Tworzenie stron internetowych

Obsza

Zobacz naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje strony internetowe które przyciągną klientów w mieście Obsza. Zapewniemy profesjonalne podejście do Twojego biznesu. Atrakcyjne ceny i fachowe wykonanie zapewni Ci sukces. Strona internetowa jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, dobrze wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają kupującego do skorzystania z Twojej oferty. Nowoczesne technologie jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Obsza - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Obsza" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Obsza warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Obsza" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Obsza" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Obsza i w całej Polsce!



Reklama internetowa - Marketing www

Chcesz aby Twoja strona/sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Obsza" lub "pewna firma Obsza" mogli trafić do twojej witryny? Poznaj ofertę Malinemarketing dla Obsza. Zyskaj profesionalneą reklamę i promocję dla Twojej firmy w Obsza.

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Obsza

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Obsza
Obsza
Państwo  Polska
Województwo lubelskie
Powiat biłgorajski
Gmina Obsza
Liczba ludności (2008) 861
Strefa numeracyjna (+48) 84
Kod pocztowy 23-413
Tablice rejestracyjne LBL
SIMC 0896137
Położenie na mapie gminy Obsza
Mapa lokalizacyjna gminy Obsza
Obsza
Obsza
Położenie na mapie powiatu biłgorajskiego
Mapa lokalizacyjna powiatu biłgorajskiego
Obsza
Obsza
Położenie na mapie województwa lubelskiego
Mapa lokalizacyjna województwa lubelskiego
Obsza
Obsza
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Obsza
Obsza
Ziemia50°18′54″N 22°57′24″E/50,315000 22,956667
Kościół pw. Wniebowzięcia NMP
Urząd Gminy w Obszy
Pomnik Józefa Piłsudskiego w Obszy

Obsza (pierwotnie Psza lub Psze) – wieś w Polsce położona w województwie lubelskim, w powiecie biłgorajskim, w gminie Obsza, na Płaskowyżu Tarnogrodzkim.

W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa zamojskiego.

Miejscowość liczy około 860 mieszkańców i jest siedzibą wiejskiej gminy Obsza – najdalej na południe wysuniętej gminy woj. lubelskiego. Równolegle do wsi przebiega droga wojewódzka nr 863 w relacji TarnogródCieszanów.

Obsza jest jedyną wsią gminną powiatu biłgorajskiego która zarazem nie jest największą wsią gminy – przerasta ją Zamch (ok. 1.500 mieszk.) oraz wieś Babice (ok. 1.000 mieszk.). Sąsiednia Wola Obszańska ma ok. 620 mieszkańców.

Historia[edytuj]

Obsza była siedzibą ruskiego rodu Kustrów i leżała w ziemi przemyskiej (województwo ruskie). Od XV wieku Obsza stała się wsią królewską w starostwie Zamch, a w 1588 wraz z nim znalazła się w dobrach Jana Zamoyskiego (później Ordynacji Zamojskiej). W 1867 Obsza została siedzibą gminy Babice w nowo utworzonym powiecie biłgorajskim.

Podczas okupacji hitlerowskiej wieś została wysiedlona przez Niemców, a gospodarstwa polskie objęli Ukraińcy.

Zabytki i atrakcje turystyczne[edytuj]

W Obszy znajduje się zabytkowy kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zbudowany w 1860 jako cerkiew unicka, następnie użytkowany przez parafię prawosławną[1]. Znajdują się tu również trzy cmentarze: unicko-prawosławny z XIX w., zachowany szczątkowo, prawosławny z XIX w. oraz rzymskokatolicki ze zbiorowymi mogiłami żołnierzy Wojska Polskiego z września 1939 roku[2].

Przez Obszę przebiega czerwony szlak rowerowy. Prowadzi on do Puszczy Solskiej (gdzie łączy się z innym szlakiem rowerowym i pieszymi tzw.szlak ziemi Józefowskiej) i wraca do Obszy.

Przypisy

  1. P. Cynalewska-Kuczma, Architektura cerkiewna Królestwa Polskiego narzędziem integracji z Imperium Rosyjskim, Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Adama Mickiewicza, Poznań 2004, ​ISBN 83-232-1463-8​, s.144
  2. D. Kawałko, Cmentarze województwa zamojskiego, Państwowa Służba Ochrony Zabytków, Zamość 1994, s. 167-169.

Linki zewnętrzne[edytuj]

'