Tworzenie stron internetowych

Pinczyn

Poznaj naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje sklepy online które przyciągną klientów w mieście Pinczyn. Zapewniemy szczególne podejście do Twojego biznesu. Konkurencyjne ceny i profesjonalne wykonanie zapewni Ci sukces. Strona www jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, profesjonalnie wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają oferenta do skorzystania z Twojej oferty. Rozwiązania z wysokiej półki jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Pinczyn - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Pinczyn" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Pinczyn warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Pinczyn" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Pinczyn" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Pinczyn i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Pinczyn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Pinczyn
Kościół i cmentarz w Pinczynie
Kościół i cmentarz w Pinczynie
Państwo  Polska
Województwo pomorskie
Powiat starogardzki
Gmina Zblewo
Wysokość 102 - 142 m n.p.m.
Liczba ludności (2007) 2325
Strefa numeracyjna (+48) 58
Kod pocztowy 83-251
Tablice rejestracyjne GST
SIMC 0177017
Położenie na mapie gminy Zblewo
Mapa lokalizacyjna gminy Zblewo
Pinczyn
Pinczyn
Położenie na mapie powiatu starogardzkiego
Mapa lokalizacyjna powiatu starogardzkiego
Pinczyn
Pinczyn
Położenie na mapie województwa pomorskiego
Mapa lokalizacyjna województwa pomorskiego
Pinczyn
Pinczyn
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Pinczyn
Pinczyn
Ziemia53°57′44″N 18°20′47″E/53,962222 18,346389

Pinczynwieś kociewska w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie starogardzkim, w gminie Zblewo.

Pinczyn leży przy linii kolejowej nr 203 Tczew – Kostrzyn. Na łące (teren prywatny)[1] obok toru kolejowego leży głaz narzutowy - pomnik przyrody przyniesiony niegdyś przez lodowiec, zwany Kamieniem diabelskim (obwód 14 m, wysokość 2,20 m). Miejscowość ma charakter ulicówki. Przez wieś przepływa rzeka Piesienica. Pinczyn, wraz z sąsiednimi Zblewem i Bytonią tworzy zwarty obszar osadniczy o charakterze małomiasteczkowym.

Miejscowość jest siedzibą rzymskokatolickiej parafii św. Elżbiety. W Pinczynie działa LZS Meteor Pinczyn, Wiejski Dom Kultury oraz Ochotnicza Straż Pożarna. Poszczególne części wsi posiadają nazwy własne (Babie Doły, Kiwity, Kolonie Pinczynek i Scieki).

W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa gdańskiego.

O nazwie Pinczyn[edytuj]

Nazwa wsi pochodzi od przezwiska Pinka lub od określenia pieniek, z gwarową wymową pinek. Najprawdopodobniej pierwotnie nazwa wsi brzmiała Pieńki, gwarowo Pinki i stopniowo zmieniała się w Pinczyn. Być może nazwa ma związek z nazwą rzeczki Piesienicy, od której miało powstać nazwisko Pyszyński. Mieszkańcy wywodzą nazwę wsi od połączenia dwóch zniekształconych słów: "piencz (pincz w znaczeniu pięć) synów".

Zobacz też[edytuj]

Przypisy

Bibliografia[edytuj]

  1. Edyta Wiśniowska, Pinczyn, Gdańsk 1981.
  2. Katarzyna Sturmowska, Jeszcze zaświeci słoneczko... Wokół pamiętnika Franciszki Powalskiej z Pinczyna, Starogard Gdański 2013.

Linki zewnętrzne[edytuj]

'