurzec Stacja" mogli trafić do twojej witryny? Poznaj ofertę Malinemarketing dla Nurzec Stacja. Zyskaj profesionalneą reklamę i promocję dla Twojej firmy w Nurzec Stacja.

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Nurzec Stacja

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z Nurzec Stacja)
Skocz do: nawigacja, szukaj
Nurzec-Stacja
Stacja kolejowa w Nurcu
Stacja kolejowa w Nurcu
Państwo  Polska
Województwo podlaskie
Powiat siemiatycki
Gmina Nurzec-Stacja
Liczba ludności (2006) 2000
Strefa numeracyjna (+48) 85
Kod pocztowy 17-330
Tablice rejestracyjne BSI
SIMC 0037894
Położenie na mapie gminy Nurzec-Stacja
Mapa lokalizacyjna gminy Nurzec-Stacja
Nurzec-Stacja
Nurzec-Stacja
Położenie na mapie powiatu siemiatyckiego
Mapa lokalizacyjna powiatu siemiatyckiego
Nurzec-Stacja
Nurzec-Stacja
Położenie na mapie województwa podlaskiego
Mapa lokalizacyjna województwa podlaskiego
Nurzec-Stacja
Nurzec-Stacja
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Nurzec-Stacja
Nurzec-Stacja
Ziemia52°27′47″N 23°05′14″E/52,463056 23,087222
Kościół parafialny pw. Matki Bożej Częstochowskiej

Nurzec-Stacja (białorus. Нурэц-Станцыя, Nurec-Stancyja) – osada w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie siemiatyckim, w gminie Nurzec-Stacja. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa białostockiego.

Miejscowość jest siedzibą gminy Nurzec-Stacja. Znajduje się tu stacja kolejowa Nurzec.

Historia[edytuj]

Zaczątkiem miejscowości była osada robotników pracujących przy budowie linii kolejowej Białystok-Siedlce w 1904 roku.

W sierpniu 1942 Niemcy utworzyli w Nurcu getto dla ludności żydowskiej[1]. Mieszkało w nim ok. 250 osób[1]. Getto zostało zlikwidowane na początku listopada 1942, a jego mieszkańców wywieziono do getta w Kleszczelach[1].

W czasie okupacji niemieckiej Armia Krajowa przeprowadziła tutaj akcję mającą na celu uwolnienie Żydów transportowanych koleją do obozu zagłady w Treblince. Wydarzenie to opisuje relacja zawarta w książce:Zagłada Żydów (1939–1945) (wydanie II poprawione i poszerzone, oprac. Julian Grzesik, Lublin 2008): "W grudniu 1942 r. patrol AK dowodzony przez sierżanta „Sępa" (Kazimierz Wyszyński) zatrzymał pod Nurcem na wschód od Siemiatycz pociąg wiozący Żydów transportowanych z Wilna do Treblinki. Ci nie chcieli opuścić wagonów. Partyzanci trzymając w szachu litewskich konwojentów, którzy zabarykadowali się w swym wagonie, tłumaczyli Żydom, że jadą na pewną śmierć. W odpowiedzi usłyszeli, że jadą nie na śmierć, lecz do pracy, bo kazano im zabrać potrzebne do niej narzędzia."[2]

Rozwój miejscowości związany z uruchomieniem tartaków i kaflarni działających w okresie międzywojennym i powojennym. Tartak w Nurcu-Stacji do 1994 roku zaliczano do największych w rejonie nadbużańskim.

Zabytki[edytuj]

  • dworzec kolejowy, XIX/XX, nr rej.:A-59 z 27.08.2003
  • wieża ciśnień, nr rej.:A-59 z 27.08.2003[3].
Zabytkowa wieża ciśnień obok dworca w Nurcu-Stacji


Zobacz też[edytuj]

  • inne miejscowości o nazwie Nurzec

Przypisy

  1. abc Czesław Pilichowski: Obozy hitlerowskie na ziemiach polskich 1939–1945. Informator encyklopedyczny. Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1979, s. 343. ISBN 83-01-00065-1.
  2. Podlascy Żydzi - Nurzec-Stacja. Próba odbicia więźniów z pociągu w Nurcu-Stacji. nawschodzie.pl. [dostęp 2016-08-04].
  3. Narodowy Instytut Dziedzictwa: Rejestr zabytków nieruchomych – województwo podlaskie. 31 marca 2017; 7 miesięcy temu. [dostęp 2012-01-23]. s. 60.

Linki zewnętrzne[edytuj]

'