Tworzenie stron internetowych

Ochotnica Dolna

Sprawdź naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje sklepy online które przyciągną klientów w mieście Ochotnica Dolna. Zapewniemy wyjątkowe podejście do Twojego biznesu. Niskie ceny i fachowe wykonanie zapewni Ci sukces. Adres w internecie jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, dobrze wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają klienta do skorzystania z Twojej oferty. Aktualne rozwiązania jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Ochotnica Dolna - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Ochotnica Dolna" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Ochotnica Dolna warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Ochotnica Dolna" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Ochotnica Dolna" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Ochotnica Dolna i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Ochotnica Dolna

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Ochotnica Dolna
Potok Gorcowy – jedna z bocznych dolin
Potok Gorcowy – jedna z bocznych dolin
Państwo  Polska
Województwo małopolskie
Powiat nowotarski
Gmina Ochotnica Dolna
Liczba ludności (2006) 2100
Strefa numeracyjna (+48) 18
Kod pocztowy 34-452[1]
Tablice rejestracyjne KNT
SIMC 0457580
Położenie na mapie województwa małopolskiego
Mapa lokalizacyjna województwa małopolskiego
Ochotnica Dolna
Ochotnica Dolna
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Ochotnica Dolna
Ochotnica Dolna
Ziemia49°31′33″N 20°19′10″E/49,525833 20,319444
Strona internetowa miejscowości
Drewniany kościół w Ochotnicy Dolnej

Ochotnica Dolnawieś w Polsce położona w województwie małopolskim, w powiecie nowotarskim, w gminie Ochotnica Dolna.

Integralne części wsi Ochotnica Dolna: Barbarówka, Bąki, Bełk, Bibiarze, Brysiówka, Brzeg, Chlipały, Dłubacze, Fisiorki, Gardonie, Gronik Wyżni, Hologówka, Janczury, Kamieniec, Kapłony, Kołodzieje, Koszarzyska, Kotarówka, Koziary, Kuce, Kudowe, Kwaleńce, Leskówka, Ligasy, Lubańskie, Nogawki, Pitki, Polisiówka, Potok Janczurowski, Rola, Równie, Rusnaki, Sikorówka, Skrodne, Sojkówka, Soskówka, Szymany, Tarchały, Wierchbabieniec, Zachry, Zarębówka, Zawory[2][3]

Integralne przysiółki wsi Ochotnica Dolna : Barnasie, Błachuty, Buciory, Chrobaki, Chryczyki, Golce, Gołdyny, Gorcowe, Hamówka, Jagiełły, Krzyśki, Liptaki, Młynne, Myśliwce, Niżni Gronik, Osobie, Palczyki, Piszczki, Rąbańczyska, Saski, Skalne, Szlagówka, Tomaszki, Twarogi, Urbaniaki[2][3]

W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa nowosądeckiego. Wieś jest siedzibą gminy Ochotnica Dolna. Ochotnica Dolna wraz z Ochotnicą Górną tworzą najdłuższą wieś w Polsce (Ochotnicę), która liczy niespełna 25 kilometrów.

Położenie[edytuj]

Ochotnica Dolna znajduje się w Gorcach. Pola i zabudowania miejscowości zajmują dolną część doliny rzeki Ochotnica (z wyjątkiem końcowego odcinka i ujścia znajdującego się w Tylmanowej), wraz ze zboczami dwóch pasm górskich otaczających dolinę tej rzeki; od południowej strony jest to pasmo Lubania, od północnej pasmo Gorca. Ponadto w głąb tych pasm wcinają się głęboko doliny kilku potoków, które również są zabudowane i zajęte przez pola Ochotnicy Dolnej. Są to doliny potoków: Skrodnego, Gorcowego, Młynnego, Kudowskiego, Szymanowskiego, Lubańskiego, Rolnickiego[4].

Przez Ochotnicę Dolną i Ochotnicę Górną biegnie droga z Tylmanowej do Harklowej przez przełęcz Knurowską (846 m n.p.m.). Do niedawna była to jedyna przejezdna dla samochodów droga przecinająca pasmo Gorców[4], do czasu oddania do użytku drogi biegnącej przez przełęcz Wierchmłynne w kierunku Zasadnego.

Piesze szlaki turystyczne[edytuj]

szlak turystyczny zielony Hale GorcowskieGorcowe – Ochotnica Dolna – LubańGronikGrywałd
szlak turystyczny niebieski Kamienica – Ochotnica Dolna – LubańPrzełęcz SnozkaCzorsztyn

Zobacz też[edytuj]


Przypisy

  1. Oficjalny Spis Pocztowych Numerów Adresowych. Poczta Polska S.A., styczeń 2013. [dostęp 2014–03–09]. s. według wyboru.
  2. ab Rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 13 grudnia 2012 r. w sprawie wykazu urzędowych nazw miejscowości i ich części. „Dziennik Ustaw”. Nr 29, poz. 200, s. 1867, 2013–02–15. Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. [dostęp 2014–03–09]. 
  3. ab TERYT (Krajowy Rejestr Urzędowego Podziału Terytorialnego Kraju). Główny Urząd Statystyczny. [dostęp 18.11.2015].
  4. ab Gorce. Mapa turystyczna 1:50 000. Kraków: Compass, 2007. ISBN 978-83-89165-39-8.
'