Tworzenie stron internetowych

Pławce

Oceń naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje strony www które przyciągną klientów w mieście Pławce. Zapewniemy profesjonalne podejście do Twojego biznesu. Konkurencyjne ceny i profesjonalne wykonanie zapewni Ci sukces. Strona www jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, kreatywnie wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają kupującego do skorzystania z Twojej oferty. Aktualne rozwiązania jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Pławce - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Pławce" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Pławce warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Pławce" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Pławce" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Pławce i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Pławce

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Pławce
Dwór i kościół w Pławcach
Dwór i kościół w Pławcach
Państwo  Polska
Województwo wielkopolskie
Powiat średzki
Gmina Środa Wielkopolska
Liczba ludności 400
Strefa numeracyjna (+48) 61
Kod pocztowy 63-000
(poczta: Środa Wielkopolska),

dawniej 63-011 (poczta: Pławce)

Tablice rejestracyjne PSR
SIMC 0597073
Położenie na mapie gminy Środa Wielkopolska
Mapa lokalizacyjna gminy Środa Wielkopolska
Pławce
Pławce
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Pławce
Pławce
Ziemia52°18′19″N 17°16′27″E/52,305278 17,274167
Dawny budynek Średzkiej Kolei Dojazdowej (kwiecień 2011). W tle spichlerz

Pławcewieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie średzkim, w gminie Środa Wielkopolska.

Nazwa[edytuj]

Nazwa miejscowości wzięła się od zwyczaju pławienia (kąpania) koni w zbiornikach wodnych, m.in. w czasie wojen.

Historia i warunki przyrodnicze[edytuj]

Pierwsze wzmianki o miejscowości pojawiły się w XIV wieku, gdzie figuruje w dokumentach jako Plowcze. W XVI w. wieś należała do rodzin Niwskich i Żernickich, natomiast w XVII w. do Łasickich. W następnych latach miejscowość była królewszczyzną dzierżawioną przez Malczewskiego. Po przejęciu przez rząd pruski oddana w dzierżawę Kurowskim, a następnie Niemcom.

Najstarsi mieszkańcy pamiętają epidemię cholery w okolicy. Umarli zostali pochowani w pobliskim lesie na tzw. torfowiskach, z których w XX i XXI wieku był wydobywany torf. Pozostałością po wydobyciu są sztuczne oczka wodne. Są zamieszkiwane przez wiele gatunków ryb m.in. szczupak do 1,5m długości i, płoć, węgorze, karasie, japońce , liny, okonie,leszcze. Znalazła tam także schronienie para łabędzi niemych. Natomiast w kierunku Środy Wlkp. znajdują się tzw. rozlewiska, będące miejscem zbiórek ptaków przed jesiennymi odlotami, wśród których można rozróżnić m.in. żurawie.

W latach 1902-1976 przez miejscowość przebiegała trasa wąskotorówki na trasie Kobypole - Środa Miasto - Zaniemyśl.

W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa poznańskiego.

Zabytki[edytuj]

We wsi znajduje się kościół wybudowany w roku 1934, pod wezwaniem św. Stanisława Kostki. Inicjatywę założenia kościoła podjęli Stanisław i Jadwiga Rozmiarkowie wraz z rodziną. Natomiast ziemię pod budowę kaplicy dali bracia Marcin i Tomasz Jurgasińscy. Kościół jest filią kościoła kolegiackiego w Środzie Wielkopolskiej.

 Osobny artykuł: Dwór w Pławcach.

Innym zabytkiem jest dwór parterowy umieszczony w niewielkim parku. W pierwszej połowie XX wieku i na początku drugiej znajdowała się w nim szkoła podstawowa w Pławcach, później przeniesiona do nowego budynku, w którym istnieje do dziś. Obecnie dworek jest podzielony na kilka mieszkań, które są własnością gminy. Część parku zajmowana jest przez przedsiębiorstwo p. Artura Zysa (wykupiona).

Pozostałością po dawnej trasie średzkiej wąskotorówki są:

  • wiatrak napędzający wydobycie wody ze studni głębinowej w Pławcach;
  • stare budynki stacji (obecnie w stanie klasyfikującym je do rozbiórki);
  • boczna trasa do gospodarstwa w Zdziechowicach, będący obecnie drogą polną;
  • mostek kamienny w Zdziechowicach.
'