Tworzenie stron internetowych

Padew Narodowa

Zobacz naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje strony internetowe które przyciągną klientów w mieście Padew Narodowa. Zapewniemy profesjonalne podejście do Twojego biznesu. Konkurencyjne ceny i profesjonalne wykonanie zapewni Ci sukces. Strona www jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, profesjonalnie wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają klienta do skorzystania z Twojej oferty. Rozwiązania na czasie jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Padew Narodowa - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Padew Narodowa" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Padew Narodowa warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Padew Narodowa" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Padew Narodowa" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Padew Narodowa i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Padew Narodowa

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Padew Narodowa
Herb
Herb
Kościół św. Bartłomieja
Kościół św. Bartłomieja
Państwo  Polska
Województwo podkarpackie
Powiat mielecki
Gmina Padew Narodowa
Sołectwo Padew Narodowa
Liczba ludności (2013) 2300
Strefa numeracyjna (+48) 15
Kod pocztowy 39-340[1]
Tablice rejestracyjne RMI
SIMC 0803160
Położenie na mapie województwa podkarpackiego
Mapa lokalizacyjna województwa podkarpackiego
Padew Narodowa
Padew Narodowa
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Padew Narodowa
Padew Narodowa
Ziemia50°26′19″N 21°30′02″E/50,438611 21,500556

Padew Narodowawieś w Polsce położona w województwie podkarpackim, w powiecie mieleckim, w gminie Padew Narodowa.

Przez miejscowość przepływa niewielka rzeka Babulówka, dopływ Wisły.

Miejscowość jest siedzibą gminy Padew Narodowa oraz rzymskokatolickiej parafii św. Bartłomieja Apostoła. W Padwi znajduje się zabytkowy kościół św. Bartłomieja w stylu neoromańskim, z barokowym wyposażeniem wnętrza – sanktuarium św. Antoniego z Padwy.

Części wsi[edytuj]

Integralne części wsi Padew Narodowa[2][3]
SIMC Nazwa Rodzaj
0803176 Bór część wsi
0803182 Jeziorko część wsi
0803199 Padew Dolna część wsi
0803207 Padew Górna część wsi
0803213 Przedkościele część wsi
0803220 Przybyły część wsi
0803236 Wał część wsi
0803242 Wątoki część wsi
0803259 Wygwizdów część wsi
0803265 Zababcze część wsi

Historia[edytuj]

 Ta sekcja jest niekompletna. Jeśli możesz, rozbuduj ją.

W końcu XVIII wieku był to obszar kolonizacji józefińskiej, kiedy to ukształtowała się obecna nazwa miejscowości. Część wsi Padew zamieszkała przez rdzenną ludność polską została nazwana narodową, natomiast część zamieszkałą przez niemieckojęzycznych kolonistów nazywano Fallbrunn lub Padew. W 1875 w Padwii i okolicy mieszkało ok. 225 ewangelików, którzy należeli do zboru w Czerminie (niem. Hohenbach). Na początku XX wieku zawiązali oni zbór filialny z własnym kościołem.

W trakcie i tuż po II wojnie światowej ludność napływowa wyemigrowała do Niemiec. To sprawiło, że jako jednostka administracyjna przetrwała tylko polska część - Padew Narodowa.

W roku 1975 wskutek nowego podziału kraju, została przydzielona do województwa tarnobrzeskiego, a roku 1999 powróciła w skład powiatu mieleckiego.

Ludzie zasłużeni dla Ziemi Padewskiej[edytuj]

  • Ignacy Łukasiewicz - konstruktor lampy naftowej. Spoczywa na cmentarzu w Zręcinie koło Krosna. Tablica upamiętniająca związki tego Wielkiego Polaka z ziemią padewską znajduje się w kościele w Padwi Narodowej.
  • Franciszek Krempa - polski poseł
  • Ludwika Krysiakowa (z Uzarów)
  • Władysław Sikorski (z Tuszowa Narodowego) – polski wojskowy i polityk, generał broni Wojska Polskiego, Naczelny Wódz Polskich Sił Zbrojnych i premier Rządu na Uchodźstwie podczas II wojny światowej.



Przypisy

  1. Oficjalny Spis Pocztowych Numerów Adresowych poprzez wyszukiwarkę. Poczta Polska S.A., styczeń 2013. [dostęp 2015-03-26].
  2. Rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 13 grudnia 2012 r. w sprawie wykazu urzędowych nazw miejscowości i ich części (Dz.U. z 2013 r. poz. 200)
  3. TERYT (Krajowy Rejestr Urzędowego Podziału Terytorialnego Kraju). Główny Urząd Statystyczny. [dostęp 18.11.2015].


Linki zewnętrzne[edytuj]

'