Tworzenie stron internetowych

Okonek

Poznaj naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje strony internetowe które przyciągną klientów w mieście Okonek. Zapewniemy wyjątkowe podejście do Twojego biznesu. Konkurencyjne ceny i z dbałością o detale wykonanie zapewni Ci sukces. Miejsce w internecie jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, kreatywnie wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają klienta do skorzystania z Twojej oferty. Rozwiązania z wysokiej półki jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Okonek - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Okonek" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Okonek warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Okonek" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Okonek" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Okonek i w całej Polsce!



Reklama internetowa - Marketing www

Chcesz aby Twoja strona/sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Okonek" lub "pewna firma Okonek" mogli trafić do twojej witryny? Poznaj ofertę Malinemarketing dla Okonek. Zyskaj profesionalneą reklamę i promocję dla Twojej firmy w Okonek.

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Okonek

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Ten artykuł dotyczy miasta. Zobacz też: inne znaczenia tego słowa.
Okonek
Fragment centrum miasta (ul. Niepodległości)
Fragment centrum miasta (ul. Niepodległości)
Herb Flaga
Herb Okonka Flaga Okonka
Państwo  Polska
Województwo  wielkopolskie
Powiat złotowski
Gmina Okonek
gmina miejsko-wiejska
Data założenia XVI w.
Prawa miejskie 1754
Burmistrz Małgorzata Sameć
Powierzchnia 6,01 km²
Populacja (30.06.2016)
• liczba ludności
• gęstość

3 983[1]
662,7 os./km²
Strefa numeracyjna
(+48) 67
Kod pocztowy 64-965
Tablice rejestracyjne PZL
Położenie na mapie powiatu złotowskiego
Mapa lokalizacyjna powiatu złotowskiego
Okonek
Okonek
Położenie na mapie województwa wielkopolskiego
Mapa lokalizacyjna województwa wielkopolskiego
Okonek
Okonek
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Okonek
Okonek
Ziemia53°32′08″N 16°51′07″E/53,535556 16,851944
TERC
(TERYT)
3031054
SIMC 0967044
Urząd miejski
ul. Niepodległości 53
64-965 Okonek
Strona internetowa
Wieża Tecława w Okonku, dawna Wieża Bismarcka z 1912

Okonek (niem. Ratzebuhr in Pommern[2]) – miasto w województwie wielkopolskim, w powiecie złotowskim, położone na Pojezierzu Południowopomorskim, nad rzeką Czarną. Siedziba gminy miejsko-wiejskiej Okonek.

Według danych z 30 czerwca 2016 r. miasto liczyło 3 983 mieszkańców[1].

Położenie[edytuj kod]

Okonek leży w północnej części województwa wielkopolskiego, w powiecie złotowskim. Okonek leży przy drodze krajowej nr 11 (relacji BytomKoszalin) i linii kolejowej (Piła Główna – Ustka), ze stacją kolejową. W bliskim sąsiedztwie Okonka przebiega trasa nr 22 relacji ElblągGorzów Wielkopolski.

Okonek leży na wschodnim krańcu Pojezierza Szczecineckiego. Przez miasto przepływa rzeka Czarna, dopływ Gwdy. Ok. 0,5 km na północ od zabudowy miejskiej znajduje się Tecławska Góra.

Według danych z 1 stycznia 2012 r. powierzchnia miasta wynosiła 6,01 km²[3].

W latach 1975–1998 miasto administracyjnie należało do woj. pilskiego.

Demografia[edytuj kod]

  • Piramida wieku mieszkańców Okonka w 2014 roku [1].


Piramida wieku Okonek.png

Gospodarka[edytuj kod]

Okonek jest lokalnym ośrodkiem usługowo-handlowym i niewielkim ośrodkiem przemysłowym. Największym zakładem jest Zakład Naprawczy Mechanizacji Rolnictwa posiadający 45-letnie doświadczenie w produkcji urządzeń do mechanizacji hodowli m.in. mieszalników pasz, rozdrabniaczy do zbóż, dmuchaw, kontenerów. Innymi większymi zakładami są Gminna Spółdzielnia "Samopomoc Chłopska", Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, Nadleśnictwo Okonek. W mieście istnieje poczta, posterunek policji, gimnazjum, przedszkole miejskie, wiele punktów usługowych, sklepów, apteki, agencji PKO BP i filia spółdzielczego Banku Ludowego w Złotowie.

Kultura[edytuj kod]

W Okonku istnieje Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury. W jego strukturach istnieje także Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna i jej filie w Lotyniu, Lędyczku, Pniewie. Od kilku lat co roku w czerwcu odbywa się impreza pod nazwą Dni Okonka. W mieście wtedy mają miejsce liczne imprezy kulturalno – rozrywkowe dla mieszkańców miasta i gminy. W okresie wakacji Miasto Okonek organizuje liczne festyny podczas których wśród dzieci wybiera się "małą miss". Znaną imprezą jest także "Prewencja na wesoło" organizowana przez Komendę Powiatową Policji w Złotowie, Urząd Miasta i Gminy w Okonku oraz Miejsko–Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w której uczestniczą dzieci i młodzież ze szkół podstawowych.

Sport[edytuj kod]

Okonek może poszczycić się obecnością kilku klubów sportowych:

  • Międzyzakładowy Ludowy Klub Sportowy "Włókniarz" – działają w nim cztery sekcje piłkarskie (trampkarze młodsi, trampkarze starsi, juniorzy, seniorzy)
  • Uczniowski Klub Biegacza "Maratończyk"
  • Uczniowski Klub Sportowy "Lider" w Okonku
  • Klub "Żacy" przy SP w Okonku

Miasto posiada rozbudowaną bazę sportową, istnieje Stadion Miejski, boisko sportowe "Orlik" oraz hala sportowa im. Jerzego Szmajdzińskiego, otwarta w 2010 roku. Cykliczna imprezą sportową w Okonku jest Półmaraton Lipcowy pod hasłem "Życie to ruch – ruch to życie" który organizują Urząd Miasta i Gminy oraz Uczniowski Klub Biegacza "Maratończyk".

Turystyka i zabytki[edytuj kod]

Okonek położony wśród lasów i jezior jest miastem, gdzie można wypocząć aktywnie. W okolicach miasta istnieją jeziora: Bąk, Leśne (uważane za najciekawsze na terenie gminy), Kacko, i Zimne. Większość jezior jest udostępniona dla wędkarzy. Dużą atrakcją jest też przepływająca przez teren gminy rzeka Gwda, która 3,5 km za miejscowością Podgaje tworzy Zbiornik Wodny Grudna. Z zabytków w mieście wyróżnić można:

Współpraca międzynarodowa[edytuj kod]

Miasta i gminy partnerskie: Niemcy Stockelsdorf[4]

Zobacz też[edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj kod]

Przypisy

  1. abc http://www.polskawliczbach.pl/Okonek, w oparciu o dane GUS.
  2. Rozporządzenie Ministrów: Administracji Publicznej i Ziem Odzyskanych z dnia 12 listopada 1946 r. o przywróceniu i ustaleniu urzędowych nazw miejscowości (M.P. z 1946 r. Nr 142, poz. 262)
  3. Powierzchnia i ludność w przekroju terytorialnym w 2012 r.. Warszawa: Główny Urząd Statystyczny, 2012-12-28. ISSN 1505-5507.
  4. okonek.pl
'